Предизвикателство Рапунцел 2020

  • 74 605
  • 1 473
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 5 112
Тониращият шампоан преди реконструктор никак не е добра идея-подозирам катастрофа макар,че с дрогерийните не се знае.И да маслата омазняват в някаква степен,но ползата от тях е достатъчна,че да се прежали човек да измие ден по-рано.
Lakme дрогеройни ли се водят?
Може ли да ми кажеш млко повече какво те притеснява в комбинацията?

# 361
  • Варна
  • Мнения: 7 702
Не лакме не са дрогерийни,но шампоаните за боядисани коси са хидратиращи или поне с голям превес на хидратацията тъй,че комбинацията им с реконструктор не е добра идея.

# 362
  • Мнения: 5 112
Ясно, ще обърна внимание какъв е състава на този шампоан. Благодаря ти Simple Smile

Допълвам се:
Сега погледнах маската на Lakme, която е от същата серия е с кератин, така че явно могат да се комбинират двете неща...
Цитат
✔ Има антиоксидантни и защитни свойства – предпазва косата от околната среда и свободните радикали
✔ Мека коса с жив цвят
✔ Запълва увредените участъци на косъма, насищайки го с кератин
✔ Възстановява косъма отвътре навън
✔ Придава наситени, виолетови нюанси

Последна редакция: ср, 22 яну 2020, 17:39 от purpletka

# 363
  • Мнения: 581
Vichy Dercos за чувствителен скалп измива безупречно. Търсих шампоан без сулфати и силикони, защото четох доста статии и реших, че е крайно време да опитам. Бях убедена, че са поредните изгубени пари за продукт, който няма начин да е толкова добър. Преди да го ползвам стоях цяла нощ омазана с масло от репей. На другата сутрин за първи път измих с шампоана, ами това е моят фаворит! Няма сърбеж, няма сухота, чувствам скалпа и косата си леко.

# 364
  • Мнения: 1 666
Аз само исках да разбера каква толкова е вредата от силиконите. До колкото знам запушва косъма и точно за това питам дали при употреба на ДПШ са ок? Някакви други колосални вреди имат ли?

# 365
  • Мнения: 581
Аз само исках да разбера каква толкова е вредата от силиконите. До колкото знам запушва косъма и точно за това питам дали при употреба на ДПШ са ок? Някакви други колосални вреди имат ли?

За моята коса се оказаха пагубни. Освен, че запушва фоликулите, пресушава краищата. За третирана коса са наистина пагубни.

# 366
  • Мнения: 78
Моята коса е много третирана и нищо не я спасява от накъсване ако няма силикони  в продуктите, които ползвам.Не мисля,че би запушил фоликулите. Бях чела,че моликулите са големи и не можели да влезнат в организма.Шампоана на Vichy наистина е доста добър.Майка ми какви ли не продукти ползваше и не и действаха.Бях и взела преди години да пробва този, и от тогава само него ползва.Взимам и два в комплект и излизат доста изгодно.

# 367
  • Мнения: 581
Силиконите създават лъжовен ефект. Заглаждат външно, рушат вътрешно. Това показа горчивия ми опит.
Моята коса е много третирана и нищо не я спасява от накъсване ако няма силикони  в продуктите, които ползвам.Не мисля,че би запушил фоликулите. Бях чела,че моликулите са големи и не можели да влезнат в организма.Шампоана на Vichy наистина е доста добър.Майка ми какви ли не продукти ползваше и не и действаха.Бях и взела преди години да пробва този, и от тогава само него ползва.Взимам и два в комплект и излизат доста изгодно.

# 368
  • Мнения: 1 918
И с някаква отвара ли си оправи косата като силиноните са чаааааак толкова вредни и пагубни

# 369
  • Мнения: 581
Ако можеше с отвара 😊
Пих Алайв, Хеървит, бирена мая и още какво ли не. Промених изцяло грижата за косата. Изхвърлих прехвалените продукти на Марокан Ойл, минах на медицинска козметика за коса и органични масла от репей, коприва, чемерика. Беше голяма борба...
От всичко написано в тази тема, стигам до извода, че няма универсално решение! Всичко е строго индивидуално според състоянието на косата. Единственото общовалидно правило е да се избягват сулфати и силикони, ако имате чувствителен скалп и слаба коса.

И с някаква отвара ли си оправи косата като силиноните са чаааааак толкова вредни и пагубни

# 370
  • Мнения: X
органични масла от репей, коприва, чемерика.
Откъде взимаш масло от чемерика? Чувала съм, че е доста полезна при косопад и за растеж, даже преди себорала е бил с извлек от чемерика, а не репей. Продават се само корени, а те са отровни доколкото знам.

# 371
  • Мнения: 2 969
Ще се включи ли някой да ми обясни,защо от ампулата на Лалга сега съм като ударен хеликоптер в главата-никаква къдрица ,стърчаща коса като на негър,на кого са му разресали косата с гребен.....май по-голяма гадост не си бях слагала на косата......

# 372
  • Мнения: X
Сигурно ти е дошъл в повече протеина. Предполагам си мила с Lalga шампоана преди това, та няма как да е защото си ползвала хидратиращ шампоан. Това е, което от скромните си разбирания мога да отговаря.

# 373
  • Мнения: 2 969
Когато мия с шампоан и маска Лалга косата е пррфектна,а и нали затова се правят серии -за да си я ползваш и да не стават грешки......

# 374
  • Мнения: 78
При мен е така винаги , когато се измия със шампоана на  Kerastase Densifique Bain Densite.Не знам защо така се получава с него при мен.Не съм срещало негативно мнение за този шампоан.

Общи условия

Активация на акаунт