Бременни майки от Велико Търново 2019-2020

  • 15 125
  • 53
  •   1
Отговори
  • Мнения: 679
Здравейте,
Бременна съм в 20 седмица, надявам се тук да има и други бременни майки и да си споделяме и помагаме.

# 1
  • Велико Търново
  • Мнения: 400
Чудесна тема, дано се напълни с мамчета.

# 2
  • Мнения: 252
Здравейте, при кой АГ се следите? Simple Smile

# 3
  • Велико Търново
  • Мнения: 400
При д-р Калейнски и в Плевен при доц. Иванов. Ти при кой доктор си? В кой месец си?

Последна редакция: нд, 19 яну 2020, 23:53 от Kati_

# 4
  • Мнения: 679
Аз съм при доктор Максудов, от вчера в 6ти месец Simple Smile
Може тук да си споделяме и за предстоящи лекции и ден на отворените врати в болницата или каквото друго се сетите.

# 5
  • Мнения: 252
Аз съм при д-р Паньова. В 15 г. седмица

# 6
  • Мнения: 679
Мислите ли да ходите на училище за родители? Платено такова. Тони Калушкова акушер води такова, аз се чудя и по- скоро за април може да се запиша. Аз още ходя на работа и живот и здраве ако се чувствам добре ще ходя до преди 45 дневния болничен.

# 7
  • Мнения: 252
Аз също мисля да работя до последно стига да се чувствам добре. На училище за родители не. Взела съм си различни книги и мисля да чета и да се информирам от тях.

# 8
  • Мнения: 679
Момичета, прочетох че на 23.01 от 11.30 ще има ден на отворените врати в Стара болница, ако имате желание и време може да отидете да видите условията и как изглежда родилно. Аз няма да успея, защото точно тогава съм на преглед в Нова Болница, но се надявам февруари или март да отида и аз Simple Smile

# 9
  • Мнения: 252
И аз няма да мога да отида, но следващите пъти ще гледам да успея!

# 10
  • Мнения: 3
Привет! Аз съм при д-р Емилия Рашков! Във Велико Търново 😀 много добра лекарка и гинеколожка е, и съм от началото на бременността 🤰, сега съм към 20 седмица! Нова съм, но има интересни теми!

# 11
  • Мнения: 679
Привет Gerii, добре дошла. Форума е много интересен. Може да се включиш и в подфорум "Бременност с термин месец.." и съответния месец когато ти е термина. Предполагам, че ти е юни. Моят е май 2020 и съм в 23 седмица.
Пол на бебетата знаете ли?
Simple Smile

# 12
# 13
  • Мнения: 679
dimi1987, колко хубаво и аз чакам момиченце Simple Smile

# 14
  • Мнения: 3
Привет Gerii, добре дошла. Форума е много интересен. Може да се включиш и в подфорум "Бременност с термин месец.." и съответния месец когато ти е термина. Предполагам, че ти е юни. Моят е май 2020 и съм в 23 седмица.
Пол на бебетата знаете ли?
Simple Smile

Да, знаем вече със сигурност--момиче... супер много се радвам 😀. Чакаме я юни с нетърпение! ♥️🌞

# 15
  • Мнения: 785
Момичета, много хубаво ми стана като попаднах на тази тема. Аз също съм от Велико Търново, но живея в чужбина. Миналата година по същото време бях бременна и на 08.06.19 родих прекрасно, мъничко момиченце 2490 грама, 48 см, което расте като гъбка и вече прави сумати и бели. Желая лека бременност на всички ви и здрави бебешоци! 😊

# 16
  • Мнения: 4 433
Извинявам се за натрапването, но някоя от вас да знае, работното време на Марияна Чернева до стадиона, тъй като не съм от града.

# 17
  • Мнения: 679
Това е тема за бременност, има друга Велико Търново там ще има повече хора и могат да ви отговорят

# 18
  • Мнения: 4 433
Ще потърся. Благодаря.

# 19
  • Мнения: 47
Здравейте! Аз съм от Севлиево, но живот и здраве юли месец ще родя във Велико Търново! Втора бременност ми е, следя се при Даря Ганчева, от която съм много доволна, но май ще се прехвърля при д-р Максудов, тъй като чета доста добри мнения за него и май искам да родя при него! Иска ми се да посетя деня на отворените врати, за да се запозная с условията в болницата... имам време до юли Simple Smile обезателно трябва да го направя Simple Smile та така ще чета с интерес мненията ви Simple Smile

# 20
  • Мнения: 35
Здравейте! В 13г.с. съм. Следя бременноста си при доктор Рашкова, от която съм много доволна. Искам да попитам някой правил ли е серклаж при Стойков и какво е заплащането? Благодаря!

