ХУХК - имате ли представа за това?

  • 467 908
  • 2 180
  •   1
Отговори
# 1 140
  • Мнения: 17
За клизми с малка вместимост използвам една голяма спринцовка от 50-60 мл., като за накрайник съм приспособила мека тръбичка от катетър. Много ми е удобно.
Клизмата ще правиш с чисто масло, нали?

Интересно, аз се лекувам в "Ив.Рилски" и когато им говорих за хелминти не бяха много възторжени.
Тази седмица имам отново път натам и ще разпитам по-подробно. Peace

Мерси, ще се опитам така да го направя със спринцовка.
Информацията за хелминтите и Св. Ив. Рилски ми беше казана от една гастроентероложка от поликлиниката до театър София. Тя ми каза за доц. Спасова и Николов. Не съм се интересувал там на място. За Николов имам добри спомени. Той ми направи първата колоноскопия и ми описа подробно резултата от изследването.

ПП. С чисто масло да.

# 1 141
  • плевен
  • Мнения: 11
Далеч съм от мисълта,че цигарите лекуват/съмнявам се,че и салофалка лекува/подтискат симптомите -както и всичко друго,което опитвате  Weary

# 1 142
  • Мнения: 0
И аз минах през Иван Рилски. Там са най-добрите специалисти. И най-вече имат много по-човешко отношение от останалите им колеги.
Искам да питам- някой знае ли каква е разликата между Сулфасалазина и Салофалк?
Едното е 13 лв. опаковката, другото е 52, а лекуват и двете IBD болести. В Иван Рилски ми дадоха сулфа да пия след като ме диагностицираха, а пък после ми изписаха Салофалк  Thinking

# 1 143
  • Мнения: 17
За Ремикейд не пише хубави неща. Самия сайт на лекарството при секцията за улцерозния колит пише, че лечението с това лекарство повишава риска от лимфома, както и необичайни форми на рак при деца и възрастни. В една друга статия пише, че организмът на възрастните над 65 г. става особено уязвим към туберколоза и лечението на тази възрастова група трябва да се провежда с особено внимание.

Причината за появата на този риск е защото ремикейд блокира TNF Alpha, произведен от белите кръвни клетки. Това вещество е част от веригата на имунологичния отговор специално за канцерогенните фактори. Името TNF e туморо-некротичен фактор и говори само по себе си каква е ролята му в борбата на организма с неприятелите.

Май затова се използва като крайна мярка.

# 1 144
  • Мнения: 17
По-нагоре бях писал, че ще пробвам да навляза в ремисия със задържащи микро-клизми с конопено студено пресовано олио. Оттогава минаха около 2 седмици и нещо. Резултатът е: безпроблемно навлизане. Аз съм с прокто-сигмоидид. НО ... не е ясно дали САМО това е причината. Във всеки случай клизмите обърнаха нещата. Две на брой са преди лягане в два последователни дни. След първата, на следващия ден открих, че симптомите изчезнаха, но по-скоро сякаш колона ми заспа. Това беше очакван ефект. Така са започвали ремисиите ми и преди. Газовете спряха, напрежението изчезна и имах усещането, че всичко е замряло. Малко е стряскащо. В края на деня леко прокървих. След втората клизма разбрах, че не се е получило и въпреки, че не беше толкова активен колита, усещах, че нещата са си същите. Следващите 3-4 дни не се случи нищо особено - не се активизира в същата степен както преди клизмите, но сякаш нямаше и подобрение. Имаше прокървявания, нямаше слуз, имаше газове, но без напрежение и можех да напрягам мускулатурата нормално. След това дойде промяната. Нещата се променят така все едно съм си сложил салофалк - клизма. Изхождането става доста по-рядко от нормалното, но се извършва без секреция - на сухо и без да е запек. Този период свърши днес и секрецията се възстанови. В момента, поне отвън погледнато нямам симптоми и имам нормално изхождане. Смятам, че факторите за това навлизане са няколко.
1. Двете клизми - нещо като отключващ ремисията фактор. Мога да го обясня образно: червото се успокоява и сякаш получава шанс да започне да се възстановява. Представям си го като малко дете, което преди това не е можело да се спре да плаче, а сега изведнъж е спряло и си поема дълбоко въздух, пийва водичка и се опитва да се съвземе.
2. Моментът съвпадна със спирането на големите студове. Омекването на времето според мен повлия.
3. Пиенето на сок от моркови и червено цвекло. Най-вече червеното цвекло.

Не съм спазвал кой, знае каква диета, но определено би била от полза. Това е пак индивидуално според мен .. например готвения спанак ми действа невероятно благотворно. Направо се тъпча с него.

