Предизвикателство Рапунцел 2020

  • 75 755
  • 1 473
  •   1
Отговори
# 195
  • София
  • Мнения: 2 411
Обяснете ми моля разликата между маслата и еластисайзер! Защото леко се обърквам.

# 196
  • Мнения: 1 227
Маслата са си масла, момичетата от форума имат рецепта за домашен еластайзър, който се прави с масла и глицерин, а продукта еластайзър е на марката Филим Кингсли и е преуош продукт, нанася се на влажна коса преди миене с шампоан и се седи няколко часа, хидратира и възстановява косата и е наистина топ продукт.

# 197
  • София
  • Мнения: 2 411
Маслата са си масла, момичетата от форума имат рецепта за домашен еластайзър, който се прави с масла и глицерин, а продукта еластайзър е на марката Филим Кингсли и е преуош продукт, нанася се на влажна коса преди миене с шампоан и се седи няколко часа, хидратира и възстановява косата и е наистина топ продукт.

Благодаря. Аз си правих веднъж от домашния и мисля да повторя. Всъщност точно глицеринът е разликата, ама докато зацепя.
А от ниско бюджетните маски коя бихте препоръчал?!
Четох за пилинг на скала с морска сол и ще го пробвам. Обаче мисля първо да се намажа с Икаров за поне 4-6 часа, после пилинг и тогава отмиване. Някой пробвал ли е домашен пилинг с морска сол?! Или морска сол и хума?

# 198
  • Мнения: X
От бюджетните маски бих препоръчала John Frieda и Hair Food на Garnier и според нуждите на косата ще прецените коя ще ви пасне най-добре. А колкото до скраба, домашен с морска сол не съм си правила, но Sephora имат такъв и бях доста доволна.

# 199
  • Някъде там
  • Мнения: 4 897
Включвам се в предизвикателството.По късно ще се пусна снимки и ще снимам какво използвам за косата.

# 200
  • София
  • Мнения: 1 757
Протоколът от последното миене:
Преуош не съм правила тъй като миналата седмица ходих на фризьор за корени+мат и после ми сложи ритуал Kerastase fusio dose + booster и мисля че в момента няма нужда а и ме е страх да не сваля мата, за първи път да си харесам цвета след салон.
Измих косата с току що пристигналия Densifique Kérastase, след него сложих хидратиращата маска на Макадамия, стоях 10 мин и сложих балсам Aussie за запечатване.
Като финиши сложих nectar thermique и олиото на Joico K-Pak.
Много съм доволна, наистина усетих косата си по уплътнена след първо ползване!
Разресох без никакъв проблем, което не ми се е случвало през последната година.
Не знам обаче дали се дължи на шампоана или на терапията Kerastase за която ми казаха че се зафържа до месец в косъма, ще видя на следващо миене.
Иначе на ден 3 косата ми вече е мазна в корена Sad

# 201
  • Мнения: 3 033
Току що си поръчах от новите капсули на Мерц,специално за коса....Някой да ги е пробвал вече?

# 202
  • Мнения: 153
Колко често трябва да се мие косата зависи от скалпа и самата коса. При по принцип мазна кожа (съответно и скалп) и тънка коса - разбира се, че ще се мие всеки ден. Тънката коса се омазнява и клепва много по-бързо от тази с плътен и дебел косъм и колкото и да си спорим тук по темата, косата на всяка от нас си има различни "нужди"  - за една е немислимо да я мие веднъж на 3 дни, за друга пък е недопустимо да я мие всеки ден, защото ни е трудно да се поставим в чуждите обувки. Simple Smile Повечето ми приятелки са с мнооого гъсти коси и плътен косъм, мият си ги 2 пъти седмично (дори и ако ходят редовно на тренировки) и рядко се случва косата им да изглежда мръсна. Аз обаче си я мия всеки ден, защото е изключително тънка, отделно и кожата на лицето си ми лъщи по принцип, ако не я матирам с пудра, т.е. мисля, че и скалпът ми е по-бързоомазняващ се, така че отдавна съм се отказала да споря с тях по темата - просто никога няма да разберат колко огромна е разликата...

