?Въпроси всякакви? (2020г.)

  • 485 184
  • 13 836
  •   1
Отговори
# 1 125
  • Мнения: 3 943
Благодаря за отговорите за Експресбанк.

В такъв случай ми изниква нов въпрос. На тази карта ми превеждат майчинството и детските. Къде трябва да сигнализирам, за да променят IBAN-а?

# 1 126
  • Deutschland/HE
  • Мнения: 5 421
Трябва да се уведоми НОИ, той изплаща мачинските, а за детските Социалните. Би трябвало от Експресбанк/ДСК да ти дадат служебни бележки за новата сметка. За социалните, би трябвало сама да си я занесеш, но за НОИ не съм на 100%, но би трябвало чрез работодателя.

# 1 127
  • Мнения: 68 646
Новият iban - на работодател, НОИ.

# 1 128
  • Сф
  • Мнения: 4 764
За ръчните прахосмукачки:
Те всичките са с около 10 минути работа явно, но на мене ми трябва за по 1-2 минути на ден.
Навремето бяхме купували една евтина, но изобщо не мога да се сетя откъде. Лидл нямаше тогава. И не ставаше.
Та се чудя за 20-30 лв. разлика дали да не заложа на Филипс все пак.
Тези от Лидл в състояние ли са да изсмучат шепа пясък - пиша образно, за непритежателите на котки, да си представят за какво ми трябва.

Red, с 2 котки съм Animal Cat2 Animal Cat2  Без проблем събира  камъчетата от тоалетната. Даже втората ми е по- мощна от първата. А и гаранцията е 3 год, а не 2 (ако вземеш Филипса).

За течния сапун от Лидл- за първи път взех сега- не ми харесва, доста рядък ми е.

# 1 129
  • София
  • Мнения: 7 190
Еее, Miraj, благодаря много!
Точно това исках да чуя! 😊❤️

# 1 130
  • Сф
  • Мнения: 4 764
И само да добавя- не съм гледала Филипса, който пусна, но за Лидълската пише, че става и за събиране на течности. Не съм я пробвала за тази функция.

# 1 131
  • Мнения: 68 646
До 22 минути работа й дават на лидълската...не че им правя реклама, но има тема-игра в мамата и там го прочетох...

# 1 132
  • София
  • Мнения: 7 190
И само да добавя- не съм гледала Филипса, който пусна, но за Лидълската пише, че става и за събиране на течности. Не съм я пробвала за тази функция.
По-скъпият Филипс за 120 лв. събира вода.
Но започвате да ме убеждавате за прахосмукачката от Лидл. Simple Smile

# 1 133
  • Сф
  • Мнения: 4 764
Пробвай я, винаго можеш да я върнеш Simple Smile

Май трябва да искам процент от Лидл за цялата реклама Simple Smile

# 1 134
  • София
  • Мнения: 7 190
Аз не знаех, че можеш да върнеш в Лидл нещо което си разопаковал и пробвал. Simple Smile
Хм. Прочетох описанието в играта. По технически характеристики лидълската е с двойно по-мощна батерия от Филипс. Въобще звучи добре.

Последна редакция: сб, 01 фев 2020, 11:27 от Red

# 1 135
  • Мнения: 1 212
За детските отиваш в социалното в твоя град, подава се една ръчно написана молба за смяна на IBAN и се прилага удостоверение за новата сметка. (взима се от банката)
Гледай да го направиш най-късно до 10.02, преди да са започнали да начисляват детските за месеца.
Благодаря за отговорите за Експресбанк.

В такъв случай ми изниква нов въпрос. На тази карта ми превеждат майчинството и детските. Къде трябва да сигнализирам, за да променят IBAN-а?

# 1 136
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 291
За ръчните прахосмукачки:
Те всичките са с около 10 минути работа явно, но на мене ми трябва за по 1-2 минути на ден.
Навремето бяхме купували една евтина, но изобщо не мога да се сетя откъде. Лидл нямаше тогава. И не ставаше.
Та се чудя за 20-30 лв. разлика дали да не заложа на Филипс все пак.
Тези от Лидл в състояние ли са да изсмучат шепа пясък - пиша образно, за непритежателите на котки, да си представят за какво ми трябва.
Над 40 минути работи без прекъсване тази от Лидл, не е вярно, че са 4 минути. И да, може да изсмуче шепа пясък. Много съм доволна, откакто я имам, я ползвам постоянно и за вкъщи, и за колата. Зареждам я веднъж на седмица.

# 1 137
  • София
  • Мнения: 7 190
На 6-ти ли казахте, че ги пускат?
И-де-ал-но!
Първи ден от втори срок, смяна от 7:30. Едно кафе, и в 8 първа се класирам в някой Лидл. 😁

# 1 138
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 291
Ще погледна да видя каква ще пускат при вас. При нас въртят два вида, едната е по- мощна. Аз имам по- слабата( подариха ми я преди да пуснат другата), но и така съм много доволна. Само дано не пускат една жълта, която няма дълга тръба, нея не съм ползвала. Сега ще намеря моята да покажа.
https://www.lidlonline.es/es/aspirador-escoba-y-de-mano-recargab … uPPUaAm6lEALw_wcB
Тази имам, 130 вата е. Струва 70 евро при нас. Другата е 130 евро, но 300 вата, на външен вид е същата.

# 1 139
  • Мнения: 18 498
Аз не знаех, че можеш да върнеш в Лидл нещо което си разопаковал и пробвал. Simple Smile
Хм. Прочетох описанието в играта. По технически характеристики лидълската е с двойно по-мощна батерия от Филипс. Въобще звучи добре.

Само си пази касовата бележка. Никакъв проблем няма да имаш с връщането.
И аз взех да се навивам за тази прахосмукачка.

Общи условия

Активация на акаунт