?Въпроси всякакви? (2020г.)

  • 485 473
  • 13 836
  •   1
Отговори
# 345
  • София
  • Мнения: 10 825
Някой знае ли къде мога да си продам ненужните книги? Simple Smile
Зависи от книгите. Има групи във фейсбук, например Книги - продавам, подарявам, заменям, търся (втора ръка), можете да ги предложите и на книжарница за книги втора ръка  - Triftshop да кажем. Ако са стари книжи от соцвреме вероятно никой няма да прояви интерес към тях, но бихте могли да ги изпратите на Спаси книга (безплатно)

# 346
  • Мнения: 500
в книжарниците за втора употреба книги ще ги вземат, но не очаквайте нищо впечатляващо като сума.

# 347
  • Мнения: 18 569
Имаше една обява във фейса,  от 2 до 5 лв купува , но я насметоха жената и не знам къде изчезна. Попитаха я  тя на колко ги продава като купува на тази цени и  тръгна. Та това е като  сръвнение за цени.
А като помисля ,че смятах навремето книгите за вложение.Всичко минава на електронни.

# 348
  • София-Младост
  • Мнения: 23 355
В някой малък град или село биха им се зарадвали. Но и зависи какви са книгите.

# 349
  • Мнения: 54 460
Аз подарих моите учебници на библиотеката на университета.
Соц. изданията ги изхвърлих, никой не ги иска тях.
Оставих си доста книги, ценни са ми и нито ще ги продам, нито ще ги хвърля.

# 350
  • софия
  • Мнения: 4 180
Ако не ти трябват и не държиш на парите от тях може да ги дариш на някоя библиотека.

# 351
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Здравейте!

Попаднах на някаква новина във фейсбук: че се въвежда месечна такса от 10 лв на автомобил в квартал Слатина за зелена зона.

Някой знае ли нещо по-подробно или поне някъде, където да прочета?

# 352
  • Мнения: 54 460
Ако не ти трябват и не държиш на парите от тях може да ги дариш на някоя библиотека.

Не ги искат. Аз съм питала, не им трябвали.

# 353
  • София
  • Мнения: 10 825
Здравейте!

Попаднах на някаква новина във фейсбук: че се въвежда месечна такса от 10 лв на автомобил в квартал Слатина за зелена зона.

Някой знае ли нещо по-подробно или поне някъде, където да прочета?
Това е само проект и вървят обществени обсъждания в момента. Ако се приеме ще е от юни

# 354
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 692
Някой знае ли къде мога да си продам ненужните книги? Simple Smile
бихте могли да ги изпратите на Спаси книга (безплатно)
На 21.декември Мартин Карбовски във "Втори план" показа проекта си "Спаси книга". Ето част 1 и част 2.
Под публикацита си във Фейсбук, с който го анонсира, е посочил страницата на "героинята" в предаването Цвета Йорданова - Антикварна книжарница Cliobook. Има и сайт - https://cliobook.com/ .
Иначе във Фейсбук има и страница "Акция "Спаси книга"" и група "Постоянна акция "Спаси книга"".

# 355
  • Мнения: 20 172
Има интересни коментари за Спаси книга в тази група:
https://www.facebook.com/groups/410790695697102/permalink/247501 … 19274719/?app=fbl

# 356
  • Мнения: 35 115
Бихте ли ме насочили къде в сайта на НОИ се правеше справка за внесените и изплатени обезщетения за болничен? Благодаря!

# 357
  • Мнения: X
Бихте ли ме насочили къде в сайта на НОИ се правеше справка за внесените и изплатени обезщетения за болничен? Благодаря!
С ПИК от НОИ
https://www.nssi.bg/eservicesbg/reports/reportsegn

# 358
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 692
Справката е с ПИК на НОИ.
Скрит текст:

# 359
  • Мнения: 35 115
Нямам внесен болничен , издаден на 9.12. дали е нормално според вас?
Поне в посочената секция не е отразено да е обработен на този етап.

Общи условия

Активация на акаунт