Последна редакция: пт, 07 фев 2020, 14:13 от mamapoli

# 21
  • Велико Търново
  • Мнения: 400
Здравей, не съм правила серклаж, но съм много доволна от доцента. Ходила съм при него преди да забременея и най вероятно ще раждам при него. Това е номерът му 0888715066, може да му обадиш между 19:00ч и 20:00ч за въпроси или часове.

# 22
  • Мнения: 679
И аз не съм правила серклаж, но съм доволна от доцента за други прегледи.
Момичета къде има комплекти за изписване да разгледам. Някъде с по- голям избор. В Хиполенд бяха само 2-3 бр.

# 23
  • Велико Търново
  • Мнения: 400
Трите прасенца? Кроки? Не знам по 5 авеню има ли бебешки дрехи? Трябва и аз да се разходя. Още не съм гледала, но май няма да вземам комплекти, а сама ще си ги подбера.
На 14 февруари ще има лекция за бременни в сладкарница Неделя.

# 24
  • Мнения: 679
Еее защо са все в работен ден, аз още ходя на работа. Поне засега ако съм добре до март средата ще ходя и ще излезна в 45 дневен

# 25
  • Велико Търново
  • Мнения: 5
Привет на всички! Бременна съм в 12г.с. Сляда си бременност при д-р Топузанска. В петък съм на преглед. Имам въпрос някой знаели колко струва биохимичния скрининг, феталната морфология и дали тук в града ги правят тези изследвания или трябва в Плевен или София?

# 26
  • Мнения: 679
Привет, д-р Топузанска е от екипа на д-р р Стойков. Един път в месеца идват лекари от София за ФМ, но дали ще съвпадне това идване с твоите дати за прегледи не е сигурно. Попринцип трябва да говориш с докторката ти,защото те записват часовете за Търново за ФМ. Още нещо, казваш че си 12 седмица. Нали знаеш, че първия скрининг се прави между 11 и 13 седмица, тоест нямаш много време и ако трябва да ходиш до София трябва да си запазиш час възможно най- скоро.
Не знам как контактуваш с лекарката ти, дали и звъниш или си пишете Вайбър и т.н. но ти препоръчвам да се чуеш с нея утре и да я попитал дали ще идва лекар специалист по ФМ и на коя дата и да си прецениш дали ще ти е добре. Първия скрининг е важен, тогава се установява риск от болести като Даун и също се оглежда дали имаш риск за прееклампсия в късни месеци.
Ако има нещо друго може да питаш и ще ти пишем.

# 27
  • Мнения: 47
Аз се следя при Даря Ганчева. Когато стана време за първия скриниг 11-13 седмица, тя ми каза да отида в четвъртък между 13 и 14 часа при нея, прегледа ме обстойно на ехограф, попълних една бланка в която после тя също пише данните от ехографа, после ми вземат кръв в лаборатория медика и се изпращат резултатите в София. Взема ми 50 лева и 7 лева май ми струваше в лабораторията.  След седмица ми се обади с резултати. Сега каза че ще направим и късния такъв скриниг макар че първия е с добри резултати... иначе и аз се чудя за феталната която е към 20 седмица какво да правя. Ще видя сега четвъртък съм на консултация да видим какво ще ми препоръча и къде ще ме насочи. Ако има вариант за близките градове ще ми е по спокойно сякаш, но ако се наложи и на София ще отидем. Сега съм 16 седмица, тази седмица като ми даде насока ще звъня за часове Simple Smile

# 28
  • Мнения: 47
Момичета, да попитам имате ли идея когато следящия АГ не изражда как се процедира когато наближи раждането. Тя ли насочва или аз трябва да си избера... дали да не сменя отсега лекаря и да се запиша при някой който изражда и който евентуално да си ме следи за да ме познава и да ме изроди. При мен трябв да е секцио... явно трябва да избера екип. Много съм доволна от Даря Ганчева, но тъй като не изражда сега взех да мисля как да постъпя...

# 29
  • Велико Търново
  • Мнения: 5
Привет, д-р Топузанска е от екипа на д-р р Стойков. Един път в месеца идват лекари от София за ФМ, но дали ще съвпадне това идване с твоите дати за прегледи не е сигурно. Попринцип трябва да говориш с докторката ти,защото те записват часовете за Търново за ФМ. Още нещо, казваш че си 12 седмица. Нали знаеш, че първия скрининг се прави между 11 и 13 седмица, тоест нямаш много време и ако трябва да ходиш до София трябва да си запазиш час възможно най- скоро.
Не знам как контактуваш с лекарката ти, дали и звъниш или си пишете Вайбър и т.н. но ти препоръчвам да се чуеш с нея утре и да я попитал дали ще идва лекар специалист по ФМ и на коя дата и да си прецениш дали ще ти е добре. Първия скрининг е важен, тогава се установява риск от болести като Даун и също се оглежда дали имаш риск за прееклампсия в късни месеци.
Ако има нещо друго може да питаш и ще ти пишем.
Щеше да ми прави скрининг и изследвания, но понеже беше грипна епидемия и нямали право, го отложихме за този петък. А за ФМ ми каза към 18г.с.

