Отзиви за пералня със сушилня???

  • 9 340
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 039
Имам комбинирана Zanussi и за сега съм много доволна,супер екстра си е за зимата  Peace Колкото до мачкането,слагам малко повечко омекотител(така ме посъветваха в магазина) и положението се търпи.

# 16
  • Sofia
  • Мнения: 653
............ При комбинирания една пералня дрехи трябва да сушиш на 2 пъти. Моите са такива ,марка Аристон- препоръчвам ти я. ............

Само да вмъкна, че Аристон имат модел пералня със сушилня, който суши 4кг. дрехи. Аз си взех такава машинка, но още не съм се преместила в новия апартамент и не съм я ползвала, затова отзиви засега нямам.

# 17
  • Мнения: 712
И мен ме осени тая мисъл наскоро, защото жилището ни е малко, а балконът е една педя. Та си мислех, че е гениално.
Преди 2 седмици споделих това с приятелка, която от няколко месеца живее в ново жилищя. Тя си взела, но скоро сушилнята се развалила и сега и пералнята не работи. Каза ми категорично да не допускам същата грешка.
Не знам какво да мисля сега? Дали просто тя не е случила на марка или това е един от недостатъците по принцип на комбинираните уреди? Предстои ми да се поровя по въпроса.
За всеки случай ще следя темата.

# 18
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Ние от скоро имаме пералня-сушилня на Аристон и честно казано сушенето е мноооооого зле!! Дрехите почти не изсъхват (но и аз не спазвам много-много килограмите - винаги ми е било чудно как точно се премерват  Laughing) и излизат супер намачкани, което никога не ми се е случвало с обикновена сушилня. Според мен пералня със сушилня си е тъпня  Crossing Arms

# 19
  • Мнения: 386
С Аристон съм 2 в 1 защото нямаме място, спазвам всички изиквания ( не може примерно да се оре с колело  Grinning ),нямам забележки, освен може би малко конденз зимата, но не мога да кажа, че сушилнята е основен причинител. Само цената  newsm78

# 20
  • Мнения: 22 899
Доста четох по темата за сушилните във форума.

Деси-мама х2, а има ли го проблема с вмирисването на дрехите при отделни уреди?

Скоро говорих с моя приятелка, която има пералня със сушилня и тя каза, че е ползвала сушилнята точно веднъж и не иска да чуе повече за нея, заради миризмата на изгоряло. Това са нейни думи. Аз обаче вече съм решила, че ще си взема нова екстра към пералнята, за да не се занимавам с висящо по няколко дена пране през зимата.

Другото, което не видях в старите теми е, имат ли сушилните програма за фини тъкани? Въпросът ми е породен от разказа на друга приятелка, която живее в Америка. Та тя ме посъветва да гледам за нещо подобно, иначе вадиш дрехите с няколко номера по-малки. Дано питането ми не прозвучи смешно, ама аз съм по софтуера, не по хардуера Simple Smile
Никога не съм имала проблем с миризми със сушилнята/сменила съм 4/Предполагам,че ако сушилнята е свързана към комин/както е моята/ и отдолу идват миризми,може да се получи мирис на дрехите.Но за това се поставя специална клапа на изхода на комина.Дрехите миришат супер от сушилнята/целият апартамент ухае/,кърпите стават мекички и пухкави.Имам  няколко програми за фини дрехи, за вълна и студено сушене.Но моята е автоматична-избирам програмата ,а тя си опрделя колко и как да суши.Не е с таймер,който настройваш и дрехите се въртят докато не мине зададеното време.При тези сушилни се получава пресъхване на дрехите и наистина излизат много смачкани.Обикновено това са евтините сушилни,които имат 2-3 програми и там трябва много да се внимава с избора на програма и вида на дрехите.

# 21
  • Мнения: 547
Благодаря за отговорите. Аз определено получих още ценна информация. Дано успоредно с това сме били полезни и на авторката на темата   bouquet

# 22
Аз съм използвала само сушилня (отделно от пералня) и не м мога да дам еднозначно мнение. Не мачка дрехите толкова много, но в зависимост от програмата, която използваш и вида на прането, което сушиш, можеш да съсипеш доста неща. Повечето ми неща се смалих:( Иначе за миризмата, да понякога мирише малко на застоял въздух, но няма как.

# 23
  • Мнения: 22 899
Аз съм използвала само сушилня (отделно от пералня) и не м мога да дам еднозначно мнение. Не мачка дрехите толкова много, но в зависимост от програмата, която използваш и вида на прането, което сушиш, можеш да съсипеш доста неща. Повечето ми неща се смалих:( Иначе за миризмата, да понякога мирише малко на застоял въздух, но няма как.
Има истина в това,че малко се свиват.По-скоро се наблюдава при памучните тъкани,пуснати на висока програма.

# 24
  • Мнения: 1 925
Има и други теми за това !  Peace
Но като цяло, имайте в предвид, че много се развалят... По-добре си вземете по отделно двете неща. На 10 една се разваля... независимо марката, говоря за скъпите марки, а за типа на Елит ( не знам дали имат де, но принципно ) съвсем пък не можеш да разчиташ...
  Naughty

# 25
  • Мнения: 990
след толкова хвалби май и аз трябва да се замисля за пералня/сушилня newsm78!

# 26
  • Мнения: 22 899
след толкова хвалби май и аз трябва да се замисля за пералня/сушилня newsm78!
Ако си имаш пералня си купи само сушилня Peace Аз не съм ЗА ъреда 2 в 1

# 27
  • Мнения: 2 039
Ние от скоро имаме пералня-сушилня на Аристон и честно казано сушенето е мноооооого зле!! Дрехите почти не изсъхват (но и аз не спазвам много-много килограмите - винаги ми е било чудно как точно се премерват  Laughing) и излизат супер намачкани, което никога не ми се е случвало с обикновена сушилня. Според мен пералня със сушилня си е тъпня  Crossing Arms
Ами като нямам място за отделни уреди,как да не изтъпея според теб?И явно просто твоята е гадна,защото аз проблем със сушенето нямам Naughty

# 28
Привет, мами!
Четох съветите за пералня/сушилня. Нямам място, а ми се иска да имам и сушилня, защото ми омръзна да сушя купища дрехи през зимата. Колебая се между една на Candy, Whirlpool, Bosh. Моля, ако някой има опит да сподели как са тези уреди. Предварително много ви благодаря. newsm78

# 29
  • Мнения: 339
Аз също ще купувам, но само сушилня. Сигурно няма да ти е излишно да погледнеш какво ме посъветваха  - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=123959.0. newsm47

Общи условия

Активация на акаунт