Предизвикателство Рапунцел 2020

  • 74 721
  • 1 473
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 78
Здравейте, аз тази вечер се намазах с масло от гроздови семки.Пишеше в нета, че стимулирало растежа на косата и придавало блясък.Забелязвам,че косата ми расте доста и определено ще е от серията на Kerastase Résistance, защото и преди съм си правила домашни маски, но не е имало такъв растеж.

# 661
  • Бостън
  • Мнения: 13 563
Ако ми остане някой ден време ще я преведа и ще я сложа на първа страница на профи темата. Реално това е АБ-то в грижата на косата.
Ето още хубав линк, ако ти остане време за превод!
https://longhaircareforum.com/threads/hair-breakage-101-just-wan … d-to-share.84746/

# 662
  • Мнения: 34
По повод маслата и тренирането правя следното: намазвам косата с масла, слагам шапка за баня и зимна шапка отгоре, пускам си едно 40 минутно кардио и когато съм се загряла толкова много маслата се усвоят по-добре.

И протоколът от днес:
- Намазах скалпа със стимуланта на Икаров, а дължините с арганово масло и отново направих една тренировка.
- При първото измиване използвах ексфолиращият шампоан на Briogeo, за второто Kerastase Chronologiste;
- Сложих маската на Eprovauge за около 10мин.;
- За финиш използвах протеиновият спрей на Label.m, по скалпа стимулиращият тоник на PK, коприната на Chi, пяната с папая и плодовото мляко на Milkshake.
Само я изсуших и предвид, че ползвах протеинови продукти косата ми е неверояятно мека и обемна. През тази година мисля да пробвам повече, защото преди имах резерви към тях, заради шампоана за обем на Eprovauge, но правилните се отразяват супер на косата ми. Hug

А относно миенето на косата при всеки е индивидуално и всеки сам решава кога да я мие и как се чувства най-добре. Аз съм имала периоди, когато я мия всеки ден, през ден, през 3, че даже и на 1 седмица Rolling Eyes Grin
(особено, когато съм в сесия).

Уау, супер идея е кардиото с шапката и маслата! А откъде си взимаш продуктите на Briogeo? имат супер отзиви, но нешо не намирам удобни сайтове, от които да поръчам, нито в магазините съм ги виждала...

# 663
  • Мнения: 477
Здравейте момичета някой да се е мазал със Змийско масло турско да даде отзиви. Аз го поръчах казаха ми че е много хубаво но не намирам отзиви.

# 664
  • Мнения: 218
За стимуланта на Икаров? Само в корените или и по дължините нанасяте? На всяко миене или през пъти? Има ли ефект за краищата?

# 665
  • BG-DE
  • Мнения: 5 084
Някой пил ли е такъв Мерц, дават го специално за коса

# 666
  • Мнения: 1 227
Пепундрела И на всяко миене да слагаш олиа в корените няма да сбъркаш, хубаво е и по дължините да слагаш нещо, но да не е стимуланта а кокосово или някакво друго леко масло, за да пазиш дължините от премиване, но сами по себе си маслата не правят чудеса за дължините.

Menerva този мерц от 1 изпита опаковка миналата година ми овладя брутален косопад, като състав съм го сравнявала и с други добавки и не е нещо уау като иновация, не знам дали е по-добър от други и дали ако бях пила друга добавка пак щеше да ми овладее косопада, но факт е че успя и бях доволна. В момента пия обикновения мерц, те също стават.

# 667
  • Бостън
  • Мнения: 13 563
И аз си купих вчера витамини за коса, да сложа ли състава?
Досега никога не ми се е налагало да пия подобни (с изключение на една бирена мая, която ми отваряше страшен апетит), попогледнах неразбиращо, но цената беше ОК и реших, че малко екстра витамини няма да ми навредят.

NUTRITION FACTS
Serving Size  1 Capsule(s)
Servings Per Container  30                 Аmount Per Serving           % DV
Selenium (as L-Selenomethionine)   55 mcg       100%
Biotin (as d-Biotin)                            100 mcg       **
Copper (as Gluconate)                    1 mg       **
AnaGain™ (Pea Shoots)                    100 mg       **
Kelp Powder                                    100 mg       **
Silica (from Bamboo Extract)            50 mg       **
L-Arginine                                            25 mg       **
N-Acetyl L-Cysteine                            25 mg       **
** Daily Value (DV) not established.
Other Ingredients
Hydroxypropyl Methylcellulose, Rice Flour, Magnesium Stearate, Silicon Dioxide, Titanium Dioxide

# 668
  • BG-DE
  • Мнения: 5 084
PeachHoney, благодаря, ще взема да го пробвам. Съставът му ми се видя сходен с този на Приорина, а цената е наполовина 😊

# 669
  • Мнения: 2 991
Аз преди дни привърших една опаковка от спец .Мерц за коса,но не забелязах нещо wow,Пия стандартния Мерц,защото при него ефекта за кожата поне е очеваден ....

