ХУХК - имате ли представа за това?

  • 468 007
  • 2 180
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 96
Момичета бихте ли ми казали сутрин какво закусвате,защото съм затруднена и се чудя какво да ям...Започнах няколко дни да хапвам за закуска супа, но ми идва малко тежко.Откакто се разболях от улцерозен колит се утрепвам да готвя и нямам сили за други неща като например да изчистя и други подобни.Може би защото още не съм влязла в ремисия и съм много отпаднала.Вчера ядох пилешка супа с две филии хляб и това беше груба грешка - имам предвид хляба ,защото така се издух и започна да ми къркори страшно корема че съжалих сто пъти че съм се хранила...Ще съм благодарна ако ми отговорите!

# 121
  • Мнения: 60
Мила моя, отлично решение да си хапнеш пилешка супа, но я яж по малко . Да кажем 1 малка купичка супа- по възможност без застройка и една филийка хляб,  след 2 часа отново ядене- например солети, а може и пак супичка, но този път без хляб. Или като започнеш някъде към 8 часа със супата, в 10 - солети или бисквитки с чай, после в 12- някакво боршче/ варено месо със моркови и картофки, в 2 пак солетки и бисквитки, към 4 - пак супичка може и без хляб/ ако си хапваш по- голямо количество е добре без хляб/ и в 6 вечеря варено, печено месо със зеленчуци- варени, печени също. По- късно пак може да си хапнеш нещичко, но е желателно по- помъничко, за да може да си почине стомахът ти през вечерта. А ако ти се яде по- рано да речем пак си хапваш, важно е ти самата да си определиш дозата за ядене, да не ти се натоварва и да ти става тежко.

# 122
Аз сутрин от 1 година закусвам - 2 препечени филии без масло - чисти със слабо кафенце.
на обяд като съм на работа баничка с вафла, следобед солети бисквити или банани.
Вечер супа, пере с ориз или картофи с ориз.
По някое време и шоколад.

как ми се хапва таратор и овчарска салатка Cry
имам предложение нека да споделим наистина менюто си, така може да си помогнем и да си даваме идеи с какво да се храним  chef

# 123
  • Мнения: 60
Сисони, аз като съм в ремисия си позволявам овчарска салата, но краставиците изисквам да са обелени, а си плюя/с извинение / люспите на доматите, а що се отнася до таратора- също си беля краставичките, с много малко зелен чесън и по- разредено мляко също се получава, не слагам мазнина, малко копър и добър апетит. Абе важно е да си пригодим храната и да не прекаляваме с количеството. Една beer с пържени картофи, но веднъж на 2 седмици, също  не дразни. А ако се срахуваш да не ти попречи изпий си един Салофалк преди това. Зимата си позволявах по глътка - две ракийка  и чаша бяло вино или розе на вечеря. Червеното ми дразнеше и не съм пила. А всички казват, че алкохола е много вреден. Домашната ракия, когато е чиста, а не само спирт и когато не се прекалява не вреди. Аз лично не се лишавам от нищо, опитвам- малко, за да не ми се яде и толкова. Когато започне за ми дразни минавам една седмица на строга диета и после пак. Според мен, колкото по- дълго се спазва строга диета после по-трудно се свиква с останалата храна.

# 124
И аз тази зима си позволих бяло вино по 100гр - 1-2 пъти в  седмицата , но док. ми каза че по принцип бялото вино разхлабва и по-добре червено и да не е газирано. Що се отнася до копъра и чесъна - браво , но мен ме е страх да ги включа още.
С кайма си хапвам и супа топчета и мусака. Доматено пюре почти не слагам вече в никоя манджа.
И майка ми ме кара да започна да ранообразявам менюто, но хапна ли нещо забранено и на другата сутрин си оказва влияние. Откакто се е стоплило сутрин в 6.15 се събуждам като часовник, и след 5 мин. в тоалетната. Веднъж за цял ден, но се чудя защо така се получава.
И дали това си е нормална реакция на организма или пак започвам да се влошавам.
Сега си имам и друго притеснение - фибром на гърдата и утре съм в Пловдив на доктор, направо ще се пръсна от притеснения.
Започнах да се шегувам че наближих 30-те и болестите започнаха да идват Embarassed

# 125
  • Мнения: 48
Момичета,сега се върнах от лекар.Болеста ни вече не фигурира в новия лекарствен списък,според моята лекарка,което означава че вече ще трябва да си купуваме Салофака без отстъпка.Знаете ли нещо по въпроса?Нямам 100% доверие на GP-то че е малко заплес,затова смятам да звънна утре в Здравна каса.

# 126
  • Мнения: 1 163
Ивче Shockedвярно ли?Неееееееееее мога да повярвам #Cussing outтия хора направо ще ни убият....бясна съм

# 127
  • Мнения: 165
Аз пък не знаех , че болните от ХУХК имат право на намаление за Салофалка! Личния ми лекар ми каза , че това заболяване е хронично и го няма в списъците!

Да ви кажа , че от 1 месец пия "Ентеросан-АВВ 2000" и се чувствам добре. Дори си хапвам  неща които не трябва.

# 128
  • Мнения: 96
Емика този ентеросан знаеш ли колко време и как се пие?Лекар ли ти го е изписал?

# 129
  • Мнения: 1 163
подобно на ентерола ли е?

# 130
  • Мнения: 165
Гастрото ми беше изписала Ентеросан- основен за разтройствата които имам. Но в упътването му пише, че има и ентеросан-АВВ2000 , за болни от ХУХК. Аз сама си го почнах и съм по добре. Пише че се пие 3 месеца, после ще видя как ще съм.

# 131
Аз в началото на м.май също си купих Салофалка без намаление, лекарката ми каза че не може. Добре че са го намалили, тук в Смолян цената е 52лв.
За ентеросана знам че трябва да се държи в хладилник, на племеника му го изписват при лечение с антибиотици за възстановявавне на чревната флора. Иначе аз на моето дете му давам линекс в такива случаи. Но този ентеросан  - АВВ 2000 по различен ли е??
Някой от вас знае ли дали са пазят биопсиите които се вземат по време на колонскопия, и колко време??
Цветков в Пловдив ми каза да си взема биопсията оттук и там да я изследват за да не ми пряват нови изследвания.

# 132
  • Мнения: 96
Аз преди 2 седмици си купувах салофалк таблетки от 500мг и ми струваше 36лв. Доста се изненадах,защото предния месец беше 42лв.ако не се лъжа.Но цената на клизмите салофалк е направо убийствена 7клизми са 96лв.Този месец се влоших и се наложи да мина на клизми,доста соленичко излиза човек да се лекува,благодаря на Господ че засега успяваме да купуваме лекарсвата ми!

# 133
  • Мнения: 19
Аз преди 2 седмици си купувах салофалк таблетки от 500мг и ми струваше 36лв. Доста се изненадах,защото предния месец беше 42лв.ако не се лъжа.Но цената на клизмите салофалк е направо убийствена 7клизми са 96лв.Този месец се влоших и се наложи да мина на клизми,доста соленичко излиза човек да се лекува,благодаря на Господ че засега успяваме да купуваме лекарсвата ми!
От коя аптека се купуваш Салофалк на тази цена? Аз преди 3-4 дни го купих за 46 лв.

# 134
  • Мнения: 96
От аптека  Здраве  в Ямбол.

Общи условия

Активация на акаунт