Предизвикателство Рапунцел 2020

  • 74 812
  • 1 473
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 1 918
Защо подскачате като ощипани 😃
Вие може да си миете косата на 2,3,4 дни, в което няма нищо лошо, по-скоро визирах дами, които правят всичко възможно да не си измият косата - опашки, плитки, сух шампоан. Това за мен е по-вредно от честото миене. Малко прекален ми беше коментара наистинА.

Когато си мия косата ежедневно скалпа ми се чувства много по-добре, себорейния дерматит не е толкова обострен, намерих шампоан, който хем ми влияе супер на скалпа, хем не пресушава дължините. Смятам и че косата расте по-бързо от водата.
Но това е мое лично мнение и наблюдения. Дерматолозите много неща казват, ама като опрях до няколко такива, когато ми се появи себореен + контактен дерматит нито един от тях не ми помогна. Затова не им вярвам много - да се справят първо с един лющещ се скалп, после да говорят полезно ли е ежедневното къпане. А пък “навсякъде пише” е много относително. Както има пет статии против, така се намират и 5 статии за.
И на мен ми отнема много време привеждането във вид, да не говорим колко ме мързи, но намерих спасение във въртящата четка.

# 181
  • Мнения: 5 115
Може ли да споделиш статии в подкрепа на ежедневното миене на косата, моля. Ще ми е интересно да прочета Simple Smile

# 182
  • Мнения: 8 937
Не е много по темата, но като започнахме за мръсната коса... Имах една колежка, която не миеше своята особено често - все се носеше с мазен кок. Един ден се появи сравнително млад преподавател (признавам, че е и доста чаровен) и о, чудо! Спуснаха се едни прясно измити къдрици. Винаги се сещам за това, когато се спомене мръсна коса. Flushed

# 183
  • Мнения: 127
А използвате ли преса ,и ако да колко често? Преди да започна да полагам повече грижи за косата си постоянно си я изправях,пък и понеже моята коса не е съвсем правя,като я изкъпя става като едно голямо гнездо и ми е абсурдно да излизам така,опитах с четка и сешоар ,трудно ми е не ми се получава ,купих си въртяща четка на Ровента ,пак не успявам нищо да направя (с две леви съм) Та видях една преса на Филипс с титаниеви плочи ,казват че има по-щадящ косата ефект. Според вас дали е вярно или е поредният маркетингов номер да ни вземат повече пари?

# 184
  • Мнения: 5 115
Абе, знам какво е да ти остане време да си измиеш косата само веднъж в седмицата, защото са ти болни децата и нямаш време ни да спиш, ни да ядеш, еле пък да отделиш 40 минути да си глезиш косата Sad
Ама като всяко друго нещо не съм фен на крайностите - ни да мия всеки ден, ни веднъж в седмицата ми е ок Simple Smile А това с миенето всеки ден, което лекува даже дерматит, ми звучи като замаскиране на проблем, а не решение. Затова ми е любопитно да прочета нещо в подкрепа, затова се записах в темата, да науча нещо Simple Smile
По темата - вчера направих преуош със смес от бадемово и лавандулово масло (последното с антибактериалните си свойства ми е махало сухи петна на скалпа само от едно приложение). Мисля че добре се отрази, обаче за маска използвах една оцветяваща и уж уплътняваща, която се държи 10-15 минути и сега нямам обем...

# 185
  • Мнения: 3 026
Всеки има право на избор и може да си мие косата  когато пожелае.Моята например стои най -добре на третия ден от миенето/тогава ми се оформят чудесни букли,първите два дена са по-разпиляни.Пък и вместо всяка вечер да си клепа и мия косата,предпочитам да спортувам-все пак не е само една глава,трябва да я поставиш и върху привлекателна ‘снага’

# 186
  • Варна
  • Мнения: 7 715
 Оооооо хайде пак  Laughing мине се не мине и избухва Хамлетовския спор  Laughing. Няма сила,която да ме спре да измия косата ако я усещам мръсна или осмърдяна ако ще сутринта да съм я мила и да се налага вечерта пак. Всеки сам си решава. Като по-млада съм имала периоди,в които миех ежедневно-естество и начин на живот. С напредване на ЕГН-то скалпът ми се нормализира и сега мия на 3-4 дни. Е ако се наложи инцидентно и всеки ден мия де. Козметичната индустрия е толкова напред,че продукти има за всичко. Случвало се е да мия директно само с балсам/не измивен,а нормален/,за да махна смрад на цигари примерно.

