Априлски бебета 2019 - Тема 3

  • 12 250
  • 245
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 686
Eclipse23, аз с ножичката само махнах по дългите косички, на ушичките, вратлето и си ги запазих🙈😂а другия господин не е за подстрижка още. Не смея с машинка понеже фонтанелките не са се затворили имат още малко и ме е страх.

# 136
  • Мнения: 352
Честит празник на всички октомврйчета!
Да са ни живи и най вече здрави дечицата.
Ние направихме годинка на 6 април. На 5-ти вечерта събра кураж и се пусна да ходи сама и вече обикаля постоянно където си иска. Доста време около месец, два вървеше хваната винаги за нещо. Според мен детето трябва да се почувства сигурно и уверено за да се пусне да ходи само.

Jessy3 малката преди около 2 месеца изкара подобен вирус. Четири дни с висока Т 38.5-39 на третия ден имаше разстройства, но не разбрах дали е от вируса или от лекарствата след като падна Т се появи обрив за 3 дни и после всичко приключи.

Последна редакция: нд, 12 апр 2020, 00:38 от steisi77

# 137
  • София
  • Мнения: 1 456
Христос Воскресе! Бъдете здрави и благословени, вие и семействата ви 🙏🤗

# 138
  • Г. О.
  • Мнения: 1 721
Воистина Воскресе! Бъдете здрави!

# 139
  • Мнения: 686
Воистина Воскресе, мили мами живи и здрави вие и цялото ви семейство.
Ейй майчета тук имаше една, две мами доколкото си спомням с Йоркита кученца може ли ако някой има или познава някой да ми помогне. Искам да си взема едно няма значение пол. От 4 дена Янислав не спира да реве денем и нощем.Понеже подарихме пекинез че се скубе и преди няколко дена го видя от тогава ревв. Вече ще мръднем не спя не ям направо нямам сили. Ще съм много благодарна ако някоя мама ми помогне, но да не е много скъпо.

# 140
  • Варна
  • Мнения: 256
Воистина воскресе, бъдете здрави! 🌷 🍀🌷Не е истина колко неусетно измина първата годинка. Честитя миналите и предстоящи рожденни дни на всички слънчица с пожелание да бъдат здрави и много весели безгрижни дни 😊.
   Моят юнак на 24 е рожденик, най-важното е че всички ще сме заедно! Все още го кърмя, много се буди нощем, гледам днес белеят 2 зъба горе само не са пробили.. Измъчи се милия, от месеци наред няма нощ да не се буди по 2-3 пъти, даже и до мен да е все същото. Кърмя го вечер преди лягане само, но заради буденето стана и нощем.. Че и сутрин около 6. През деня си е спокоен, игрив, спи си около 2 пъти ако е станал рано сутрин има една дрямка преди обяд. Но ето вчера хич не спа, нервен.. Трудно заспа и сигурно 5 пъти се буди, мен ме страх да не падне, ако не го усетя, за капак вдига се със затворени очи го гледам и се мята блъска в кошарата или направо пада върху мен,ако не го хвана. С две думи чуди се къде да се завре милия от болка.

# 141
  • София
  • Мнения: 1 456
Dessy, моят син също има рожден ден на 24. И също се буди по много пъти, понякога само 2, но не заспива по 2 часа, това нощно време 🤯
Има 5 зъба и 6 почти е избил.
Повтарям си, че и това ще мине 😁

# 142
  • Мнения: 844
Ивайло имаше рожден ден на 12/04. И той още се буди по 2-3 пъти нощем за хапване, съответно и пелена сменям, че след толкова течности няма как да издържи. Имаме 6 зъбчета.
Скрит текст:
[\spoiler]

# 143
  • Мнения: 18 998
Воистина Воскресе, мили мами живи и здрави вие и цялото ви семейство.
Ейй майчета тук имаше една, две мами доколкото си спомням с Йоркита кученца може ли ако някой има или познава някой да ми помогне. Искам да си взема едно няма значение пол. От 4 дена Янислав не спира да реве денем и нощем.Понеже подарихме пекинез че се скубе и преди няколко дена го видя от тогава ревв. Вече ще мръднем не спя не ям направо нямам сили. Ще съм много благодарна ако някоя мама ми помогне, но да не е много скъпо.

А мислиш ли, че ако наистина е привързан към пекинеза, друго куче ще го замени? Според мен е по-добре да си приберете пекинеза и да го решеш редовно с четка, а от време на време и с фурминатор. Такъв е сезонът, ще намалее скубането.

# 144
  • Мнения: 686


Мамчета това са моите момчета. Досега не съм ги качвала.

# 145
  • Мнения: 844
Колко е хубаво със снимки на дечица ❤️💗😍 Наталия, Ивайло е със същата пижамка като едното от твоите момчета ♥️♥️♥️

# 146
  • Мнения: 686
Еййй момичета как сте? Как са вече малките големи мъже и принцеси,проходихте ли вече? Ние се мъчи пускаме се от време на време даже се сърдя като ги държим, но все още не са стабилни. Новото при нас не искат да стоят в паяците вече, много са не послушни и ще си вземаме кученце мини Пекинез че малките иначе само висят на двора при големите пък ме е страх. ❤️❤️❤️

# 147
  • Мнения: 151
Да попитам по запознатите от този месец вече трябва да получаваме сумата за втората година майчинство ли 🙄.
Предния имам два превода и се чудя да чакам ли този месец някакви постъпления 😀

# 148
  • Мнения: 474
Аз съм получила превод само до датата на термина 04.04. Все още чакам документите от фирмата за да се пуснат към втората година майчинство... За мой късмет счетоводителката изобщо не бърза, а вече няколко пъти звъня и настоявам да ги пусне.
С тази пандемия някой слагал ли е ваксината която е на 13 месеца и пускахте ли изследвания? Аз все още отлагам, защото педиатърката работи и с върастни и нямам желание да ходя в кабинета.
Моя хубавец проходи още на 11 месеца, но за сметка на това изобщо не говори. Беше започнал да повтаря мама и баба, но и това спря. Имаме 4 зъбчета и за моя изненада 5 зъб е кътник 🤔... Започна да показва характер и когато не му дам нещо сяда и запопва едно реване ужас.

# 149
  • София
  • Мнения: 184
Здравейте! Аз миналия месец получих превод за 3 дни-до раждането на детето (тя се роди на 04.04). А след това получих и за останалите работни дни от месец април. Очаквам следващия превод да е края на май.
Нашата принцеса се пуска и може да направи десетина крачки без да се подпира, но през повечето време иска да я държим, докато ходи. Казва па-па на всички патета, които има, както и като види навън куче. Другото, което казва е ам-ам. "Храни" ни и иска да се храни сама. Не хапва много от обяда-харесва само няколко пюрета, нещата, които съм й готвя не ги одобрява особено. Иначе обича кисело мляко, сирене, плодове и тестени неща като хляб, баница, козунак, мъфини. Как са вашите дечица с храненето?
И както eclipse23 казва, ако не й дадем нещо, става страшно. Но сякаш започва повече да разбира, преди месец-два ми беше по-трудно. Избива 8-мият резец, дано другите не избиват много по-трудно от тях. Като изключим няколкото събуждания на нощ (които може и да са от асоциацията на записване-гърда) , нямаме други драми. Напоследък се случва да не издържи пелената цяла нощ, затова започвам да я сменям през нощта.
Имаме час за ваксина на 14.05.-това беше първият свободен час при педиатърката ни, но не знам коя от двете ще постави първо. Сякаш предпочитам тази за морбили, по-важна ми се струва.

Общи условия

Активация на акаунт