Предизвикателство Рапунцел 2020

  • 74 579
  • 1 473
  •   1
Отговори
# 645
  • Бостън
  • Мнения: 13 494
Agent Provocateur
Я изпраскай един мат с основния ти цвят Grinning. Хем ще освежиш цвета хем белите коси ще са скрити.

Научи ме как, моля!

# 646
  • Мнения: 581
Prinzesata, препоръчай боя за блондинки. След разочарованието ми от Олио сета се върнах на Иноа 10.1, но ми се иска нещо ново да пробвам.

# 647
  • BG-DE
  • Мнения: 5 062
Prinzesata, моля те, кажи как се прави този мат за брюнетки с основен цвят 🌺

# 648
  • Варна
  • Мнения: 7 702
добри блондиращи бои....
Jungle фever. Добре изсветлява,но за най-русите тонове иска двоен оксидант и коректор ако има упорит рижав пигмент.
Олиесета съм я ползвала и си беше ок,но и там двоен оксидант и коректор. Зарязах я защото не се разбира с Олаплекс.
Лорвен това е боята,с която се боядисвах години преди да ме захапят кучетата и да скоча на профи козметика Grinning. Добра е и сега я ползвам чат пат като сгфая нещо в експериментите. Задължително двоен оксидант и мат след това ако се гонят студени нюанси.
 Oway от четири месеца я ползвам и смело твърдя,че е най-доброто в двайсет годишната ми блондинска история Grinning
 Иначе през годините съм експериментирала с какво ли не. Харесвам Колестон като краен резултат,но имам чувството,че много ми скапва чумата в дългосрочен план. Затова и рядко посягам към нея/



Menerva да не спамя темата отговорих на Агентчето на лично  Grinning ама хайде спам тогава ....

Да не спамя рапунцелките Grinning боя в твоя цвят 8см. две лъжици оксидант какъвто имаш,малко шампоан,малко вода. Забъркваш и нанасяш по бялото с четка за боядисване. В останалото добавяш още малко вода и правиш сапунка на дължините. Стоиш десетина минути и миеш. Няма да докараш перфектно заличени бели коси,но си се оцветяват доста. Спокойно ще си изкараш още седмица без да ползваш гадости в корена. Косата направо блесва като след боя.

Последна редакция: вт, 18 фев 2020, 20:45 от prinzesata

# 649
  • BG-DE
  • Мнения: 5 062
Страхотно, много, много благодаря 🤗🌹

# 650
  • Мнения: 581
А къде може да се намери боята Oway? В Арлен на тази марка виждам само грижа за косата.

добри блондиращи бои....
Jungle фever. Добре изсветлява,но за най-русите тонове иска двоен оксидант и коректор ако има упорит рижав пигмент.
Олиесета съм я ползвала и си беше ок,но и там двоен оксидант и коректор. Зарязах я защото не се разбира с Олаплекс.
Лорвен това е боята,с която се боядисвах години преди да ме захапят кучетата и да скоча на профи козметика Grinning. Добра е и сега я ползвам чат пат като сгфая нещо в експериментите. Задължително двоен оксидант и мат след това ако се гонят студени нюанси.
 Oway от четири месеца я ползвам и смело твърдя,че е най-доброто в двайсет годишната ми блондинска история Grinning
 Иначе през годините съм експериментирала с какво ли не. Харесвам Колестон като краен резултат,но имам чувството,че много ми скапва чумата в дългосрочен план. Затова и рядко посягам към нея/



Menerva да не спамя темата отговорих на Агентчето на лично  Grinning ама хайде спам тогава ....

Да не спамя рапунцелките Grinning боя в твоя цвят 8см. две лъжици оксидант какъвто имаш,малко шампоан,малко вода. Забъркваш и нанасяш по бялото с четка за боядисване. В останалото добавяш още малко вода и правиш сапунка на дължините. Стоиш десетина минути и миеш. Няма да докараш перфектно заличени бели коси,но си се оцветяват доста. Спокойно ще си изкараш още седмица без да ползваш гадости в корена. Косата направо блесва като след боя.

# 651
  • Варна
  • Мнения: 7 702
От салони работещи с марката. Тегаво стана намирането.

# 652
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 794
Във Варна за сега я има в магазинчето на Генералите. Аз миналата седмица си купих от там 7.1 и вчера правих корени със нея. На първо време съм доволна. Ще видим как ще се отмие.

# 653
  • Мнения: 1 227
Снощният протокол:

Никакъв пре-уош заради мързел, пък и от предното миене косата ми беше все така мека и хубава.
Измих с Денсифик, сложих М Хроноложист, след нея и Б екстеншънист ( последните две в комбинация много добре ми се отразяват, независимо с какво мия). Екстеншънист серум по скалпа (остава ми максимум за 2 слагания и се чудя дали да го подновявам или само спрея на Меди да си ползвам, съвет? ). Маракеш ендз и капка елексир Ултим по дължините. Оставих я сама да съхне като леко се беше начупила на места и аз я донамачках и се оформиха приятни вълни. Днес стилизирах само бретона. Много е мека, гладка, лъскава, без грам фриз, направо съм възхитена. Предполагам, че е заради липсата на сешоар и дърпане с четка. Спирам сушенето окончателно, само в крайни случаи.

