За избора-да яде ли месо или не

  • 1 710
  • 33
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 2 663
Така...решила съм да оставя сина ми малко като попорастне сам да реши дали да яде месо или не.Като му дойде времето за захранване с месо,просто ще го пропусна.
Какво мислите по този въпрос?

# 1
  • Мнения: 46 572
Аз съм за месо след 8-9 месец.
На мен месото ми се отразява много добре в здравословно отношение и въпреки, че не го обичам се насилвам да го ям. Дъщеря ми го обича, като порасне, ако иска да става вегетарианка- да става, но аз не бих я направила насила такава  Peace

# 2
  • Мнения: 495
месото е най-големия източник на желязо и протеини
аз лично, ако съм вегетарианец, ще си захранвам както трябва детето, пък като стане на 18 г., тогава да решава какво да яде и какво не

# 3
  • Мнения: 181
Децата имат незаменима нужда от месо. Не си прави експерименти със здравето на детето ти. Като завърши с израстването си (поне 18 год) едва тогава само ще реши.

# 4
  • Мнения: 14 133
 newsm78Не бих пропуснала да го захраня с месо, защото също съдържа вещества, полезни за организма.  Като стане достъчно голям, тогава да решава какво ще яде., но трябва да е опитал всичко от най-ранна възраст.

# 5
  • София
  • Мнения: 7 242
Как хем след време ще му дадеш право на избор, хем няма да го захранваш с месо newsm78 Какъв ще е този избор, като той няма да знае какво е месо? Това ще е твой избор. Защо изобщо трябва да лишаваш детето си?

# 6
  • Мнения: 2 663
Как хем след време ще му дадеш право на избор, хем няма да го захранваш с месо newsm78 Какъв ще е този избор, като той няма да знае какво е месо? Това ще е твой избор. Защо изобщо трябва да лишаваш детето си?

Ами принципно,мислех като стане по-голям и вече разбира да му дам да опита,защото то е ясно ,че трябва да знае какво е това,а и ще любопитства,но месото да не присъства постоянно в менюто му.Аз подкрепям суровоядството и здравословния начин на живот и гледам да ям само домашни животни( малиии, как звучи само....)т.е. които не са тъпкани с антибиотици и т.н .

Оф,не знам,нещо почвам да се разколебавам май....

# 7
  • София
  • Мнения: 7 242
Давай му просто по-малко и само качествено - 1-2 пъти в седмицата + яйца и ще е ОК Grinning

# 8
И аз съм на мнение, че не е правилно да не даваш на детето месо.  

# 9
  • Мнения: 2 663
Да,момичета,може би сте прави...и трябва поне по малко да хапва

# 10
  • Мнения: 495
наблягай на телешко, пилешко, риба
избягвай свинското, то не е препоръчително за голям човек, камо ли за дете
ами на мен също ми е мъчно за горките животни от една страна, от друга знам, че ги тъпчат с какви ли не гадости, но аз специално съм с нисък хемоглобин, синът ми също, без да сме таласемици, така че...., месото е задължително

# 11
  • Мнения: 1 413
Въпросът ти е много важен, моя позната има подобни размисли, но и примера на своя роднина, която не е яла никога месо, а има сериозни здравословни проблеми и затлъстяване, така че не съм сигурна дали е здравословно за едно дете да не яде месо. Ако можеш да му предложиш чисто, домашно месо е по-добре.
От друга страна как ще го запишеш на детска градина, в училище също няма да може да се храни, а и децата не обичат да са различни от другите - като отидете на детско парти другите ще хапват пилешки хапки или хамбургер, а твоето ще ги гледа или?
Децата не обичат много да ядат месо, поне моите, но мисля, че трябва да го захраниш пълноценно, а когато порасне да споделиш с него своите виждания и ако иска, синът ти ще ги сподели. Иначе реално няма избор.

# 12
  • Мнения: 4 621
Децата имат нужда от месо. Според мен трябва да го захраниш с месо, защото от него се извличат необходими за организма (особено детския) вещества. Така или иначе като порастне ще има право на избор и сам ще реши дали да яде месо или не.