# 670
  • BG-DE
  • Мнения: 5 084
В немските форуми пише, че трябва да се пие минимум 8 седмици. Прави ми впечатление, че тук в Германия е доста търсен продукт, редовно е изчерпан и сега трябва да го поръчвам, ще го пробвам 🤔

# 671
  • Мнения: 1 227
Аз видях ефект от добавката може би само защото имах проблем и явно съм имала дефицит на някой витамини, но ако имате очаквания да забърза растежа, надали ще стане. Тези добавки заздравяват косъма и подхранват, за да расте по-здрава коса, но наистина трябва да се пият продължително, поне 3 месеца, за да се усети реална разлика.

Неделният протокол:

Микс от загряти масла по скалпа, кокосово по дължините с престой 2 часа под шапка.
Отмих с Лалга, м Архитект под шапка за 8' и за капак изцедих един стар балсам, който ми виси на рафта, сложих щедро количество и му капнах няколко капки от едно арабско масло (слагам снимка на състава по-долу, ако на някой му е интересно, ползвала съм го и за преуош) седях с тази смес 5 минути.
Меди спрей по скалпа и Маракеш ендз, оставям да съхне сама и леко ще намачкам, за да се оформят вълни.
Накрая като изсъхне мисля да сложа 1-2 помпи от нощния серум на Керастаз и да сплета на хлабава плитка (носи ми се небрежно чуплива коса)
Скоро мисля да се боядисвам и ще кача колаж с първоначалната снимка и от сега, да видим има ли напредък.

Скрит текст:

# 672
  • Мнения: 576
И аз си купих вчера витамини за коса, да сложа ли състава?
Досега никога не ми се е налагало да пия подобни (с изключение на една бирена мая, която ми отваряше страшен апетит), попогледнах неразбиращо, но цената беше ОК и реших, че малко екстра витамини няма да ми навредят.

NUTRITION FACTS
Serving Size  1 Capsule(s)
Servings Per Container  30                 Аmount Per Serving           % DV
Selenium (as L-Selenomethionine)   55 mcg       100%
Biotin (as d-Biotin)                            100 mcg       **
Шапокляк)                    100 mg       **
Kelp Powder                                    100 mg       **
Silica (from Bamboo Extract)            50 mg       **
L-Arginine                                            25 mg       **
N-Acetyl L-Cysteine                            25 mg       **
** Daily Value (DV) not established.
Other Ingredients
Hydroxypropyl Methylcellulose, Rice Flour, Magnesium Stearate, Silicon Dioxide, Titanium Dioxide

Агентче състава според мен е добър ,има всичко необходима
 Обикновените Мерц са с много слаби дози ,по-силни са Приорин,Перфектил Коса,но то и по цената се усеща ,цената също е ориентир ,също пълнителите на таблеките са важни,как ще се разтворят в стомаха,дали ще се резорбират,дали са капсулна форма или таблетна и т.н.всичко има значение

Последна редакция: нд, 23 фев 2020, 16:02 от (Sana)

# 673
  • Мнения: 2 001
Маслото от черен кимион подобрява растежа на косата Simple Smile спомaga за укрепването на фоликулите.

# 674
  • Мнения: 861
Моля ви дайте съвет за естествена, небоядисвана, дълга до кръста коса, която много цъфти. Тъмно руса е, не гъста, много права. Расте бързо, но краищата са й ужасни. Подстригвам отвреме навреме по 2-3 пръста, но се отказах да ми махат нагоре цъфтежа, защото става още по-зле. Слагам маски, разни продукти, но в един момент я усещам много изтощена по краищата. Как да вкарам някаква влажност в тях- с масла ли, с какво ли, и аз не знам вече. Ползвам преса само за заглаждане и то минавам с 2-3 движения само, не я горя.

Общи условия

Активация на акаунт