?Въпроси всякакви? (2020г.)

  • 485 278
  • 13 836
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 35 110
Допълнителният ми отпуск по чл. 156 зачита ли се в годините, през които съм била майчинство?
Т.е бях майчинство през 2018та и до октомври 2019та. Но според справката от Персонал имам да чистя само основния отпуск - 26 дни на година ( с ТЕЛК съм)
Моля ако някой е наясно, да ми отговори. Благодаря!

# 466
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 13 204
Допълнителният ми отпуск по чл. 156 зачита ли се в годините, през които съм била майчинство?
Т.е бях майчинство през 2018та и до октомври 2019та. Но според справката от Персонал имам да чистя само основния отпуск - 26 дни на година ( с ТЕЛК съм)
Моля ако някой е наясно, да ми отговори. Благодаря!
четейки члена, който си посочила (а закона/наредбата НЕ) стигам до заключението, че такива допълнителни дни се дават при определени условия, когато работника ги извършва или е длъжен да ги извършва в определени периоди по време на ежедневната си работа. в твоя случай ти не си извършвала нищо поради оправданото ти отсъствие от работа - майчинство. след като не си извършвала нищо нормално е да не ти се полагат тези допълнителни дни отпуск.
пп.знаещите да допълват.

# 467
  • Мнения: 54 420
И аз мисля като Бонго.
Ако доп.отпуск е за шумни условия, примерно, ти като си в майчинство не си била потърпевша и не ти се полага.
Ако е за наличие на брой деца, би трябвало да си ги имаш.
Не знам за какво са тези допълнителни дни.

# 468
  • Сф
  • Мнения: 4 765
Имам въпрос. При кандидатстване по Дезире се връща 30% от допустимата сума за кандидатстване. Има ли формула или критерии някъде написани черно на бяло за изчисляване на тези 30% ?

За газ ли питаш? Понеже съм на тази вълна точно. Не, няма формула. Във формуляра пише 30% от крайната оферта/ цена.

# 469
  • Мнения: 2 299
Да знаете дали може някъде да се намери на по-човешка цена Straw Kit на TalkTools?
Изръшках Амазоните и ebay.
От Джъмбо взимах за РД на детето подобни сламки.
В една и съща форма са... като спирала в единия край, но имат и закачена фигурка (не ми идва по подходяща дума) на животни (калинка, жаба и някакви други).
Мисля че бяха 6бр...цената сякаш нещо до 5лв
Не са същата марка, ако търсиш точно тези.

# 470
  • софия
  • Мнения: 25 459
Да знаете дали може някъде да се намери на по-човешка цена Straw Kit на TalkTools?
Изръшках Амазоните и ebay.
От Джъмбо взимах за РД на детето подобни сламки.
В една и съща форма са... като спирала в единия край, но имат и закачена фигурка (не ми идва по подходяща дума) на животни (калинка, жаба и някакви други).
Мисля че бяха 6бр...цената сякаш нещо до 5лв
Не са същата марка, ако търсиш точно тези.
Тези са терапевтични. Използват се за корекции при логопедични проблеми и за това ми трябват точно със същите различни форми.

# 471
  • Мнения: 3 096
Къде може да се дарят бебешки дрехи?

# 472
  • Пловдив
  • Мнения: 40 769
Излезе ми някаква глоба от 02/09/2014г...дали важи онова за давността, за да се позова и входирам заявление?

# 473
# 474
  • Мнения: 21 275
Роклите от лалето.орг читави ли са?

# 475
  • Мнения: 68 647
Излезе ми някаква глоба от 02/09/2014г...дали важи онова за давността, за да се позова и входирам заявление?

Някаква викаш .... от кого е наложена, по кой закон е нарушението, кога е влязло в сила наказателното постановление, има ли изобщо такова или е с фиш ...ей такива неща се гледат, за да ти кажа е ли погасено задължението по давност, или не е ..

# 476
  • Пловдив
  • Мнения: 40 769
Излезе ми някаква глоба от 02/09/2014г...дали важи онова за давността, за да се позова и входирам заявление?

Някаква викаш .... от кого е наложена, по кой закон е нарушението, кога е влязло в сила наказателното постановление, има ли изобщо такова или е с фиш ...ей такива неща се гледат, за да ти кажа е ли погасено задължението по давност, или не е ..
Simple Smile имам номер на наказателно постановление и това е...с ПИК кода ми лъсна.

# 477
  • Sofia
  • Мнения: 15 553
Може ли да ми препоръчате хубав турски ресторант в София, в който приготвят вкусни автентични ястия, на нормални цени? Simple Smile

# 478
  • София-Младост
  • Мнения: 23 351
Допълнителният ми отпуск по чл. 156 зачита ли се в годините, през които съм била майчинство?
Т.е бях майчинство през 2018та и до октомври 2019та. Но според справката от Персонал имам да чистя само основния отпуск - 26 дни на година ( с ТЕЛК съм)
Моля ако някой е наясно, да ми отговори. Благодаря!
По време на отпуска (бременост и раждане и отглеждане на дете) ти не си работиа при специфични условия, а си гледала детето. Реално затова нямаш право на този допълнителен отпуск.

# 479
  • София
  • Мнения: 2 230
Препоръчайте добър детски ревматолог за София.

Др. Лисички (Токуда).

Общи условия

Активация на акаунт