Предизвикателство Рапунцел 2020

  • 75 770
  • 1 473
  •   1
Отговори
# 1 395
  • Мнения: 96
А можеш ли да споделиш и кой е фризьора за да не ходим там? И какво точно се обърка?
Не е удачно да споделям кой е фризьора и къде, защото мина доста време. Грешката е моя най вероятно, защото около една година боядисвах косата си с черна къна, но реших, че вече ми е омръзнал цвета и исках да се направя червена и то с боя. Една приятелка ме боядиса, и се получи червен нюанс, но когато отидох да ми хванат връхчета на другия ден момичетата в салона (бяха две) ми казаха, че косата ми е на петна. Аз попитах има ли начин да се оправят нещата и те ми казаха, че само с боя или обезцветяване ще стане. Споделих желанието си да съм с червена коса, но им казах, че съм боядисвана с къна. Казаха ми, че няма проблем. И им се доверих. Първия опит не се оказа особено успешен, защото петната не се махаха и се наложи да ме боядисат повторно червена. Както и да е. Получи се накрая що годе свестен цвят, платих им и си тръгнах. На другия ден влизам в банята, мокря си косата, слагам шампоан и балсам както винаги, но имах чувството , че на главата ми нямам коса, а перука (от тези синтетичните) Косата ми буквално беше изпържена...Последва едно изпопадане на кичури, абе ужас. Минаха няколко месеца и реших да я отрежа като направя каре, но..уви, пак ударих на камък, та така...Не искам да изпадам в подробности, ако желаеш ми пиши на лично.

# 1 396
  • Мнения: 1 538
Ira, аз пък бих те посъветвала ако не си побеляла изобщо да не ползваш къна. Тя е по-коварна от боята, ако след време искаш да смениш цвета.

# 1 397
  • Мнения: 18 589
Записвам се по-сериозно тук. Подстригах последните 10 см,защото беше много изтощена. В момента много ме е яд,но знам,че нямаше как. И сега отначало ще я пускам. Доста е суха и не се оправя. Не знам,явно не ползвам правилните неща. Може би е от боята. Доста често мажа и то в червено. Иначе косата не ми беше цъфнала въобще,но е много суха и досега. Сега е до средата на гърба,до гърдите.
Това е косата,някои от вас са я виждали.
Тук изглежда лъскава,но никак не е.
 
Естествено иска ми се да забързам растежа с поне по 2 см на месец,но по-скоро не вярвам да е възможно.
От какво сте най-даволни вие за растеж?
Връщам се да чета назад.

# 1 398
  • Мнения: 975
Мис, повечето дами тук са доволни от серума на Филип Кингсли, да не видя нещо и аз го поръчах от рибата на намалението. Преди това една пр ми похвали на дори серума, още не съм го изразходила, не е лош, не утежнява, но по-доволни има от първият. На давинес гелът е по-скоро за сезонен косопад, аз не съм му голям почитател, но просто предпочитам серуми за скалп.

# 1 399
  • Мнения: 18 589
Аз поръчах шампоана на Меди и олиота на макадамия-последен шанс да видя лъскави и несухи дължини, вече не знам какво да ползвам.

# 1 400
  • Мнения: 844
Шампоаните на Медиаютикълс са хубави и насочени към грижа за скалпа. Като цяло биха помогнали за растеж на косата (здрав скалп, здрава коса), но не са достатъчни. Трябва комплексна грижа, редуване на шампоани, маски и тогава финиши и олио. Особено когато става дума за третирана коса. Друго, което подпомага растежа, както е коментирано доста, масажи на скалпа всяка вечер, хубави витамини и биотин.

