?Въпроси всякакви? (2020г.)

  • 487 529
  • 13 836
  •   1
Отговори
# 795
  • Мнения: 5 310
Преди 13-т години аз не го знаех ))). В случая, ако детето не спре да повръща - бих се обърнала към бързата помощ, ще сложат система.

# 796
  • Мнения: 7 292
Да , затоплена кола също се препоръчва от лекари (дори и за малки деца 2-3 годишни) .

# 797
  • Мнения: 68 947
Колата не. Тя НЕ съдържа натриев цитрат. Спрайта съдържа и си го пише отзад в съставките.
От около 5г имам кенче спрайт скрито...за тази цел.

Друг въпрос е колко и дали цитрата помага. Вомитусхил капки пробвах върху себе си...файда йок.

# 798
  • софия
  • Мнения: 25 615
Колата против повръщане. Дали не беше против разстройство?
Тъй като съм дартанян и боледувам по различен начин, не съм прилагала Вомитусхила върху мен, но на детето се е отразявало винаги режещо - пресича повръщане максимум след втори прием.
Няма да запомня за спрайта. Ако се наложи ще питам.

# 799
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 13 301
Какво се дава за рехидратация при повръщане?Струва му се,че не поема достатъчно течности.За дете на 9г.
става дума.
за кОла и аз съм чувал и прилагал на детето.  + най-обикновени бисквити. в интерес на истината за няколко часа
му премина. колата нямам представа каква марка трябва да е, но за кОлата (кока) ми казаха, че трябва да е от тенекийните кутии - кенчета както ги таричат.

# 800
  • София
  • Мнения: 6 182
Проверявам една пратка в еконта онлайн и пише "промяна на получателя". Това какво значи, че е върната след преглед ли? За пръв път ми излиза този надпис, виждала съм само "върната след преглед".
Такъв надпис ми излиза, когато изпращам пратки за сметка на получателя.

# 801
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Елиас, не знам къде от 5 клас нагоре има ЦОУД. Освен в частните училища.

Зависи какво разбирате под "занималня". При нас обмислят да вкарат (поне за нашия клас, за други не знам). Но вече с малко изменени цели - подготовка за кандидатстване за гимназиите. Засега само разпитваха, но несъгласни нямаше, така че...

# 802
  • Мнения: 54 621
За пръв чувам за спрайт.
Натриев цитрат съм ползвала, но от аптеката.

# 803
  • Г. О.
  • Мнения: 1 731
За влагоабсорбатора да допълня   - не е безшумен, няма как да е тих, но не е и твърде шумен. Ние го пускаме нощно време, когато няма никой в стаята. Вкъщи пълни по 2-3л на нощ. Има си дисплей за влажността на въздуха и си го настойваме колко процента искаме да бъде. Има и йонизация на въздуха. Мобилен е и може да се мести във всяка стая. Определено смятам, че е много добра покупка и препоръчвам.

# 804
  • Мнения: 2 175
При използване на инхалатор от дете, вдишването трябва да е само през носа, нали? Устата трябва да е затворена?

# 805
  • София
  • Мнения: 39 812
Моят син не стои със затворена уста под маската. Даже и говори Simple Smile
Мисля че има приспособления само за нос, но никога не съм ги използвала.

# 806
  • Countryside
  • Мнения: 11 635
Скрит текст:
Какво се дава за рехидратация при повръщане?Струва му се,че не поема достатъчно течности.За дете на 9г.
става дума.

Вода. Пълниш 3 малки бутилки по 500 мл и СЛЕДИШ да се изпият за деня. Ама следиш...

Стоперол хидра съм давала -електролити съдържа.

Тета, извинявай, но с литър и половина вода на ден най-много да почне да повръща и водата. За повръщане се дава Натриев Цитрат, а за хидратиране Хидратин алфа се разтваря в чаша с вода и се дават по 2-3 ч.л. на 5-10мин. И най-острата фаза на повръщане да е попреминала, т.е. първите 12ч. Има и свещички за повръщане, ако повръща и натриевия цитрат. Доколкото знам спрайта съдържа натриев цитрат, затова го водят против повръщане, но никога не съм го пробвала.

# 807
  • Мнения: 68 947
След подобен вирус на втората сутрин синът ми се събуди като парцал. Не мърда..не говори...само гледа безлично. Извиках педи - обезводнен. Искаше да влизаме в болница. Аз отказах и тогава тя ми каза- ако до довечера успееш да му дадеш да приеме 1.5-2л вода, като разтвориш и 3 прахчета стоперол, няма да влизате.
Набутах му я, част от нея със спринцовка за панадол. Вечерта живна. Да е бил 4-5 годишен.
Не е повръщал.
Естествено острата фаза трябва да е минала - затова и попитах Уми още ли повръща.

За да го напиша, съм го преживяла. Не бих дала изсмукан съвет...който да не съм пробвала преди.
А дали Уми ще ме чуе...е отделен въпрос. Аз споделям личен опит.

# 808
  • София
  • Мнения: 3 789
При използване на инхалатор от дете, вдишването трябва да е само през носа, нали? Устата трябва да е затворена?

Не, няма проблем да диша и през устата

# 809
  • Мнения: 500
ЗДравейте, ММ от няколко месеца страда от зверско безсъние. Пие валериан, мелатонин и Габа, спазва режим за хранене, никаква техника преди лягане. Няма ефект и нещата продължават да се влошават. При какъв лекар да го водя, какви изследвания да прави?
Ясно ми е , че стресът е източникът на проблема, но не може да продължава така.

Общи условия

Активация на акаунт