# 30
  • Мнения: 679
Lollipop, аз също ще съм секцио поради медицински причини,като това го знам от преди да забременея и когато си избирах лекар при когото да се следя държах точно на това- да изражда и да ме познава, защото хич не ми се струва готино в деня на раждането да се помъкна с една папка документи и да се обяснявам, а и едва ли ще ми е до това тогава.
Твоята лекарка не съм я чувала май, но защо не я попиташ за съвет за човек при когото да раждаш. Иначе ако ще си в търновската болница на сайта и пише всички лекари.
Лека седмица Simple Smile

# 31
  • Мнения: 679
На 13.02 в Happy mums ще има отворени врати в 18:00 часа. Аз мисля да отида да видя, а и това ще е първото нещо на което ще ходя и се вълнувам. Ако имате желание да разгледате бих се радвала да се запозная с някоя от вас. А и е в извън работно време за тези, които все още си работим Simple Smile

# 32
  • Мнения: 3 154
Здравейте! В 13г.с. съм. Следя бременноста си при доктор Рашкова, от която съм много доволна. Искам да попитам някой правил ли е серклаж при Стойков и какво е заплащането? Благодаря!

Може и да е късно за отговор, но ще го напиша, ако някой друг го вълнува. Цената за серклаж е 240 лв. независимо кой лекар ви го прави.
Приемат Ви на предишния ден, пускат изследвания. На следващия правят серклажа, пускат системи, бият обезболяващи. На третия ден минава визитация и ако всичко е ок, Ви изписват. Престой не се заплаща. Само тези 240 лв.

А в кои магазини освен в Хиполенд има бебешки колички? И най-вече за близнаци?

# 33
  • Г. О.
  • Мнения: 1 721
Здравейте. Колички има в Трите прасенца, Кроки ( до Лидл ), както и в едно магазинче на 5-то Авеню (Лили се казва) - там има 3-4 модела, но не знам дали има за близнаци.

# 34
  • Мнения: 3 154
НефертитиЯ, благодаря за включването. В Трите прасенца ходихме днес. Имат само една лятна.
А "Кроки" до кой Лидл е? Не съм от Търново и името не ми говори нищо. Но магазините Лидл поне ги знам къде са.

# 35
  • Велико Търново
  • Мнения: 5
Така и талюка пишете за бебешки колички, аз да попитам за легла с шкаф къде могат да се видят в Търново освен хиполенд там са само 2 вида. Доста ми излизат във фб, но не знам колко са истински тези сайтове, пише само че имат онлайн магазин - не ми се вярва много... Thinking Може и да не е само в града, къде бихте препоръчали?

# 36
  • Мнения: 3 154
mmarinowa, днес видях в "Трите прасенца", но не бяха много видове. 3-4 може би.
Едно време имаше един магазин на Пишмана "Лъки ленд". Не знам дали още съществува, и там имаше.

# 37
  • Велико Търново
  • Мнения: 5
Сънчи, имаше го да и имаше страшно много легла и колички, сега мисля, че е дрехи на килограм...

# 38
  • Г. О.
  • Мнения: 1 721
Сънчи-Пънчи, Кроки е до "стария" Лидл, този до кръговото. Намира се по уличката нагоре, която минава зад Горнооряховската скара. Като се качите горе до завойчето, магазинът се пада в ляво.

# 39
  • Мнения: 36
Здравейте, момичета!
Аз съм в 17г.с и се следя при д-р Даря Ганчева, но тъй като тя не изражда, със сигурност бих искала да си избера екип и то с доц. Стойков. Смятам от следващия месец да започна да ходя и при него на частно. Втора Фетална морфология си запазих час за след месец в МЦ Марковс в София по препоръка на АГ-то и джипито.
В Търново живея от година и половина и бих се радвала да се запозная с други бъдещи мамчета. Hug Hug

# 40
  • Мнения: 679
Хей, момичета как сте? Минаха ли ви вече ФМ? В Търново ли ходите или София? Може да споделите мнение за лекари по ФМ. Аз съм вече в 28 седмица. На първа ходих в София, на втора в Търново. За третата се колебая.
Мартиника, добре дошла и лека бременност Simple Smile

# 41
  • Г. О.
  • Мнения: 1 721
   Аз съветвам всяка от вас да се ориентира към специалист по фетална морфология в София. Цената е същата като тази тук, но отношението и компетентността не могат да се сравняват. Според мен, разбира се. Все пак ще кажа, че имам познати, които са останали доволни от преглеждащия тук д-р.
   Успех, момичета, дано случите на лекари и всичко да е наред с бебчетата:)

# 42
  • Мнения: 9
Здравейте,бъдещи мами! Какви са координатите на доктор Максудов,как мога да си запиша час за преглед при него?