# 13
  • София
  • Мнения: 3 064
Присъединявам се към мнението, че детето може да има избор, ако е опитало всичко. Познавам жена, която е по рождение вегетарианка, но не е повторила това със собствените си деца. Не лишавай детето от месо, ако иска, след време само да се откаже - това е друг въпрос.

# 14
  • Мнения: 4 668
Ама ти хем казваш , че детето само ще избира , а в същото време вече си решила да не му даваш месо  Rolling Eyes
Захрани го както трябва , не го лишавай от нужните му храни , а когато може да избира ... чудесно , нека да реши само !

# 15
  • Мнения: 7 186
Аз съм За месото.

# 16
  • София
  • Мнения: 1 057

...Аз подкрепям суровоядството и здравословния начин на живот и гледам да ям само домашни животни( малиии, как звучи само....)т.е. които не са тъпкани с антибиотици и т.н .

За яденето на месо!  newsm10
Месото е нужно на децата, заради богатото си съдържание на желязо. То е богато и на минерални вещества (макроелементи: калий, фосфор, натрий, калций, магнезий). Щом вие хапвате месо от домашни животни, давайте и на детето. Веднъж или два пъти седмично е напълно достатъчно.
Синът ми, започна да хапва домашно заешко към края на 6 ти месец и много му хареса (в комбинация с картофи в пюре). Сега яде домашно пилешко, агнешко и телешко.

# 17
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 506
Не мисля, че, пропускайки захранването с месо, даваш някакво право на избор на детето си  Stop
Според мен е по- удачно да си го захраниш с месо, а бебчо като порасте, сам да реши наистина дали ще бъде месояден или не  Peace

# 18
  • Мнения: 949
Децата имат незаменима нужда от месо. Не си прави експерименти със здравето на детето ти. Като завърши с израстването си (поне 18 год) едва тогава само ще реши.

# 19
  • Бургас
  • Мнения: 372
Хм тук казвате като стане чак на 18  Rolling Eyes че аз не ям месо от 15 годишна  а и преди това не го ядях много все пак мисля че трябва да му даваш месо аз не готвя почти нищо с месо но за децата се налага давам месо на Ема когато стане по голяма нека сама да реши не и давам много често де но все пак се съобразявам с това че е малко детенце и сега расте и се развива и мисля че има нужда от месо а и тя го харесва 

# 20
  • Мнения: 603
Не мисля, че, пропускайки захранването с месо, даваш някакво право на избор на детето си  Stop
Според мен е по- удачно да си го захраниш с месо, а бебчо като порасте, сам да реши наистина дали ще бъде месояден или не  Peace
  Peace

# 21
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Хм тук казвате като стане чак на 18  Rolling Eyes че аз не ям месо от 15 годишна 
Това е формализъм, с израза "като стане на 18" се има предвид като започне да си взима решенията само. Това, естествено може да стане и по-рано.
Месото присъства много рядко в менюто ми-основно пилешко, чат-пат телешко, яйца и млечни почти не консумирам, но това не означава, че няма да предложа на детето ми всички видове месо, за да знае и да реши само, а не да се юрне като невидяло на свинско, щото, видите ли, не му е опитвало чудния вкус. Нещо такова

# 22
  • Мнения: 1 107
Според д-р Спок няма проблем да пропуснеш месото, стига детето да получава необходимите съставки от другите храни.
Иначе аз съм ЗА месото и давам почти всеки ден  Peace

# 23
  • Мнения: 495
Според д-р Спок няма проблем да пропуснеш месото, стига детето да получава необходимите съставки от другите храни.
Иначе аз съм ЗА месото и давам почти всеки ден  Peace
да, но от растителните храни усвояването на желязо е едва 1/3, докато от месото - почти 100 %

# 24
  • Мнения: 2 047
     Аз мисля, че като лишаваш детето от нещо само ще му засилиш желанието и любопитството и ефекта може да е обратен.
     Имам едни познати, които държат детето си на някакво "здравословно хранене" и то е винаги полугладно - и тази диета изключва хляб и още някои неща. Та като иде на гости или е с други деца и го изпуснат за момент от поглед взима хляб  и почва буквално да се тъпче с него.