# 203
  • Мнения: 135
Аз с моята гъста коса, дебел косъм и сух скалп, с които и след 10 дни косата ми не изглежда мръсна си чета и си мълча Flushed По препоръки от темата днес се омазах с маслен преуош на скалпа (рициново масло + гроздови семки) и домашен еластисайзър по дължините, сложих найлонова шапка и завих с топла кърпа. Сега ми се падат 5-6 часа клечене, отделно още 1 след измиване с маската, а на съседите ми тормоз, защото не мога да си сложа слушалки Grin

# 204
  • Мнения: 1 227
Току що си поръчах от новите капсули на Мерц,специално за коса....Някой да ги е пробвал вече?

Пила съм ги пролетта, пресякоха ми брутален косопад на 2рата седмица, но понее 2-3 месеца е хубаво да ги пиеш.

Протокола ми за днес:

Снощи  забърках алое с рициново масло, малко тривитаминол, зехтин и малко глицерин, всичко в блендера да се смеси добре, после намазах корените и разнесох по дължините. По дължините сложих и една арабска маска, която съм си купувала от Дубай и се ползва преди миене, сложих шапка и така спах.

Ще измия с Mane N Tail (хич не ми е любим като усещане, но май и от него ми расте косата), после планирам да сложа Олаплекс 3 и да нагрея стабилно със сешоар и да седя с нея до довечера.
Ще измия с протеиновия на Олиосета, маска Архитект, ампула Олиосета и финиши Дисциплин термик и Елексир Ултим. Днес залагам на протеина, че онзи ден след фризьора ми беше супер лигава и хидратирана косата.

Ъпдейт след процедурите:
Седях с Олаплекса 4 часа, отмих и накрая като добавка сложих подхранваща ампула на Алфапарф.
Оставих да изсъхне сама на 90%, оформих само бретона с четка и разресах дължините под топлата струя за 1-2 минути. Резултатът-Уплътнена и лъскава коса, пада тежко. С две думи съм доволна.

Последна редакция: нд, 12 яну 2020, 19:18 от PeachHoney

# 205
  • Мнения: 3 033
Тези излязоха преди 1,2 месеца-няма как да си ги пила пролетта,пила си стандартните Мерц за коса,кожа и нокти.Тези са конкретно само за коса 😊

Последна редакция: нд, 12 яну 2020, 12:42 от macadamia

# 206
  • Мнения: 1 227
Тези излязоха преди 1,2 месеца-няма как да си ги пила пролетта,пила си стандартните Мерц за коса,кожа и нокти.Тези са конкретно само за коса 😊


Точно тези съм пила пролетта, в момента пия обикновените на Мерц, мисля че мога да направя разлика между двата продукта Simple Smile Както казах спряха ми косопада.

# 207
  • Мнения: 679
Здравейте, включвам се и аз в темата.
Имам коса до средата на гърба, кестенява с предишен балеаж, който почти го няма вече.
Използвам професионална козметика и домашни маски. Също въртяща четка и по- рядко преса. Мия на 3- 4 дни, рядко на 2. Сега е измита в петък, протокола беше затоплен зехтин за 1 час, после измих с шампоан Лакме Repair за суха коса и маска Кюн витамино- Колор. Спрей Л2 и термозащита Напура.
Искам да порасне с още 10тина см. и да я поддържам здрава.
Също за скалп искам да си взема нещо? Приемам съвети.

# 208
  • Мнения: 2 019
Ще измия с Mane N Tail (хич не ми е любим като усещане, но май и от него ми расте косата), после планирам да сложа Олаплекс 3 и да нагрея стабилно със сешоар и да седя с нея до довечера.
Олаплекс 3 не е ли преош ?

# 209
  • Мнения: 1 227
Ще измия с Mane N Tail (хич не ми е любим като усещане, но май и от него ми расте косата), после планирам да сложа Олаплекс 3 и да нагрея стабилно със сешоар и да седя с нея до довечера.
Олаплекс 3 не е ли преош ?
Да, преуош е, но се нанася на чиста коса. Написала съм след него какво ще слагам Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт