Предизвикателство Рапунцел 2020

  • 74 675
  • 1 473
  •   1
Отговори
# 1 065
  • Мнения: 96
Момичета знаете ли каква е разликата между черното рициново масло и обикновеното освен цвета?

# 1 066
  • Варна
  • Мнения: 7 702
Разликата е в действието. Черното съдържа пепел,а екстара дарк е с най-голямо съдържание. Винаги купувам такова. Не,че и с обикновено от аптеката не съм се плескала де,но понеже го ползвам и за лице и тяло предпочита да е читаво.

# 1 067
  • София
  • Мнения: 1 358
prinzesata- грешка ли е след маслена маска да се измия с ДПШ?
Вчера направих маска с рициново в корена/този път не падна много коса/ и арган по дължините. Измих с ДПШ, после с Redken шампоан  и маска Редкен. Преди да сложа маската си ощавям косата и главата под гореща вода, слагам шапка и стоя така 10м.,като поизстине косата пак с шапката под горещата вода. Не се смейте, но има ефект от затоплянето. Просто не ми се излиза от банята и да я грея със сешоар и после пак в банята. Ще го правя де, но по рядко. Пия и Мерц витамините за коса от 1 седмица.

# 1 068
  • Варна
  • Мнения: 7 702
Аз си спя с масла по скалпа редовно та ако се налага да измия с ДПШ примерно преди терапия го правя,но///мия само с ДПШ,за какво е второто миене с Редкен в случая? И.....щавенето на скалпа е неразумно. Кожата на тялото и особено тая на главата не се нуждае от щавене даже е супер изсушаващо. Косата също не е ОК от гореща вода.
 Когато сложиш маската и шапка си се щави колкото искаш Grinning,но на гол скалп и коса недей моля те. Ще си докараш някоя беля.

# 1 069
  • Мнения: 1 918
Простете за невежеството, но какво означава “щавене” 😃

# 1 070
  • BG-DE
  • Мнения: 5 073
Щавенето е процес на обработване на животински кожи така, че да станат меки, разтегливи и годни за кожарски цели. Тук, разбира се, е в метафоричен смисъл 😊

# 1 071
  • Мнения: 135
В случая къпане с гореща вода Grinning Аз лично гледам да е с горе-долу телесна температура, че скалпът ми не ги обича и двете крайности

# 1 072
  • Варна
  • Мнения: 7 702
Миене с вряла вода JoyJoyJoy.

И да не е съсем спам протокола от днес:
Две седмици след боя 5-то миене...
Масла по скалпа с добавен кофеинов серум на ТО/не ми върши работа за лице та го вкарвам в употреба да не ходи зян Grinning/ от снощи.
 Сутринта навлажних дължините и сложих еластисайзър екстрийм с малко ЯЧРМ и камелия за час.
Ш Генезис за плътна коса веднъж.
М Генезис за половин час под шапка за баня
Б Ланза за блондинки за 20мин. пак под шапка.
Серум Генезис  по скалпа
Маракеш за връхчета и термик за дълга коса по дължините.
Изсуших с въртящата четка и изправих,че нещо ми е сдухано и искам права коса.
Грахче Олаплекс 6 разтрито между дланите за финален щрих.
Страхотна коса се получи. Много плътна и подвижна едновременно и с много блясък.

# 1 073
  • Мнения: 310
Prinzesata много искам да ти видя косата права.. Все на снимки където е къдрева съм попадала. 😁
Препоръчайте нещо против силно накъсване на косата.. Маракеш използвах цяла тубичка и не виждам разлика. Маски редувам основно на Oway   възстановяващата и лореал против накъсване. Ползвам и еластисайзър и цимент термика, не използвам преса и все така си се къса и цъфти. Боядисвам веднъж на 2-3 месеца в близък тон, но накъсване то е главно на кичури от стар балеаж  и не знам как да го предотвратя.

# 1 074
  • София
  • Мнения: 1 746
А серума Генезис само след миене ли се слага или всеки ден?

# 1 075
  • Бостън
  • Мнения: 13 536
... Ползвам и еластисайзър и цимент термика, не използвам преса и все така си се къса и цъфти. Боядисвам веднъж на 2-3 месеца в близък тон, но накъсването е главно на кичури от стар балеаж  и не знам как да го предотвратя.
E, точно това е и моят проблем! Стари кичури!

# 1 076
  • Варна
  • Мнения: 7 702
Svet7 тя вече не е много права  с това възглавница парти в къщи Grinning ама я разходих до Лидл Grinning преди да я смотая на свраче гнездо.
Е заради това не смея да си направя кичури...не,че не искам искам ама знам какво е да ти остава коса с шепи в ръцете.
 Вкарвате ли им пигмент на тия дължини чат пат?  Дори със супер светла боя де е веднъж месечно е хубаво да се вкара пигмент.

Скрит текст:

Не стои дълго права ако не и сложа Напура....

Последна редакция: пн, 30 мар 2020, 17:52 от prinzesata

# 1 077
  • Мнения: 1 666
А ако се правят кичури с Олаплекс, пак ли така се накъсват след време?

# 1 078
  • Мнения: 2 001
А ако се правят кичури с Олаплекс, пак ли така се накъсват след време?
Моите да, даже обратен ефект имах, може би защото смело смело действам когато използвам Олаплекса.
И при мен косъма на кичурите се накъсва. Ще се пострижа повечко след ИП.

# 1 079
  • Мнения: 310
И моят балеаж беше с олаплекс.
Искам и аз такава коса принцесо, но ген..
Иначе вкарвам пигмент но не всеки месец, аз направо след балеажа си боядисах в един тон цялата, близък до естествения, защото беше станало рижаво - Русо.

Общи условия

Активация на акаунт