За бързи КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 30 074
  • 737
  •   1
Отговори
# 450
  • Мнения: 22 867
Привет майсторки, дано някоя от вас може да ми отговори веднага, че е време за обяд Flushed
Скрит текст:
Вчера купих нарязана рибица (филе) от свинско месо . Идеята ми беше за медальон; но се оказа че филетата са много тънички - буквално по 2-3 мм ?! Посолих с черен пипер и сол, намазах ги с олио още вчера след обяд и сега съм в чуденка КАК?
* за грил не става; във фурната също - поне според мен.
Ако ги поопека на тиган, така както са дали нещо ще се получи?

** Рецепти със сирена, сметани - моят син НЕ яде.
Благодаря ви за помоща! Пожелавам на всички хубав ден.

sem22, едно предложение: СОЛОМОНИ

# 451
  • Пловдив
  • Мнения: 40 769
Супер стават за скалопини Wink овалвам го и в брашно, запечатвам и после доливам бяло вино да поизври и стане на сос.

# 452
  • Мнения: 1 265
Скрит текст:
Привет майсторки, дано някоя от вас може да ми отговори веднага, че е време за обяд Flushed
Скрит текст:
Вчера купих нарязана рибица (филе) от свинско месо . Идеята ми беше за медальон; но се оказа че филетата са много тънички - буквално по 2-3 мм ?! Посолих с черен пипер и сол, намазах ги с олио още вчера след обяд и сега съм в чуденка КАК?
* за грил не става; във фурната също - поне според мен.
Ако ги поопека на тиган, така както са дали нещо ще се получи?

** Рецепти със сирена, сметани - моят син НЕ яде.
Благодаря ви за помоща! Пожелавам на всички хубав ден.

sem22, едно предложение: СОЛОМОНИ
Лабрекс-че  супер! Но понеже са вече солени, трябва ли да пропусна соевия сос?

Супер стават за скалопини Wink овалвам го и в брашно, запечатвам и после доливам бяло вино да поизври и стане на сос.
Благодаря за рецептата, но у дома не се внася алкохол по никакъв начин.

# 453
  • Мнения: 22 867
Скрит текст:
Привет майсторки, дано някоя от вас може да ми отговори веднага, че е време за обяд Flushed
Скрит текст:
Вчера купих нарязана рибица (филе) от свинско месо . Идеята ми беше за медальон; но се оказа че филетата са много тънички - буквално по 2-3 мм ?! Посолих с черен пипер и сол, намазах ги с олио още вчера след обяд и сега съм в чуденка КАК?
* за грил не става; във фурната също - поне според мен.
Ако ги поопека на тиган, така както са дали нещо ще се получи?

** Рецепти със сирена, сметани - моят син НЕ яде.
Благодаря ви за помоща! Пожелавам на всички хубав ден.

sem22, едно предложение: СОЛОМОНИ
Лабрекс-че  супер! Но понеже са вече солени, трябва ли да пропусна соевия сос?

Скрит текст:
Супер стават за скалопини Wink овалвам го и в брашно, запечатвам и после доливам бяло вино да поизври и стане на сос.
Благодаря за рецептата, но у дома не се внася алкохол по никакъв начин.
[/spoiler]

Да, в случая ще стане повече соленото,  но от соевия сос се получава хубав вкус. Просто ги направи на тиган, но внимавай да не ги препържиш, освен, ако не обичате препържено месо. Сетих се, рускините правят кюфтета и пържоли по тоя начин - запечатват за кратко , слагат в тиган, доливат малко гореща вода, захлупват и оставят да се досварят. Не знам дали такъв начин те устройва.

# 454
  • Мнения: 1 265
Лабрекс - това вече ДА! Благодаря ти Sparkling Heart

# 455
  • Мнения: 2 774
Сем, виенски шницели? Кордон бльо? Пепчо имаше скалопини, също много вкусни....бялото вино може да се замени с вода и лимонов сок 👌, е не е същото, но става вкусно. При Пепи имаше и някакво ястие, тип Хепи? също е добро (намерих го - свинско  филе Самурай)
Инак глас от мен за соломоните на Латекс, много са вкусни
П.п дописах, че ми дойдоха и др идеи

Последна редакция: пт, 07 фев 2020, 14:27 от polly

# 456
  • Мнения: 1 316
Сем, ако не съм закъсняла можеш да си харесаш нещо от Домашна кухня с Дани има хубави рецепти



Сочни панирани пържоли на фурна


https://www.youtube.com/watch?v=TBeTGI43Xho

# 457
  • Мнения: 5 129
Търся рецепта за мъфини с пюре от тиква и овесени ядки /сурови, не сварени/, пшеничен зародиш, ленено семе.

