Почивка на Малдивите /Тема 4/

  • 51 667
  • 824
  •   1
Отговори
# 810
  • Мнения: 1 602
Правите ли застраховка отмяна на пътуването и с коя компания? Гледаме да резервираме за Малдиви, но искам да се подсигурим в случай на Ковид
Покритие Ковид имат Алианц, Евроинс и Лев инс.

Да, гледах ги, просто не мога да разбера двойната разлика в цените между компаниите и се надявах някой да сподели опит

# 811
  • Мнения: 5 868
Правите ли застраховка отмяна на пътуването и с коя компания? Гледаме да резервираме за Малдиви, но искам да се подсигурим в случай на Ковид
Покритие Ковид имат Алианц, Евроинс и Лев инс.

И Колонад. От всички изброени бих заложила на тях, а и имат онлайн сключване. Особено пък за извъневропейски дестинации. След това са Алианц. Другите две компании изобщо не ги броя.

# 812
  • Sofia
  • Мнения: 4 698
Не знам дали в момента е все още така, но преди 2-3 години сключих медицинска застраховка за чужбина с Алианц онлайн.
Получих си полицата, преведох парите и реших, че всичко е ок. По време на почивката ни, се наложи да ползваме медицински услуги и тогава се зачетох в общите им условия. Пишеше следното:  “ За да влезе в сила застраховката е необходимо да изпратите подписаната от Вас полица и Общи условия на застраховане (ОУЗ) преди начало на пътуването. Спазването ще се установява посредством датата на пощенското клеймо (при изпращане по пощата) или чрез датата на приемния документ (при изпращане с куриер).” Оказа се, че сме без валидна застраховка…  Ако правите застраховка онлайн е хубаво да имате предвид и това (в случай, че не четете навреме, като мен)

# 813
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 728
Fancy, интересно. Тези никога не съм ги чувала. Сигурно ли е, че покриват риск Ковид? Защото чета...

Иначе всички застрахователи имат такава застраховка.

# 814
  • Мнения: 5 868
Ами ако се поинтересуваш кои са Fairfax ще разбереш.
https://www.fairfax.ca/Corporate/insurance-and-reinsurance-compa … onnade-Insurance/
https://en.wikipedia.org/wiki/Fairfax_Financial

А за Ковид на сайта им си пише всичко:
https://www.colonnade.bg/archiv/detail/3/

Аз лично бях 16 дни във Франция наскоро и предпочетох тях пред Алианц. БГ "застрахователите" изобщо и не искам да ги коментирам.

# 815
  • Мнения: 1 602
Ами ако се поинтересуваш кои са Fairfax ще разбереш.
https://www.fairfax.ca/Corporate/insurance-and-reinsurance-compa … onnade-Insurance/
https://en.wikipedia.org/wiki/Fairfax_Financial

А за Ковид на сайта им си пише всичко:
https://www.colonnade.bg/archiv/detail/3/

Аз лично бях 16 дни във Франция наскоро и предпочетох тях пред Алианц. БГ "застрахователите" изобщо и не искам да ги коментирам.

Това обаче е друго. Не е “отмяна на пътуване”

# 816
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 728
Ами ако се поинтересуваш кои са Fairfax ще разбереш.

Не виждам защо използвате този наставнически тон....Ама вие си знаете.
Отворих листовката на конкретната застраховка и прочетох условията. Мен, това изречение си ме притеснява. Иначе всеки си решава и преценява.
 Най-добре въобще да не се стига до реалното ползване на тези застраховки по принцип.

# 817
  • Мнения: 5 868
Ами ако се поинтересуваш кои са Fairfax ще разбереш.
https://www.fairfax.ca/Corporate/insurance-and-reinsurance-compa … onnade-Insurance/
https://en.wikipedia.org/wiki/Fairfax_Financial

А за Ковид на сайта им си пише всичко:
https://www.colonnade.bg/archiv/detail/3/

Аз лично бях 16 дни във Франция наскоро и предпочетох тях пред Алианц. БГ "застрахователите" изобщо и не искам да ги коментирам.

Това обаче е друго. Не е “отмяна на пътуване”

Не е точно така. Да, това не е чистото отмяна на пътуване, но в тази застраховка "Медицински разходи за чужбина с покритие Ковид" има и клауза отмяна.
Разходи за медицинско лечение и асистанс
Разходи за медициснко лечение следствие на Covid-19
Асистанс услуги
Забавяне на багаж повече от 4-ри часа
Забавяне на полета повече от 4-ри часа
Разходи във връзка с изпуснат полет
Загуба на багаж, кражба или щети
Пари
Разходи за отмяна на пътуване в случай на заболяване или злополука
Гражданска отговорност към трети лица за телесни наранявания и при имуществени щети
Трайна загуба на трудоспособност от Злополука
Смърт в резултат на злополука

Колонад имат и чистата отмяна на пътуване, но на сайта им ОУ са свързани с продажби на Ескай. Предполагам, че щом са я пуснали за онлайн сключване, вече важи за всички клиенти. Но все пак не съм звъняла да питам и не мога да го твърдя със сигурност. Въпрос на един телефонен разговор е. На мен ми трябваше комбинирата с медицински разходи.

Edit: Отмяна на пътуване имат и за индивидуални клиенти. Сега погледнах. Но, това е застраховка свързана със застрахованото лице. Нямат застраховка с покрити рискове в случай на отмяна на полет(в този случай обаче трябва да се проучи какво ще платят, защото има и европейска директива за обезщетения и нещата малко се усложняват) или невъзможност за пътуване поради например затваряне на границите(в случая авиокомпаниите дължат връщане на парите). Това са рискове, които не са свързани пряко със застрахованото лице.

