Предизвикателство Рапунцел 2020

  • 75 786
  • 1 473
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: leet
Давам отчет от 7дневното предизвикателство с маслата.Косата ми не е порастнала(не ,че съм се и надявала де),до тук 4 пъти остават ми още 3 дни!Определено косата е доста по-добре,не е като перушина,не и тежка ,добре и се отразява терапията.Всеки ден след масажа и "висенето" стоя поне 2ч.с маслата,снощи дори 4ч.Ползвам на Икаров стимуланта и бадемово масло.Мисля да си пробвам и отварат с репей !Едва ли ще стана рапунцел,но поне да го докарам до хубав и здрав вид.

# 166
  • Мнения: 394
Включвам  се и аз, наскоро косата ми расте като луда, но въпреки това я подрязвам редовно.
Снимка с дължината ще кача по-късно .
За мен основно правило е еластисайзър на дължините или смесено какаово и кокосово масло преди измиване.❣

# 167
  • Варна
  • Мнения: 7 734
 Ели  bouquet респект  Hug. Това е един от задължителните протоколи за всички искащи дълга коса. Освен стимулиране на растежа задължително да се пазят дължините от премиване.
 Да си го кажа....защото ме чопли. Момичета не прекалявайте с маслата. Всичко прекалено няма добри последствия.....И задължително отмивайте добре включително и с ДПШ веднъж месечно защото тия масла на Икаров,които широко се употребяват не са черешката на тортата. Много от тях имат минерални съставки,които се натрупват и правят беля по скалпа.

# 168
  • Мнения: 1 227
За моята коса, когато беше по-зле, правих 2 пъти в седмицата маслени маски, после като се позакрепи правя само 1 път в седмицата. Сега правя 1 път масла, 1 път някаква терапия с козметични продукти. Важно е да има баланс според мен и да не се прекалява нито с едното, нито с другото.

# 169
  • Варна
  • Мнения: 7 734
 Много точно казано  bouquet. Балансът е най-важен. Аз също слагам в момента масла преди всяко миене на скалпа,но това е експеримент. Дълго време ги бях неглижирала,залитнах по скъпарски серуми и мазила и си плащам с косопад. Не силен и зловещ,но дразнещ.
 

# 170
  • Мнения: 8 937
Аз си мисля друго - всеки ден масла и миене (най-вече това ме тормози) няма ли да съсипят косата? Аз я мия 2-3 пъти седмично. Лятото си позволявам през ден, но гледам да я щадя, защото иначе започва да се омазнява. А и някои масла тежат на кожата, нали уж е важно за скалпа да е чист от натрупвания.

# 171
  • Мнения: 5 128
Защо всеки ден? Аз си мия косата два пъти в седмицата...

# 172
  • Мнения: 8 937
Е как мажете масла всеки ден? Не стои ли гадно?

# 173
  • Мнения: 5 128
Ааа, ти питаш за 7-дневното предизвикателство....

# 174
  • Мнения: 78
Аз съм си мила всеки ден косата в продължение на около 2 години и изобщо нищо не и е ставало.Беше дълга и нямаше нужда от преса само я издухвах леко със сешоара.Използвах цялата серия на лореал липидиум и изсъхваше страшно бързо с нея  стоеше и права.Сега е къса и не я мия всеки ден, защото ако не се изправи с преса е начупена.
Бях гледала едно предаване по тв и една жена, която живеела в Япония каза, че там всяка сутрин японките са си миели косата.От личен опит не съм видяла проблем от всекидневното миене.

# 175
  • Мнения: 1 918
И аз си мия всеки ден косата и нямам никакви проблеми от честото миене. Не разбирам каква е тази мания да се мият по-рядко косите и да се ходи с вързана на опашка, мазна, миришеща на манджа коса.

# 176
  • Мнения: 1 666
Аз не успявам всеки път преди къпане да си мажа скалпа с масла, защото нямам толкова време. Но, когато го правя, използвам качествени масла, точно за да нямам проблеми после.
Дължините обаче, гледам всеки път преди баня да са намазани с нещо (еластайзър или масла), за да ги предпазва от премиване.

# 177
  • Мнения: 8 937
Не говорим за мазна, вмирисана коса... Това е потресаващо. Просто навсякъде пише, че ежедневното миене вреди, а и от личен опит - мия ли я всеки ден, после един да пропусна и се омазнява.

# 178
  • Мнения: 1 227
Според мен е до тип и състояние на косата и скалпа. Ако косата е здрава и не е третирана се предполага че всекидневно миене няма да я бутне, но изтощена и третирана коса много би се пресушила и изтормолила още повече. Пък и логично рутината на здравата коса откъм козметика ще е по-кратка и бърза, а за третирана и нездрава коса използваните продукти се повече и си е играчка да я приведеш във вид.

"И аз си мия всеки ден косата и нямам никакви проблеми от честото миене. Не разбирам каква е тази мания да се мият по-рядко косите и да се ходи с вързана на опашка, мазна, миришеща на манджа коса."

А аз като си мия косата 2 пъти в седмицата, да не би да ходя с мазна и миришеща на манджа коса Stuck Out Tongue Closed EyesStuck Out Tongue Closed Eyes Не смятам че е "мания" да се мият по-рядко косите, просто моята рутина за моята коса отнема 1 час преди миене, 30 минути по време на миене и още минимум 1 час след миене, за да си запазя косата здрава, нямам толкова време всеки ден. Евала на дамите, на които им се занимава всекидневно с косите им.

# 179
  • Мнения: 5 128
Първо, това че косата не се мие всеки ден не означава че мирише на манджа.
Второ, дерматолозите вече казват че ежедневното къпане на цялото тяло със сапун е вредно за кожата, а какво остава за ежедневното миене на косата... С миенето с измиващо средство се отмиват не само излищния себум и вредни бактерии, но и полезните такива...

Общи условия

Активация на акаунт