  Не на последно място - ако мислиш един ден да даваш детето на градинка или ясла - там няма кой да му готви безмесно.

# 25
  • Wonderland
  • Мнения: 702
Не бих лишила детето си от месо,все пак е много полезно за малките деца, а и както са ти писали другите,ако го пратиш на градина няма кои да се съобразява с него.Лично аз давам на сина ми почти всичко,в умерени количества.

# 26
  • Бургас
  • Мнения: 10 828
Захраних си я с месо,защото е важна част от видовите храни.Когато порасне ако тя реши да не го яде няма да и се меся.

# 27
  • Мнения: 2 818
Здрасти, покрепям да изчакаш със захранването с месо поне докато не се научи само да яде, т.е. само да си избира от чиния какво да яде. За твое успокоение най-добре прочети сама информация за месото, желязото в него и мита за незаменимостта му(да, съдържа незаменините за човека анимокиселини, както и доста видове растения ги съдържат, както и млякото, и яйцата). Моето дете е го числя към вегетарианчетата(поне още месец, че тогава тръгва на детска), яла е има няма 100гр месо досега и не му е фен, но аз никога не я спирам,ако види на масата (когато сме на гости де) да си вземе.
Месото е доста трудно смилаемо, така че и да го даваш е по-добре да захраниш по-късно. Peace

Ето една хубава статия http://www.bg-mamma.com/site/content/view/667/77/

Последна редакция: ср, 26 юли 2006, 15:32 от Maktub

# 28
  • Мнения: 4 806
за да предоставиш избор - трябва да опита
мога да споделя, че преживях огромна изненада, че моята дъщеря много, ама много харесва месо и го предпочита пред всичко останало. Мисля, че месото малко излишно е "натоварено" от медии с отрицателни качества. Даже мисля, че има своето място в храненето на всеки човек. Ако все пак решиш да не го храниш с месо, трябва непременно да дадеш необходимото количество растителни белтъчини в менюто.

# 29
  • Мнения: 827
за да предоставиш избор - трябва да опита
мога да споделя, че преживях огромна изненада, че моята дъщеря много, ама много харесва месо и го предпочита пред всичко останало. Мисля, че месото малко излишно е "натоварено" от медии с отрицателни качества. Даже мисля, че има своето място в храненето на всеки човек. Ако все пак решиш да не го храниш с месо, трябва непременно да дадеш необходимото количество растителни белтъчини в менюто.
напълно съм съгласна

# 30
  • Sofia
  • Мнения: 926
И според мен трябва да му дадеш да опита месо, пък после да парви избора си Peace

# 31
  • Мнения: 21
Месото съдържа протеини, които са важни за развитието на мозъка и изобщо на целия организъм. Затова децата не трябва да бъдат лишавани от него.

# 32
  • Мнения: 99
Не съм сигурна, че ще ти бъда много полезна, защото колкото хора - толкова мнения и човек понякога се обърква. Все пак всички ние, които ти пишем даваме само мнение, а не съвет. Решението си е твое с цялата отговорност за последствията. Аз самата бях вегетрианка повече от 10 години. Но изборът ми беше съвем съзнателен - бях на 23. Сега пак хапвам месо. А съм изчела много "за" и "против" месото. И то не само от здравословна гледна точка - хранене според кръвната група, разделно и още какво ли не, а и за философията на вегетарианския начин на живот.  Познавам хора - трето поколение вегетарианци и те са много добре - физически и психически. Но всичко е индивидуално и което е добре за един е вредно за друг. Малко е рано да знаеш дали ще е полезна, необходима и пълноценна храна месото за малчо или не. А и крайностите едва ли са добият избор. Ако умееш да слушаш организма си, той показва ясно кое да и кое - не. Обикновено малките деца са по-необременени и интуитивно отхвърлят онова, което не им харесва. Можеш да опиташ с нещо по-леко, екологично и по-рядко. А може и да му хареса.  Simple Smile Успех!

# 33
  • София
  • Мнения: 498
месото е най-големия източник на желязо и протеини
аз лично, ако съм вегетарианец, ще си захранвам както трябва детето, пък като стане на 18 г., тогава да решава какво да яде и какво не
Точно така !

Общи условия

Активация на акаунт