Ще пиша, ако се сетя още нещо. Ако някой иска да попита нещо да заповяда Wink

# 1 145
  • в света на неограничените измерения
  • Мнения: 254
steam, страхотно е че имаш подобрение. Дано го задържиш възможно най-дълго.

И аз направих 2-3 клизми. Но като че ли не усетих особена промяна, даже малко повече слуз имах.
Като споделих с лекарката ми за новият ми метод на лечение последва усмивка от нейна страна.
Каза,  да си наливам каквото си искам, но да не забравям Салофалка. Mr. Green
Както и да го въртиме не можеме да избягаме от традиционното, а така ми се иска нещо холистично да замени тези хапчета.

А относно фекалната бактериотерапия  - не е непознат този метод и у нас. Преди години на един конгрес в Берлин един лекар е представил за първи път този метод. Пациентът е бил с много тежка форма и след фекалната бактериотерапия  се е подобрил значително.
Въпреки това методът не се използва в момента поради сложността си и е забравен.
По-лесно е да изпишат хапчета, да не вземе да спре фармацевтичното производство случайно.

И аз наблягам в момента на спанак. Правя си смути от пресен бейби спанак, авокадо, банан и вода. Става страхотно подсилващо. Това го научих от една книга на Виктория Бутенко за навлизане в света на суровата храна.

# 1 146
  • Мнения: 111
Здравейте и от мен! Hug
Не съм писала доста време,преди писах тук с друго потребителско име -рошавата гарга,но си забравих паролата и след доста неуспешни опити за  нова парола си направих нов профил с това име.
Искам да ви споделя че се тествах за хранителни алергии и излезе че съм алергична към белтъка на кравето мляко.Много ми е трудно да спазвам диета напълно без никакви млечни продукти,ям само картофи ориз и месо и риба.Не се сещам за друго.Чудя се какъв зеленчук или плод може да се яде още,не ми е останало време да чета.
Изненадана съм приятно че ядете спанак-vanvel,steam ще споделите ли как го приготвяте?
Имам един въпрос към тези които вземат лекарства с рецептурна книжка-моля ви споделете дали без колоноскопия са ви дали рецепта за салофалк?Вчера един гастроентеролог ми отказа рецепта без колоноскопия,а на мен точно сега не ми се прави такова изследване.Знам че ми се полагат лекарства,моята колоноскопия е правена преди три години,засега си купувам свещички сама но не знам докога ще мога,прекалено скъпо е.

# 1 147
  • Мнения: 5
Защо гастроентеролог трябва да ти предписва лекарстсвата в рецептурната книжка? На мен ми ги предписва личният лекар. Даже се оказа, че понеже за ХУХК нямало диспанзеризация, специалистът не можел да предписва, можело само личният лекар, само че той пък нали трябва да се базира на заключението на гастроентеролога, че имаш еди какво си заболяване и трябва еди какво си лечение... Може пък да успееш да излъжеш джи пи -то да ти предпише салофалк на базата на сравнително старички предписания от гастроентеролог Laughing

# 1 148
  • Мнения: 111
No Way мисля че редът е първо специалистът в случая гастроентеролог да издаде лист от преглед с предписани лекарства и чак тогова вече личният лекар ги изписва в рецептурната книжка.

# 1 149
  • Мнения: 187
No Way мисля че редът е първо специалистът в случая гастроентеролог да издаде лист от преглед с предписани лекарства и чак тогова вече личният лекар ги изписва в рецептурната книжка.
При мен беше така- еднократно гастроент. ми предписа Салофалк и след като занесох амбулаторния лист на личната лекарка от тогава само тя ми го изписва.
steam пишеш много интересни неща, благодаря за новата информация!!!

# 1 150
  • Мнения: 111
Lina_86 а правиха ли ти колоноскопия за да ти изпишат салофалк?
Steam какво количиство сок от моркови и цвекло си позволяваш?Информацията която споделяш е много ценна и за мен.Спря ли салофалка като слага тези клизми от конопено олио,сега без лекарства ли си?
Тези дни ще пробвам спанак ,но нямам много надежди да го понеса.Миналата година си позволих лапад но не ми се отрази добре,веднага ме разхлаби.

# 1 151
  • Мнения: 17
Lina_86 а правиха ли ти колоноскопия за да ти изпишат салофалк?
Steam какво количиство сок от моркови и цвекло си позволяваш?Информацията която споделяш е много ценна и за мен.Спря ли салофалка като слага тези клизми от конопено олио,сега без лекарства ли си?
Тези дни ще пробвам спанак ,но нямам много надежди да го понеса.Миналата година си позволих лапад но не ми се отрази добре,веднага ме разхлаби.