Последна редакция: пт, 07 фев 2020, 15:52 от beauty_magnolia

# 458
  • София
  • Мнения: 10 862
Търся рецепта за мъфини с пюре от тиква и овесени ядки /сурови, не сварени/, пшеничен зародиш, ленено семе.

Погледни тази рецепта:

Тиквени мъфини с плънка и хрупкава поръска

Можеш да заместиш орехите с овесени ядки.

# 459
  • София
  • Мнения: 11 706
sem, вероятно за друг път, но го имай предвид - https://cookwithmarcheva.blogspot.com/2019/11/blog-post_754.html

Търся рецепта за мъфини с пюре от тиква и овесени ядки /сурови, не сварени/, пшеничен зародиш, ленено семе.
Имам с тиквено пюре, но  с ядки и шоколадови капки, ако искаш и ти върши работа, пускам. Това ленено семе, пшеничен зародиш....  е непознато в моята кухня... не ги ползвам.

# 460
  • Мнения: 5 129
Скрит текст:
Търся рецепта за мъфини с пюре от тиква и овесени ядки /сурови, не сварени/, пшеничен зародиш, ленено семе.

Погледни тази рецепта:

Тиквени мъфини с плънка и хрупкава поръска

Можеш да заместиш орехите с овесени ядки.


Благодаря, Vanja77 Flowers Hibiscus Изглеждат много апетитно.
Ако сложа овесените ядки вътре дали ще бъде сполучлив резултата? Отгоре като ги видят и няма да ги ядат моите злоядци Confused

marchеva14, Опитвам се да храня разнообразно и здравословно злоядо дете и гледам да влагам разни полезни съставки без да се усещат.
Очаквам и рецептата с ядки и шоколадови капки /шоколада е много тачен у нас, него не се налага да го прикривам Head Band/

Последна редакция: пт, 07 фев 2020, 16:15 от beauty_magnolia

# 461
  • София
  • Мнения: 11 706
............

marchеva14, Опитвам се да храня разнообразно и здравословно злоядо дете и гледам да влагам разни полезни съставки без да се усещат.
Очаквам и рецептата с ядки и шоколадови капки /шоколада е много тачен у нас, него не се налага да го прикривам Head Band/
Спокойно, мила, в днешно време няма нищо да му стане на детето, нищо, че е злоядо, но да ти кажа честно не знам колко са полезни и тези съставки, които ги изписваш, едно време на злоядите деца не им даваха такива добавки, пък сега са хубави, млади и стройни, вкл. и аз, оф.. къде е циганката дет `ме Фали,  така че.. и обикновена филийка с хубаво масло ще върши работа, колкото хапне все е нещо.
А мъфините с тиквено пюре са ми чудесни
https://cookwithmarcheva.blogspot.com/2019/11/blog-post_112.html

# 462
  • София
  • Мнения: 10 862
Скрит текст:
Търся рецепта за мъфини с пюре от тиква и овесени ядки /сурови, не сварени/, пшеничен зародиш, ленено семе.

Погледни тази рецепта:

Тиквени мъфини с плънка и хрупкава поръска

Можеш да заместиш орехите с овесени ядки.


Благодаря, Vanja77 Flowers Hibiscus Изглеждат много апетитно.
Ако сложа овесените ядки вътре дали ще бъде сполучлив резултата? Отгоре като ги видят и няма да ги ядат моите злоядци Confused


Можеш да замениш част от брашното с леко смлени ов. ядки.

# 463
  • Мнения: 5 129
Marcheva и Vanja, чудесни сте. Благодаря ви ❤

# 464
  • Мнения: 181
Баща ми ходи по командировки и се храни предимно с домашна храна, приготвена от мама, но понеже съм в отпуск, реших аз да го изненадам с нещо. Дайте предложения, какво да му пратя? Сладичко, соленичко? Ще пътува по-малко от ден, така, че нямам притеснения, че нещо ще шупне.

Общи условия

Активация на акаунт