?Въпроси всякакви? (2020г.)

  • 485 509
  • 13 836
  •   1
Отговори
# 1 350
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 067


Wink не си го измислям.

# 1 351
  • Мнения: 9 193
Ей много сте тънкообидни четете с разбиране !

Не , имам предвид че в крайните квартали ако се въведе също зона 30% от паркиралите коли, АКО трябва да плащат винетка по местодомуване ще изчезнат. Защото има много "майстори" ,  които паркират по 2;3;4 коли за вечни времена / повечето коли за части, пълнещи хубаво паркомясто пред блока и не премествани  с години!! Та когато въпросните собственици ги ударят през джоба за 2;3;4; кола да плащат скъпи винетки, какво ще направят? Ще разкарат таралясниците, не ми казвайте че не сте ги виждали тези типажи! 

Преди да направят в центъра зоните из малките улички имаше много такива коли, без стъкло. спаднати гуми, увити с кашони...бам зона, бам такса айдеее изчезнаха таралясниците.

# 1 352
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 067
а като изчистиха тези коли от центъра защо не махнаха зоната? нали те са били проблема, според теб?

и какво излиза, заради 5-10 "таралясника", цял квартал плаща за нещо, което не винаги може да ползва?

# 1 353
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 692
О, st. Dobri, далеч съм от мисълта, че си го измисляш. Разсъжденията, че ж.к.-тата са спални, а работата е "в града" даже и не биха ми хрумнали, тъй като докато бях в София, работих в покрайнините, където, впрочем, имаше доста фирми.

Ама ето, че друго се е имало предвид, все пак.
Само дето не знам защо според pinko пък било тънкообидност. Особено при положение, че няма как да се "чете с разбиране" нещо което е написано така, че може да бъде тълкувано по различни начини.

# 1 354
  • Мнения: 9 193
Ами извинете сега по разбрано ли е.
Вие в Чужбината не сте ли ходили?
Посочете ми една столица без зони/платено паркиране ?
Това се прави с цел да се намали замърсяването на градовете и поощряването на хората да ползват градския транспорт.
Ще кажа какво аз забелязах , когато се направи в Лозенец зелена зона , рязко изчезнаха таратайките и спря безобразното паркиране по тротоарите! Не че е лесно, но вече не е невъзможно,  да паркираш и да си свършиш работата!
Затова съм за зонирането на цяла София!
Да споменавам ли комшията ми в Младост как ни пука гуми , ако някой е спрял на КОЕ? неговото място..на голямата паркинг площадка пред 3 блока. Платил си е абонамент ли?

# 1 355
  • София
  • Мнения: 2 934
В какъв срок изплащат болничните? Занесен е на работодателя в един от първите дни на февруари.

# 1 356
  • Мнения: 68 703
В началото на март значи. Доколкото знам.

# 1 357
  • Мнения: 198
Зависи за какъв период е болничния. До 5 работни дни от представянето в НОИ от работодателя или след като изтече последния ден от болничния.

# 1 358
  • София-Младост
  • Мнения: 23 356
В какъв срок изплащат болничните? Занесен е на работодателя в един от първите дни на февруари.

# 1 359
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Ако общината се възползваше от законите и постановленията, които сама или чрез държавата създава, нямаше да се налага да изнудва гражданите за пари. Обаче законите не се спазват. И в повечето случаи - от общината.

На Пинко съседът трябва да си понесе наказанието, а не Пинко да реве за зона.

Ама нали всеки се смята за по-тарикат от останалите...

# 1 360
  • Мнения: 68 703
Зависи кога работодателят е подал към НОИ болничния заедно с документите. Имат срок до 10то число на март в случая:



https://www.nssi.bg/forusers/procedures/241-procesbenefits

# 1 361
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 692
Под справката за изплатени болнични в сайта на НОИ е написано:
Цитат
1. Паричните обезщетения и помощи се изплащат от ТП на НОИ на правоимащите лица в срок 15 работни дни от представянето на документите в съответното ТП на НОИ по декларираните лични банкови сметки, ако са налице всички необходими условия за изплащането. В случай, че  необходимите условия не са изпълнени се постановява разпореждане за отказ. Срокът от 15 работни дни спира да тече, когато са установени нередности във връзка с изплащането на паричното обезщетение.
2. За първите 3 работни дни от временната неработоспособност осигурителят изплаща на осигуреното лице 70 на сто от среднодневното брутно трудово възнаграждение за месеца, в който е настъпила неработоспособността, но не по-малко от 70 на сто от среднодневното уговорено възнаграждение.
Освен това на сайта на НОИ може да се види и каква сума е изчислена за съответния отпуск по болест. Услугата е с ПИК.

Elena_of_Avalor, предаден е на работодателя в началото на месеца, но това не е важно. Важно е кога работодателят го е представил в НОИ (сега видях, че и teta75 го е написала).
Иначе болнични се превеждат в дни вторник и четвъртък.


pinko, след последните по-подробни обяснения няма как да не е по-разбрано. Просто можеше директно това да се напише. Все пак не може да се изисква от останалите да четат "кавичките" на някого точно по начина, по който той иска.

# 1 362
  • софия
  • Мнения: 4 180
В какъв срок изплащат болничните? Занесен е на работодателя в един от първите дни на февруари.
Aз дотук ползвах 3 болнични -всеки от тях ми го изплатиха по две седмици след издаването му..

# 1 363
  • Мнения: 54 474
Зависи кога ги предава работодателят.
На мен винаги ми ги плащат много късно, след месец, защото сме с външна фирма за обработка на заплатите.

# 1 364
  • София
  • Мнения: 2 934
Аз даже се обърках, от 28.01 ми е болничния до днес включително. Не че бързам, но просто информативно да знам до кога да следя. Благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт