ХУХК - имате ли представа за това?

  • 469 589
  • 2 180
  •   1
Отговори
# 1 110
  • плевен
  • Мнения: 11
Аз също съм правила колоноскопия при д-р Пенчев. Мисля , че е добър, но за упойки не знам, до сега не са ми превели преглед с упойка. Разбрах за някаква програма, в която се набират доброволци, за изпитване на лекарство, за нашия проблем. Иска ли някой да попитам за повече информация? Аз отказах и не питах за подробности, но ако някой има желание...
Мъжът ми е в подобна програма от 3 години

# 1 111
  • Мнения: 60
naivna_ , какво представлява тази програма? Какво е общото му състояние на съпруга ти и колко см. е покосено от колита? Има ли напредък в лечението? Моля те Praynig, сподели вашия опит!

# 1 112
  • София
  • Мнения: 326
Надявам се че не става въпрос за една програма - хапчета, които предлага др.Пенчев и после ежемесечно пишеш доклади за състоянието си. Бяха подобни на Салофалк, но с доста по-слаб ефект. И после трябваше да пишем отчети че сме по-зле отколкото в действителност, за да продължаваме да получаваме хапчетата. Вярно че са безплатни, но от гледна точко на здравето и особено при сегашната цена на Салофалка - НЕ СИ ЗАСЛУЖАВА
Дано да греша и да е друга програма с позитивен резултат.

# 1 113
  • плевен
  • Мнения: 11
naivna_ , какво представлява тази програма? Какво е общото му състояние на съпруга ти и колко см. е покосено от колита? Има ли напредък в лечението? Моля те Praynig, сподели вашия опит!
Лечението е с голимумаб-бях оптимистично настроена до септември миналата година,когато след една истинка/бяхме на море/-всички симптоми се върнаха с пълна сила.Наложи се да започне салофалк таблетки и свещички паралелно за да се овладее ситуацията.Доцентката в нашата клиника ни беше предупредило относно настинките и вдигането на тежко.Трудно ми да пиша по темата,но ще ви споделя и още нещо-съпругът ми никога не е бил на диета-никога-храната много рядко му влияе.Изчела съм всичко за което можете да се сетите и имам собствена теория за това коварно заболяване-ще ви я споделя когато имам сили да пиша за това.

# 1 114
  • Мнения: 17
Лечението е с голимумаб-бях оптимистично настроена до септември миналата година,когато след една истинка/бяхме на море/-всички симптоми се върнаха с пълна сила.Наложи се да започне салофалк таблетки и свещички паралелно за да се овладее ситуацията.Доцентката в нашата клиника ни беше предупредило относно настинките и вдигането на тежко.Трудно ми да пиша по темата,но ще ви споделя и още нещо-съпругът ми никога не е бил на диета-никога-храната много рядко му влияе.Изчела съм всичко за което можете да се сетите и имам собствена теория за това коварно заболяване-ще ви я споделя когато имам сили да пиша за това.

Ще бъда много благодаен, ако споделиш подробности за програмата. Аз по принцип навлизам успешно в ремисия и не спазвам стриктни диети, но като се разболея от грип или при физическо натоварване (особено придружено с обезводняване) и се появява. В момента съм с криза. Досега съм се справял по различни начини, но нито веднъж не съм навлизал в ремисия с лекарства. Пресните фрешове с моркови и червено цвекло много ми помагат. Един път ремисията се стартира с обилно ядене на череши. Миналата зима се спасих с 5000 мг. рибено масло. Някак си подейства веднага. Сега приемам, но уви ... Последно четох за задържаща клизма с конопено студено пресовано олио. Купих си полвин литър и смятам да пробвам тези дни. При мен нещата са особени .. диагнозата ми е прокто-сигмоидит или проктит. Със сигурност вярвам, че зная какви точно събития и стресови ситуации са замесени с появата за първи път и понякога с излизане от ремисия. Затова приемам, че при мен нещата са строго индивидуални.

# 1 115
  • Мнения: 19 369
А някой пробвал ли е нещо по-алтернативно за емоциите-например ТЕС?

# 1 116
  • Мнения: 1 462
А каква е разликата между проктит и ХУХК и улцерозен колит и язвен колит  newsm78

# 1 117
  • Мнения: 17
А каква е разликата между проктит и ХУХК и улцерозен колит и язвен колит  newsm78

Проктитът е форма на ХУХК. Засяга само правото черво след сигмата. Проктита е дистална форма, т.е. започва от зад напред да се движи. Последния доктор, който ми прави колоноскопия ми каза, че ХУХК може да започне и от началото на дебелото черво. Затова се прави и пълната колоноскопия.

# 1 118
  • Мнения: 5
"колит" означав възпаление на дебелото черво
проктит е вид колит, който засяга долните сегменти на червото
улцерозен колит и язвен колит са едно и също нещо - колит, който се характеризира с язви по червото
ХУХК е съкращение за хроничен улцерозен хеморагичен  колит - хеморагичен означава - придружен с кървене.

# 1 119
  • Мнения: 17
"колит" означав възпаление на дебелото черво
проктит е вид колит, който засяга долните сегменти на червото
улцерозен колит и язвен колит са едно и също нещо - колит, който се характеризира с язви по червото
ХУХК е съкращение за хроничен улцерозен хеморагичен  колит - хеморагичен означава - придружен с кървене.

Значи е по-правилно да се каже, че имам улцерозен проктит Simple Smile

# 1 120
  • Мнения: 1 462
Долните сегменти означава към ануса или от другата страна. И кое е по- опасно- проктита или ХУХК, а също така проктита характеризира ли се с кървене или това е само за ХУХК  newsm78
Съжалявам за многото въпроси но мислех че няма разлика Laughing

# 1 121
  • плевен
  • Мнения: 11
Лечението е с голимумаб-бях оптимистично настроена до септември миналата година,когато след една истинка/бяхме на море/-всички симптоми се върнаха с пълна сила.Наложи се да започне салофалк таблетки и свещички паралелно за да се овладее ситуацията.Доцентката в нашата клиника ни беше предупредило относно настинките и вдигането на тежко.Трудно ми да пиша по темата,но ще ви споделя и още нещо-съпругът ми никога не е бил на диета-никога-храната много рядко му влияе.Изчела съм всичко за което можете да се сетите и имам собствена теория за това коварно заболяване-ще ви я споделя когато имам сили да пиша за това.

Ще бъда много благодаен, ако споделиш подробности за програмата. Аз по принцип навлизам успешно в ремисия и не спазвам стриктни диети, но като се разболея от грип или при физическо натоварване (особено придружено с обезводняване) и се появява. В момента съм с криза. Досега съм се справял по различни начини, но нито веднъж не съм навлизал в ремисия с лекарства. Пресните фрешове с моркови и червено цвекло много ми помагат. Един път ремисията се стартира с обилно ядене на череши. Миналата зима се спасих с 5000 мг. рибено масло. Някак си подейства веднага. Сега приемам, но уви ... Последно четох за задържаща клизма с конопено студено пресовано олио. Купих си полвин литър и смятам да пробвам тези дни. При мен нещата са особени .. диагнозата ми е прокто-сигмоидит или проктит. Със сигурност вярвам, че зная какви точно събития и стресови ситуации са замесени с появата за първи път и понякога с излизане от ремисия. Затова приемам, че при мен нещата са строго индивидуални.
Не знам какво точно ви интересува-лекуващите му лекари предложиха да го включат-дадоха ни 20-30 листа с описание на програмата-в която има толкова термини непонятни за нас,че....,но положението беше трагично-съпругът ми почти не водеше социален живот и естествено се съгласихме.4 месеца след старта на програмата нямаше никакъв ефект,аз съм по емоционална и припряна и разговарях с лекуващите да преустановят програмата и търсех вариянт за прегледи и лечение в София.И сега ще ви кажа нещо много шокиращо-преди да се разболее мъжът ми спря цигарите с помоща на табекс/между другото аз смятам,че табекса и спирането на цигарите са вероятна причина за отключване на хука/.Малко преди да се откажем от експерименталното лечение Доцент Маринова разговаря с нас и препоръча на мъжът ми да започне да пуши Rolling Eyesтогава бях изумена/било полезно за това заболяване/-препоръча му и повече положителни емоции Embarassedот типа да си намери любовница и разни такива ;положителни;неща.Вярвайте или не,но седмица след като започна цигарите се повлияха симптомите.Почти 3 години не пи никакви лекарства -ядеше каквото си иска и ако не ходеше всеки месец по веднъж за да му бият голимумаба в гастрото напълно щяхме да  забравим ,че е болен от хуук smile3518до септември 2011г -в момента е овладян,но е на салофалк 2по1 таблетка.Сега съм скептично настроена -след една нищо и никаква настинка бяхме в изходна позиция.

# 1 122
  • Мнения: 5
Долните сегменти означава към ануса или от другата страна. И кое е по- опасно- проктита или ХУХК, а също така проктита характеризира ли се с кървене или това е само за ХУХК  newsm78
Съжалявам за многото въпроси но мислех че няма разлика Laughing

"Долната" означава откъм ануса.  При проктита може да има кървене. Кое е по-опасно зависи от конкретното състояние, всичко е много индивидуално - колко силно е увреден съответният участък, какви са симптомите, повлияват ли се от лекарствата и т.н.

# 1 123
  • Мнения: 17
naivna_ , да цигарите повлияват симптомите и евентуално могат да помогнат за навлизане в ремисия, но те не лекуват за съжаление. И моят ХУХК се отключи от спиране на цигарите Sad В момента и аз съм в същата безизходица. Само зная, че вероятността да продължа с лекарства е нищожна. Сега пия по полвин литър или повече прясно изцеден сок от моркови, като включвам и червено цвекло. Със сигурност редовното пиене в големи количества повлиява и много облекчава положението Simple Smile

# 1 124
  • плевен
  • Мнения: 11
naivna_ , да цигарите повлияват симптомите и евентуално могат да помогнат за навлизане в ремисия, но те не лекуват за съжаление. И моят ХУХК се отключи от спиране на цигарите Sad В момента и аз съм в същата безизходица. Само зная, че вероятността да продължа с лекарства е нищожна. Сега пия по полвин литър или повече прясно изцеден сок от моркови, като включвам и червено цвекло. Със сигурност редовното пиене в големи количества повлиява и много облекчава положението Simple Smile
Защо да не продължите с лекарства?Заболяването е хронично-лекарствата трябва да се пият дори само като потдържаща доза.

Общи условия

Активация на акаунт