?Въпроси всякакви? (2020г.)

  • 485 252
  • 13 836
  •   2
Отговори
# 1 230
  • Мнения: 5 059
Може да замениш стоката с равна по цена или по-скъпа(в реален магазин).
А ако си по-устат, може и да я върнеш.
Никой шеф не обича разправии и недоволни клиенти.Дето се вика - с нахалство към прогрес.
Самата истина.
В магазин за хранителни стоки(голяма верига) веднъж върнаха бутилка уиски, изпито повече от половината.Били компания, всички единодушно решили, след като го "опитали", че нещо му има, имало дъх 😂😂😂 Върнаха им парите,няма как- клиента винаги е прав.

# 1 231
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 692
Ще ти я пробнат "на сухо"... тоест да покажат дали работи. Но няма да минат пода на магазина за да видиш колко и как засмуква.
Е, никой не е казал, че пробват с реален боклук. И без него може да се разбере колко и как засмуква, също и шумът. Все си е някакъв вид тест. И е свързан с разопаковане (защото имаше мнение, че даже и само разопакована стока не можело да се връща).


Тарталета, а върнатите стоки после ги пускат в продажба като редовни ли?
Всъщност, то ако е дреха, дали е пробвана в магазина или вкъщи, няма голяма разлика. Даже в магазина е по-малко хигиенично.

# 1 232
  • София
  • Мнения: 2 934
Да кажем, че е нещо дето няма как да се пробва в магазина. Яд ме е че не поръчах онлайн!

# 1 233
  • Мнения: 3 943
В много физически магазини може да се връща стоката. Аз съм връщала в Лидл, Кауфланд и много от магазините за дрехи в мола.

В Технополис, обаче, не ми се е случвало. Дано приемат стоката обратно.

# 1 234
  • Мнения: 54 420
И аз връщам, ако не ми хареса.
Доста магазини имат такава политика, не само онлайн.
Употребявани стоки обаче, не.

# 1 235
  • София
  • Мнения: 1 034
Зависи каква е стоката, но за да бъде върната, трябва да е във вида, в който е получена, тоест опаковката - всичко да е запазено, дори да е отваряно и не трябва да има следи от ползване. Това е изискване, за да може след това да се продаде като нова.
След като някой вече не е студент, трябва ли да си смени картата за градския транспорт или може да зареди старата, просто на по-висока цена (за София става въпрос) ?

# 1 236
  • Мнения: 4 127
Истина ли е ,че от 2020 паспортите ще са валидни 10 години?

# 1 237
  • София-Младост
  • Мнения: 23 351
След като някой вече не е студент, трябва ли да си смени картата за градския транспорт или може да зареди старата, просто на по-висока цена (за София става въпрос) ?
Мисля, че може. Поне обратното е валидно.
Истина ли е ,че от 2020 паспортите ще са валидни 10 години?
Паспортите на българските граждани се издават със срок на валидност 5 или 10 години съгласно заявения от лицето срок.

# 1 238
  • Мнения: 3 943
След като някой вече не е студент, трябва ли да си смени картата за градския транспорт или може да зареди старата, просто на по-висока цена (за София става въпрос) ?

Трябва да се издаде нова пластика за 2 лв, не може със студентската.

# 1 239
  • София
  • Мнения: 1 034
Благодаря, ще отида до пункт, в който издават карти.

# 1 240
  • София
  • Мнения: 2 934
Стоката е неразличима от нова. Ще отида днес следобед до Технополис да видя какво ще кажат.

# 1 241
  • Точно където трябва
  • Мнения: 4 751
ЕЕГ достатъчно ли е за установяване на мигрена?

# 1 242
  • софия
  • Мнения: 25 459
Какви са таксите за плащане на МДТ през сайта на Столична община? Никъде не успях да намеря. При избор за плащане прехвърля към системата на Борика.

# 1 243
  • София-Младост
  • Мнения: 23 351
Какви са таксите за плащане на МДТ през сайта на Столична община? Никъде не успях да намеря. При избор за плащане прехвърля към системата на Борика.
Наизуст говоря, но таксите са такива, каквита са на твоята банка...не мисля, че има допълнителни.

# 1 244
  • Сф
  • Мнения: 4 765
Миналата седмица плащах останалия за 2019 данък. През онлайн банкирането на ДСК- 0,60лв на транзакция. Уточнявам, че данък сгради и МПС, примерно, са по различни сметки, и таксува 2 транзакции.

Общи условия

Активация на акаунт