Галактик, аз не знам снимката от поста ти от къде е. Но сниманото е стандартна формулировка за ОУ при всички застрахователи. Не виждам там да има изключение, което касае Ковид. Когато един риск е включен(както в случая) и се плаща премия за него, то той не може едновременно с това да е изключен.
И няма назидателен тон, но все пак е хубаво да се чете, когато се изказва мнение.

Ако си направиш труда да прочетеш ОУ по тази застраховка(публикувани са на сайта), в  11.1.8. пише ясно какво е изключено:
"пряко или непряко излагане на неблагоприятни ядрени, химични или биологични субстанции, с изключение на заболяването COVID-19"
Wink

Разбирам, че не се харесва особено мнението ми за Евроинс и Лев инс, но какво да се прави. Опит.

А всички останали съветвам да си четата общите условия изцяло преди да сключват застраховки, да питат за процедура при предявяване на щети, необходими документи(често застрахователите отказват заради липсата на нещо конкретно). Да проучват с коя асистънс компания работи всеки застраховател и какво е обслужването при нужда.

Последна редакция: сб, 21 авг 2021, 11:36 от Fancy

# 818
  • Мнения: 289
Без да съм с претенция да съм много навътре с темата за застраховките, ще кажа, че май месец изчетох всички общи условия на трите компании /без тази последно споменатата/, които предлагат "Отмяна на пътуване" включващо COVID19 като причина. Не видях много разлика в условията що се отнася до отмяна, заради COVID19 заболяване. Разликата е в цената. Аз лично сключих застраховка в Лев Инс.  Застраховх само хотелското настаняване, тъй като нямах Free cancelation  до последния ден преди тръгване. Самолетните билети бяха с Катарците - те в момента предлагат пълно възстанояване на сумата на всички категории билети, така че нямаше нужда от застраховка там. Не се наложи да я използвам, но не мисля, че ако се разболееш и представиш документ за това, ще имат начин да се измъкнат. Що се отнася до медицинаска застраховка за самите Малдиви - изпозвахме местна агенция My Allied. Сключва се онлайн и  включва и наложена карантина евентуално. Всички наши компании отказват изплащане на премия, ако дестинацията е с Ниво 5 ниво на риска за пътуване, а Малдиви от м. май са в тази категория.

# 819
  • Мнения: 5 868
Разликата не е само в цената, но това се разбира, за съжаление, едва когато стигнеш до там да имаш нужда от съпорт. А от май до сега много вода изтече. Предполагам имаш предвид изплащане на обезщетение, а не на премия? И има много начини да се измъкнат. От документ до документ понякога има огромна разлика.

Аз в Лев инс не бих застраховала и селска колиба, но това е лично мнение.

В Колонад изключени са само Иран, Сирия, Судан, Северна Корея и територията на Крим

# 820
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 728
Fancy, преди да напиша нещо, гледам да отворя и да прочета. Снимката ми е от листовката с общи условия за застраховка отмяна на пътуване на посочената от вас фирма. Не корпоративната на Esky, а другата. И текстът е публикуван на сайта им.
И питането ми беше съвсем добронамерено, защото това е полезна информация. Колкото повече избор има, толкова по-добре.
Мнение за застрахователите не мога да дам обосновано, въпреки, че съм доста близо до вашето.

# 821
  • Мнения: 289
Разликата не е само в цената, но това се разбира, за съжаление, едва когато стигнеш до там да имаш нужда от съпорт. А от май до сега много вода изтече. Предполагам имаш предвид изплащане на обезщетение, а не на премия? И има много начини да се измъкнат. От документ до документ понякога има огромна разлика.

Аз в Лев инс не бих застраховала и селска колиба, но това е лично мнение.

В Колонад изключени са само Иран, Сирия, Судан, Северна Корея и територията на Крим

Аз имам предвид единствено и само застраховка "Отмяна на пътуване"  в частта й, когато се раболееш от Ковид19 и не можеш да пътуваш. И какъв друг документ биха искали освен положителен Пср тест? ОСтаналите документи относно направената хотелска резервация, те си ги изискаха предварително, гледаха, умуваха и ги одобриха, така че там възражения не бих приела. Но пък сигурно са способни и да измислят нещо непредвидено, ама и аз не се давам лесно в такива случи де. Защото:  знаем ги застрахователноте компании.....

# 822
  • Мнения: 16 871
Fancy,  ако може да разкажеш личен опит, ще е полезно, както Шантав направи.
Например,  използвали сте компания Х, и при необходимост от асистънс се случи ....

# 823
  • Мнения: 9
Лято, това, че сте пътували два месеца по- късно, застраховката ли ви го подсигури по някакъв начин, или променихте датите през авиокомпанията и съответно настаняването?

А цените за чартърните ваканции по Коледа и Нова година са брутални. Погледнах за сравнение последния резорт, в който бяхме, обадили са някаква безумна цена от €4000 на човек … и то с тази избушена авиокомпания …

Здравейте, има ли някакъв проблем с чартърната авиокомпания? Все пак пътуването е най-кратко с тези.
Някой с впечатления от Sun Siyam Iru Fishu или Kuredu?
Поздрави

# 824

Общи условия

Активация на акаунт