# 1 401
  • Мнения: 1 666
Мис Каролин, до ре си се ориентирала към Меди. Щом, казваш, че косата ти е суха, Наблегни на хидратиращите маски (такива са Лакме био арган, Марокан ойл с кафявата капачка, Джойко мойсчър).Също смятам много добре ще ти се отрази един Еластайзър на Филип Кингсли. Само с олио няма да успееш да омекотиш дължините.
За растежа - мобюжеш да правиш маслен преуош по скалпа (можел  да ползваш базови масла (рициново, бадемово, от жожоба, гроздови семки, от бабасу, кокосово не ти препоръчвам) в съчетание с етерично масло (розмарин, кедър,може и друго). И правиш хубав масаж, докато го нанасяш
Също ако скалпа ти не се омазнява много лесно, е хубаво всяка вечер да му правил 5-10минути масаж с пръсти.
П. С. Косата ти е много хубава Simple Smile

# 1 402
  • София
  • Мнения: 1 757
Аз поръчах шампоана на Меди и олиота на макадамия-последен шанс да видя лъскави и несухи дължини, вече не знам какво да ползвам.
За сухи и изтощени дължини си трябва специален кит, така от само себе си няма да се оправят.
Аз на моята коса, която е с тънък косъм и изсветлена на ниво 9-10, като беше мазана със силно изветляваща боя по дължините, които вече са изсветлени, което е смърт за косата, но тогава не съм го знаела, и също имах и екстеншъни та дължините и краищата бяха супер изтощени, направо се късаха , и косата беше в много лошо състоя ние, след като влязох в темата за около половин година успях да я преобразя и в момента е мека и гладка както в ученическите ми години.
Това благодарение на сериозен арсенал от козметика.
Така че трябва да акцентираш на тия дължини главно с преуош с еластисайзър, а след миене сериозни маски.
Аз си помогнах с редовна употреба на еластисайзър и стоене с него по няколко часа, домашен еластисайзър също, шампоан терапист керастас, маска мароканойл с кафявата капачка, класическата на макадамия и балсам за блондинки на керастаз.

# 1 403
  • Мнения: 18 589
Знам,че няма да мина само с шампоан.
Защо не препорйчвяте кокосово? Аз от дълго време го ползвам. В момента няма желания ефект обаче. Явно нещо не оцелвам грижата.

# 1 404
  • Мнения: 1 666
Защото ми е да ти запиши порите на скалпа и да получиш обратен ефект - косопад. Иначе за дължините става.

# 1 405
  • Мнения: 18 589
Аз не го нанасям в скалпа, много е чувствителен и затова.

# 1 406
  • Мнения: 1 725
Аз поръчах шампоана на Меди и олиота на макадамия-последен шанс да видя лъскави и несухи дължини, вече не знам какво да ползвам.
За сухи и изтощени дължини си трябва специален кит, така от само себе си няма да се оправят.
Аз на моята коса, която е с тънък косъм и изсветлена на ниво 9-10, като беше мазана със силно изветляваща боя по дължините, които вече са изсветлени, което е смърт за косата, но тогава не съм го знаела, и също имах и екстеншъни та дължините и краищата бяха супер изтощени, направо се късаха , и косата беше в много лошо състоя ние, след като влязох в темата за около половин година успях да я преобразя и в момента е мека и гладка както в ученическите ми години.
Това благодарение на сериозен арсенал от козметика.
Така че трябва да акцентираш на тия дължини главно с преуош с еластисайзър, а след миене сериозни маски.
Аз си помогнах с редовна употреба на еластисайзър и стоене с него по няколко часа, домашен еластисайзър също, шампоан терапист керастас, маска мароканойл с кафявата капачка, класическата на макадамия и балсам за блондинки на керастаз.
Абсолютно на същото изходно положение съм като теб. Ползвам същите продукти без резултат за сега.

# 1 407
  • Мнения: 1 725
На порьозни коси кокосовото масло има ужасен ефект. При мен ефектът е кошмарен - пресушени и безжизнени дължини.

Последна редакция: нд, 26 апр 2020, 00:50 от bonibon_

# 1 408
  • Мнения: 18 589
На порьозни коси кокосовото масло има ужасен ефект. При мен ефектът е комшарен - пресушени и безжизнени дължини.

Знаеш ли, че и аз това си го мисля от известно време. Моята е много порьозна или поне така си мисл-изсъхва за 2 часа изцяло. Не знам какво масло би било по-подходщо.

# 1 409
  • Мнения: 1 725
VanessaDe може да ти е мн полезна с насоки. Тя ми потвърди с научно обяснение защо косата ми ненавижда кокосовото масло... Виждах аз ужасния ефект, но недоумявах.... И ето - имало си причина.

Общи условия

Активация на акаунт