  Iliyana999 каквато и преса да вземеш полезна за косата няма да намериш. Ежедневното загряване на косъма до температура над 150гр./мисля това е минимума,за да се изправи една коса/ неминуемо води до нужда от често подстригване и сбогом дълга коса. Веднъж два пъти седмично с поне две термозащити приемам,но повече не. Има и един друг момент...Когато косата е здрава и се ползват правилните продукти дори и без преса изглежда отлично.

# 187
  • Мнения: 1 918
Мислите ли, че изправянето на 220 градуса е по-вредно от 180 ? Въпроса ми е породен от мисълта, че на 180 минавам кичура 2-3 пъти, а на 220 става от веднъж. Аз винаги изправям на 180.
За водата и дерматита - не съм казала, че лекува, но облекчението е незаменимо. Като цяло говоря за моите наблюдения върху моя проблемен скалп. Ако има дами с дерматит - Uriage е най-великата формула за мен. Открих го преди Коледа и го заобичах. Ще го редувам с Меди/Епруваж и ще използвам ДПШ веднъж месечно, точно заради ежедневното миене.

# 188
  • Мнения: 75
Днес си взех дпш на Меди и понеже досега не съм ползвала такъв, момичето от Рибката ми каза да го ползвам веднъж на 3-4 пъти миене, т.е. веднъж седмично, нали?

# 189
  • Мнения: 1 918
Според мен от прочетеното във форума съм разбрала, че не бива в никакъв случай да се прекалява. И аз се бях засилила да го ползвам всяка седмица, пленена от хубавия ефект, но реших, че е добре да е веднъж месечно. Това препоръчват и много други потребителки. Много зависи и дали много китосваш косаа, дали ползваш много продукти със силикони, или сух шампоан, или лак за коса, и колко често миеш по принцип.

# 190
  • Мнения: 75
Не ползвам много продукти, не са и тежки, освен маслата, но заради мазния скалп го взех, ако ми помогне да мия поне през ден. Казаха ми, ако усетя премиване, опъване на скалпа, веднъж на две седмици, но чак пък веднъж месечно. Благодаря!

# 191
  • Мнения: 1 666
Няколко фризьорски са ми казвали, че е по-добре да се мине веднъж с 220 градуса, отколкото няколко пъти с по-малък градус. Аз обаче съм на друго мнение и се изправям с около 160-170 Гр. При по-голяма температура виждам как от косата ми излиза пара и се усеща странна миризма, което не мисля, че е добре.

# 192
  • Мнения: 1 227
Мириса на изгоряла коса - нещо специфично, което няма как да се обърка... много лош знак е това. Аз преса не съм ползвала от 3-4 години, но съм "благословена" със ужасно права коса, особено в последните години (явно заради боядисването).

# 193
  • Мнения: X
По повод маслата и тренирането правя следното: намазвам косата с масла, слагам шапка за баня и зимна шапка отгоре, пускам си едно 40 минутно кардио и когато съм се загряла толкова много маслата се усвоят по-добре.

И протоколът от днес:
- Намазах скалпа със стимуланта на Икаров, а дължините с арганово масло и отново направих една тренировка.
- При първото измиване използвах ексфолиращият шампоан на Briogeo, за второто Kerastase Chronologiste;
- Сложих маската на Eprovauge за около 10мин.;
- За финиш използвах протеиновият спрей на Label.m, по скалпа стимулиращият тоник на PK, коприната на Chi, пяната с папая и плодовото мляко на Milkshake.
Само я изсуших и предвид, че ползвах протеинови продукти косата ми е неверояятно мека и обемна. През тази година мисля да пробвам повече, защото преди имах резерви към тях, заради шампоана за обем на Eprovauge, но правилните се отразяват супер на косата ми. Hug

А относно миенето на косата при всеки е индивидуално и всеки сам решава кога да я мие и как се чувства най-добре. Аз съм имала периоди, когато я мия всеки ден, през ден, през 3, че даже и на 1 седмица Rolling Eyes Grin (особено, когато съм в сесия).

Последна редакция: сб, 11 яну 2020, 21:22 от Анонимен

# 194
  • Мнения: 140
Имам позната, която работи в салон, маникюристка, но само в салона я мият, веднъж на 10 дни. Последните ден-два на кок. Има от онези коси, дълги, руси, дето си казваш УАУ!
Моята я мия на 3-4 дни, хубава става на следващия ден след къпането. Десет дни или пък всеки ден, нищо не може да ме накара да се мия.
Пресите за коса изгарят повече косата ми дори от боядисване. Взела съм си на Golden curl и пак трябва някой да се жени, че да се изправям, въпреки че ми харесва, или по-често, но отгоре отгоре, колкото да прибера бухналотиите и да стои естествено.

Общи условия

Активация на акаунт