За сока. Правя го привечер. Две големи чаени чаши. Цвеклото е около 1/2-ра чаша. Не съм сигурен, че примерите с това което правя могат да послужат като универсален образец. При всеки е различно. Ако искате да опитвате със сок и се опасявате, че може да ви подейства зле, по-добре е да започнете с много малки дози и постепенно да увеличавате. При мен няма опасност от разхлабване, когато съм в криза, защото изхождането ми е трудно.

Колкото до салофалка. Не взимам. Преди две години се наложи да приемам салофалк на клизми, но бързо, бързо го спрях, защото докато си уредя рецепта с доста голямо намаление от джипито, и те спряха пътеката. Тогава (споменал съм преди) открих, че като ям череши и ми олеква. Почнах да ям по кило и полвина на ден и така се оправих.

Понеже почти всяка зима изпадам в криза и после бързо се оправям, от самата повторяемост започвам да си създавам някаква теория за причините. Според мен са много и трябва да се определят индивидуално, както и силата им също. За себе си не съм изчистил още нещата и ще ги споделя по-подробно по-нататък. Скоро ще започна т.нар. хелиране с ALA (alpha lipoic acid - алфа липоева киселина). Това се прави за изчистване от тежки метали. Става много бавно - с месеци и години и то при много прецизно дозиране. На тази информация попаднах от човек, болен от Крон и още редица други хронични заболявания.

# 1 152
  • Мнения: 111
Много съм впечатлена от количеството череши които си изяждал steam Simple SmileРадвам се че ти понасят добре,но какво означава че ти олеква?Успяваш да отидеш до тоалетна или нещо друго?
Аз сега се опитвам да си овладея разтройството от една седмица насам и не мога още да си позволя сокове и спанак но много им се точа за по-нататък Heart Eyes
Много интересно това за изчистването от тежки метали,не бях чувала досега.Ще се поразровя да прочета повече.
Аз разбрах че от смяната на сезоните се влошава колита.Ще продължавам да се изследвам за други хранителни алергии,че не съм изследвала всички храни още.Мисля че при мен там се крие причината за колита и влошаването му.Между другото търся д-р Хаус който да направи връзка с отоци и улцерозен колит.От дългото нелекуване през бременноста и след това при мен се получиха отоци,които никой не може да разбере за сега от какво са.Предстои ми изследване за протеинова ентеропатия при която се получават такива отоци и я свързват колит и болест на Крон .
Къде сте бе хора?Никой не ми отговори дали е задължителна колонсскопията, за да ти изпишат салофалк по здравна каса?

# 1 153
  • в света на неограничените измерения
  • Мнения: 254
Скоро ще започна т.нар. хелиране с ALA (alpha lipoic acid - алфа липоева киселина). Това се прави за изчистване от тежки метали. Става много бавно - с месеци и години и то при много прецизно дозиране. На тази информация попаднах от човек, болен от Крон и още редица други хронични заболявания.

Аз съм заложила на хлорела за изчистване на тежките метали. Ти защо реши да взимаш синтетични добавки за тази цел.  От къде ти е информацията. Ако е от сайт, пусни да видя за какво става дума.

Къде сте бе хора?Никой не ми отговори дали е задължителна колонсскопията, за да ти изпишат салофалк по здравна каса?
Ти нямаш ли си лекуващ лекар-гастроент., който да те следи. Ако той ти е правил колоноскопия, макар и не скоро може на базата на нея и това което му казваш като симптоми в момента, да ти предтише Салофалк и да ти издаде амбулаторен лист с такова предписание. На базата на него вече ЛЛ ще ти изписва редовно Салофалк по каса.
В Цибалаб ли направи теста за хранителна алергия. Колко храни включва. Май не беше много евтино това изследване.
Ти хубаво търсиш д-р Хаус, но това в Б-я е мисия невъзможна. Лекарите са се превърнали в чиновници и не им остава време нито  да четат и мислят по-далеч от конкретното заболяване и диагноза. Май ние сме си  д-р Хаус сами на себе си.

# 1 154
  • Мнения: 20
аз спрях по собствена преценка салофалка и се чувствам по-добре,като пиех салофалка тромбоцитите ми бяха увеличени сега всичко е в норма пия само пробиотик лактофлор без фибри понякога имам болка в ляво , но нея я имаше и когато пиех салофалка, от салофалка направих пясък в бъбреците, и ми падаше много кръвната захар засега ще продължа така Желая здраве на всички!

Общи условия

Активация на акаунт