# 654
  • София
  • Мнения: 1 781
Аз не мога без да изсуша. Побърквам се от мокра коса, пипам я постоянно и друсам да изсъхне, става увиснала и без обем 🙄.
Споделям един успешен протокол за мен. Оформиха се страхотийни къдрички. Преуош с еластисайзър около час, измих с ПроФайбър на Лореал и сложих същата маска. След като изплакнах разресах на много мокра коса с Денман и след това си сложих финиши. Мус пяната за дефиниция на Екре, коремчето за къдрици на Милкшейк и термокремчето за къдрици на Керастаз. Изсуших с дифузер. Снимката е от следващата сутрин. Краищата са кофти вече, на фризьор съм в събота. Не съм подстригвала от 4 месеца.

# 655
  • Бостън
  • Мнения: 13 494
... да не спамя темата отговорих на Агентчето на лично  Grinning ама хайде спам тогава ....

Да не спамя рапунцелките Grinning боя в твоя цвят 8см. две лъжици оксидант какъвто имаш,малко шампоан,малко вода. Забъркваш и нанасяш по бялото с четка за боядисване. В останалото добавяш още малко вода и правиш сапунка на дължините. Стоиш десетина минути и миеш. Няма да докараш перфектно заличени бели коси,но си се оцветяват доста. Спокойно ще си изкараш още седмица без да ползваш гадости в корена. Косата направо блесва като след боя.
И тук да кажа огромно благодаря за съвета, Принцесо! Успях да го направя набързо около 10,30 снощи, получи се учудващо добре при положение, че толкова бях уморена, че слагах всичко на око и предремах пред телевизора докато чаках! Определено мисля, че ще ми спечели седмица, при късмет и цели екстра 10 дни!

Протокол 9 миене след боядисване / матиране:
Скрит текст:
1. Redken Extreme Shampoo + Wella Color Charm Color (5N+6N+5RG) + creme developer 20 VOL + вода
2. Redken Chemistry Shot Phase Color Extend Deep Treatment
3. Redken Chemistry System 3.5 Phix Phase Spray
4. Redken Extreme Conditioner
5. Redken One United All-in-One Multi Benefit Treatment
6. REDKEN Cerafill Maximize dense fx hair diameter thickening treatment
Сушене с четка около 12 посред нощ, рядко приятен блясък, вид и обем на косата докарах, след което я вързах и заспах! Grinning

# 656
  • Бостън
  • Мнения: 13 494
Протокол 10 миене след боядисване
Скрит текст:
1. PK Pomegranate & Cassis Elasticizer
2. Matrix Total Results The Re-Bond Shampoo
3. Matrix Total Results The Re-Bond Pre-Conditioner
4. Matrix Total Results The Re-Bond Conditioner
5. Color Wow Dream Coat Humidity Supernatural Spray
Mного приятно усещане от продуктите докато миех, но каквото и резултат да са дали финалният спрей го "скри" , защото той самият дава мекота и гладкост. Нов продукт ми е (фризьорката ми го ползва при последното ми подстригване и ми хареса), честно казано не вярвах, че ще успея да постигна толкова приличен резултат без преса, само с четка и въртящата се маша.
Mного приятно усещане от продуктите докато миех, но какъвто и резултат да са дали финалният спрей го "скри" , защото той самият дава мекота и гладкост. Нов продукт ми е (фризьорката ми го ползва при последното ми подстригване и ми хареса), честно казано не вярвах, че ще успея да постигна толкова приличен резултат без преса, само с четка и въртящата се маша.

Снощи попаднах на интересен англоезичен форум за дълга коса и поддръжката и, сек да намеря темата, която много ме разсмя "Спрете и прочетете преди да купите какъвто и да е нов продукт!" Темата е от 2008!
https://longhaircareforum.com/threads/read-this-before-you-buy-a … hing-else.186229/

Последна редакция: сб, 22 фев 2020, 18:04 от Agent Provocateur

# 657
  • Варна
  • Мнения: 7 702
Страхоооотен материал Агентче запазвам си линка. Heart. Наясно съм с повечето неща,но това е супер систематизирана информация и в такъв вид никъде не съм я срещала-благодаря! Ако ми остане някой ден време ще я преведа и ще я сложа на първа страница на профи темата. Реално това е АБ-то в грижата на косата.

# 658
  • Бостън
  • Мнения: 13 494
Страхоооотен материал Агентче запазвам си линка. Heart.  Реално това е АБ-то в грижата на косата!
Нали Grinning
Беше ми много интересно на мен, например за разликите в различните протеини! Уж говорят само за неща, дето ги знаем, но толкова интересни детайли!

# 659
  • Варна
  • Мнения: 7 702
Хайде и от мен един протокол.... Трето миене след боя.
Напура енерджи Ш по скалпа и кокосово масло по дължините за около час.
 Второ шампоаниране с  Kérastase Genesis Bain Hydra-Fortifiant
Маска Kérastase Genesis за половин час под шапка за баня
Балсамът за блондинки на Керастаз за запечатване
Kérastase Genesis Serum Anti-Chute Fortifiant по скалпа 1 пипета,която си е цяло пипетище
Две помпи Ланза нийм плант по дължините и върху него термото за дълга коса
Изсуших и на суха коса две помпи олио с Камелия на Орайт.

Доволна съм. Жива,бляскава и много плътна коса.

Общи условия

Активация на акаунт