# 43
  • Мнения: 679
Aivi 29 обаждаш се в работен ден на регистратура и там запазват час. Прилагам ти телефона на регистратурата.

# 44
  • Мнения: 9
Много благодаря за информацията Hug

# 45
  • Мнения: 679
Момичета, как сте? Почивате ли вече?
Аз от 30 март трябваше да изляза в 45 дневен болничен, но по стечение на обстоятелствата утре ще отида да си взема нещата от офиса и излизам в болничен, колкото и да не ми се иска. Надявам се работодателите ми да проявят разбиране, все пак съм в 8 месец и предпочитам да остана у дома да се пазя.

# 46
  • Мнения: 2
Здравейте, сега видях, че има такава тема и много се зарадвах. Аз живея в Севлиево, но ходя на прегледи при доц. Стойков, както и при него искам да раждам. Термина ми е за 11.08.2020г. за сега се глася за нормално раждане. Има ли вече родили от вас, интересно ми е да споделите  впечатления от болницата, екипа. Също така се интересувам дали като влезнахте в 9ти месец ви правиха запис на тонове всяка седмица, тъй като ЖК ми я водят в Севлиево, но след като разбраха, че няма за раждам тук, отказват да ми следят тоновете.

# 47
  • Мнения: 20
Здравейте! Аз съм от Севлиево, но живот и здраве юли месец ще родя във Велико Търново! Втора бременност ми е, следя се при Даря Ганчева, от която съм много доволна, но май ще се прехвърля при д-р Максудов, тъй като чета доста добри мнения за него и май искам да родя при него! Иска ми се да посетя деня на отворените врати, за да се запозная с условията в болницата... имам време до юли Simple Smile обезателно трябва да го направя Simple Smile та така ще чета с интерес мненията ви Simple Smile
Момичета,препоръчвам ви и д-р Коев!Той работи от няколко месеца в Търново.С голям опит в София и чужбина.Много внимателен и компетентен лекар!Близки са с д-р Стойков.Gift Heart

# 48
  • Мнения: 35
Някой знае ли доц Стойков всеки ден ли преглежда на частно или в определени дни от седмицата? Аз досега съм ходила два пъти и все в четвъртък...

# 49
  • Мнения: 2
Всеки ден , мисля без петък Simple Smile

# 50
  • Мнения: 5
Здравейте! Има ли вече родила мама в търновската болница или някоя с информация относно поставянето на епидурална упойка в болницата, без избор на екип? Изобщо предлага ли се такава услуга и при какви условия?

# 51
  • Мнения: 35
На 27.07 във великотърновската болница под ръководството на екипа на доц Стойков се роди моята дъщеричка чрез нормално раждане. Доволна съм от екипа и отношението. Специални благодарности на акушерка Илиева, която е страхотен човек и ме накара да се чувствам спокойна и в приятелска атмосфера. Неонатолозите и акушерките обясняват много добре. Бебенцето е при мен от първия ден.

# 52
  • Мнения: 527
Мили мами бъдещи и настоящи влизам в темата ви за да ви питам.Някой чувал ли е  за местност лековита около Велико Търново.Било на 10 12 километра от Търново някаква поляна с камък.Майката на моя приятелка говорила на някаква площадка с хора които са водили детенце което имало проблем и се подобрило .Но това било преди 2 години и сега искат да заведат дете на техни роднини но не помнят името на селото.В това село хората те опътвали всеки до тази месност и казвали нищо да неси взима от там .Ако някой е чувал нещо моля пишете.Благодаря и всички бъдете здрави .

# 53
  • Мнения: 1 692
Здравейте, сега видях, че има такава тема и много се зарадвах. Аз живея в Севлиево, но ходя на прегледи при доц. Стойков, както и при него искам да раждам. Термина ми е за 11.08.2020г. за сега се глася за нормално раждане. Има ли вече родили от вас, интересно ми е да споделите  впечатления от болницата, екипа. Също така се интересувам дали като влезнахте в 9ти месец ви правиха запис на тонове всяка седмица, тъй като ЖК ми я водят в Севлиево, но след като разбраха, че няма за раждам тук, отказват да ми следят тоновете.
Здравей, аз раждах при Максудов, преди него бях при Венелина Михайлова. Тоновете ги започнахме след като влезнах в 9ти месец и бяха през две седмици горе долу. Много зависи и от самите тонове. Последните две седмици тоновете бяха през няколко дни.
Междудругото и аз съм от Севлиево.
И друго - искам да споделя на всички ви, че лично аз съм страшно довошна от болницата, екипс, отношението и персонала. Ако трябва да избирам, пак бих родила там.

Общи условия

Активация на акаунт