за напишкването

  • 1 134
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 8 505
Не го лишавай от вода,давай му да пие малко по-рано-преди банята например.Ако още пие мляко-и него.Късмет!

# 16
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Аз бих предпочела да върна памперса, защото щом не се буди детето, значи не е осъзнало какво е станало и сънят му е дълбок. При това положение бих си спестила буденето, а да го оставя мокър е изключено за мен.
Peace

# 17
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Оставяй го, не го буди...........оставяй го да спи чисто гол, за да не е мокър и не го буди ако се изпишка...........Не му обръщай изобщо внимание, че ако детето нещо се стресне може проблема да стане психологически  и тогава те чака голяма битка........На Йоан му се е случвало веднъж....оставих го.т..........ака и не е разбрал, че се е напишкал...не мисля, че трябва да го караш  да носи някаква отговорност............ти си знай, но не му обръщай внимание

# 18
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Аз просто искам да напиша тук, защото малкото ми дете до късно се е напишквало, дали знаете ,че продават едни чаршафчета-памперс за еднократна употреба, но такива които обхващат целия креват размер 180/80 см и цената на един е 40-45 стотинки. Много са удобни за летния период.

# 19
  • София
  • Мнения: 92
по-добре е да го преобуеш за да не настине!

# 20
  • Мнения: 22 905
Хм,...доста странни отговори сте дали.Моето дете е без нощен памперс от 7-8 месеца.Поне веднъж в седмицата се напикава,понякога чак сутринта,преди да се събуди.Ако видя,че е мокър го сменям,но ако не съм ставала през нощта,си спи напикан.Но това,че още се изпуска понякога ,не означава  връщане на памперса.Много деца го правят,не е нищо странно,отминава с възрастта.Грешка е да се натяква на детето,че се е напишкало,да се лишава от течности вечер/има и такива случаи,с детето на едни приятели/.Аз си спомням,че когато съм била на около 4г се напишках в кревата.Адски ми се е пишкало,сънувах как съм в тоалетната и.....се напишках.Повече не помня да е имало подобни случаи,но не смятам,че е голям проблем за тази възраст.Виж,деца на 6-7 години,които системно се напикават явно имат някакъв проблем,физиологичен или психически.

Общи условия

Активация на акаунт