ХУХК - имате ли представа за това?

  • 467 940
  • 2 180
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 96
Тони от десетина дни ме боли кръста и се мажа с с диклак гел и слагам колан от еластичните да ме топли и като че ли съм по-добре.Може да пробваш с компреси с ракия ако не ти се рискува с други мазилки.

# 421
  • Мнения: 20
НЯКОЙ ПИЕ ЛИ ВИТАМИН В?

# 422
Здравейте отново. Моля кажете ми ако някой е лекуван с ремикейд или хумира. АКО ИМА ТАКИВА МОЛЯ ПИШЕТЕ МИ НА MMARINOVA1984@ABV. КОЛКО БЪРЗО ЗАПОЧВА ДА ДЕЙСТВАТ ТЕЗИ МЕДИКАМЕНТИ.

# 423
ПОЗВОЛЯВАТЕ ЛИ СИ МАСЛИНИ???

# 424
  • Мнения: 96
Аз да, и мисля че не ни пречат маслините стига да не прекалено солени и кисели.

# 425
  • Мнения: 20
ФОЛИЕВА КИСЕЛИНА ПИЕ ЛИ НЯКОЙ?

# 426
  • Мнения: 29
Да, аз пия фолиева киселина 3х1.

# 427
  • Мнения: 60
Аз също си ям маслини, стига да не са много солени. По принцип солената и кисела храна е вредна при повечето заболявания. Ако нещо, било маслини, сирене, кашкавал и др. ми се сторят солени за моя вкус, задължително ги обезсолявам. Как сте след празниците, когато прекалихме с всичко. Аз няколко дни не се чувствах добре, но вече всичко отмина. Сега се настройвам, че в скоро време трябва да си реша къде да си направя колоноскопия. Преди 5 години ми беше направена и сега лекар ме посъветва да направя отново, за да се види състоянието на дебелото черво. Страх ме е, защото имам много лоши спомени от ретроскопията. В даден момент си мисля, че ще е добре да я направя без упойка, за да се уверя сама, че всичко е добре, но от друга страна изпитвам страх и си мисля дали няма да е по- добре да си заспа и след час да се събудя вече минала прегледа.

# 428
ЗАЩО ЩЕ СЕ ПРИЧИНЯВАШ КОЛОНСКОПИЯ БЕЗ УПОЙКА, И БЕЗ ТОВА ВСИЧКО ЩЕ МИНЕ ДАЛИ ТИ СИ В СЪЗНАНИЕ ИЛИ НЕ ВСЕ ТАЯ, ПО-ДОБРЕ ВСИЧКО ДА МИНАВА БЕЗ ДА ЗНАЕШ И ДА СЕ ПРИТЕСНЯВАШ.
АЗ  С УПОЙКА СЕ ЧУДЯ ВЪОБЩЕ ДАЛИ ДА СИ ПРАВЯ, ПРЕДИ 1Г. И 6М. СЪМ СИ ПРАВИЛА И НЯМАМ НАМРЕНИЕ СКОРО, ДАНО НЕ СЕ НАЛОЖИ. Praynig

# 429
  • Мнения: 60
Аз също не искам да си причинявам нова болка, но ме посъветваха да си правя колоноскопия поне веднъж на две години. Още повече, че сега се чувствам добре и успявам да си задържа продължително време ремисията. Може би ще потърся още някой съвет от специалист преди да се подложа на мъчение.

# 430
  • Варна
  • Мнения: 90
Аз си позволявам маслини, но ги обезсолявам преди това във вода, като ги понадупчвам с вилица или пък си взимам без костилка. Ям маслини почти всеки ден, дори и зелени. Не ми се отразяват зле.
Докато сме на тема храна - каква риба ядете, освен хек и пъстърва? 
Още нещо - хапвате ли понякога телешка пъстърма или друго сухо мезе, а някакви ядки?
И на мен ми предстои колоноскопия на 5.02, предната беше без упойка, мисля и сега да е без, освен ако лекарите не решат друго. Първият път се търпеше... По-гадното беше подготовката, аз не успях да изпия и половината течност, но се бях изчистила перфектно, ясно е защо.

# 431
  • Мнения: 17
Ядките пречат много, поне при мен е така и по празниците така си скапах ремисията, като се полакомих за печени бадеми. А относно колоноскопията правили са ми 2 пъти без упойка и пак бих предпочела следващата да е без упойка. Така виждам и чувам всичко тъй като лекарите не са много по обясненията.

# 432
  • в света на неограничените измерения
  • Мнения: 254
Тонито, аз много включвам риба в менюто си. Може би защото отказах месото.
Нямам никакви проблеми с хека, пастърва  и други не мазни риби. Даже ям и сьомга често.
Пастърма обожавам и преди не ми е правила проблеми.

Ядки ям в момента много, с тях си набавям протеини. Но само сурови, без фастъци разбира се.
Ям и изсушени плодове- кайсии, стафиди, банани, ананас. Смокини не съм пробвала. Тях сурови съм яла. Нямам проблеми. Но всичко без крайности в количеството, разбира се.

За колоноскопията- Ох.., и аз обещах на лекарката ми този месец да ми направи, но все отлагам /оправдавам се пред себе си със студеното време/. Не съм си правила от 3 години, а трябва да се следя всяка година.
От всичките правени ми до сега колоноскопии / около 7-8 / само една беше с упойка и се чувствах отвратително два дена след това от упойката.  Затова "на живо" си е най-добре.
Преживява се някак болката , а пък и слушам коментарите на лекарите.

# 433
  • Варна
  • Мнения: 90
vanvel, какво наричаш не мазна риба? Преди много рядко ядяхме риба и никога не съм се замисляла дали е мазна или не, дали е пържена или не, но сега с този УК започнах да се чудя? Моля те да изредиш няколко други вида, че се виждам в чудо всеки път, когато решим да ядем риба. Пробвала съм и акула, но нещо не ми допадна на скара. Например пангасиус - мазна ли е или не според вас?

# 434
  • в света на неограничените измерения
  • Мнения: 254
Тони, за мен Пангасуса е мазничка, или по-точно тежка риба. Забелязалали си как  по края на филето винаги има един жълтеникав слой.  Това е мазнина. На мен ми е тежка, не ми е вкусна и не я ям.
Сьомгата също е от типа на мазните риби, но за нея са ми казвали, че е подходяща за нас.
Аз я правя на скара, после я поливам с много лимон и я ям с кеф с бяло вино разредено с газирана вода.
Купувам си понякога и студено или топло пушена скумрия, но много рядко, тъй като ние трябва да избягваме пушените продукти.
На пазара има много видове вносна бяла риба. Повечето, които съм купувала за мен са сухи.
Не стават за скара. Правя ги във фолио във фурната или на пара.
Пастървата ми е много любима риба. Има нежно месо и е вкусна, когато е прясна.
Правя я и нея във фолио с подправки.
По принцип никога не пържа нищо.
Само лятото си позволявам от време на време пържен сафрид. Но и там, когато олиото е ново, а не старо няма проблеми.
Лошото е, че в България изборът на прясна риба не е голям.
Повечето риби идват до нас замразени и не знаеш какво всъщност купуваш и кога е замразена. Често и аз съм се разочаровала след като се размрази рибата се оказва една пихтия и не знам какво да я правя.
Така, че гледам да купувам прясна риба от щандовете в големите магазини.


Да, аз пия фолиева киселина 3х1.

Защо я пиете тази фолиева киселина?  До сега не съм чувала.
И лекар не ми го е казвал.

Последна редакция: нд, 24 яну 2010, 23:11 от vanvel

Общи условия

Активация на акаунт