ХУХК - имате ли представа за това?

  • 467 945
  • 2 180
  •   1
Отговори
# 450
  • Мнения: 17
Във Варна болница Св. Марина

# 451
Здравейте.
След лечението с Ремикейс сестрами сякаш има подобрение, но както ви казах ще трябва пак да и го вливат. За сега остава в болницата под наблюдение. Относно докторите Те са много добри. Всички са много отзивчиви и обесняват всичко много подробно. Сега трябва да спазва много строга диета и да си пие хапчетата редовно. Незнам още колко пъти ще трябва да се влива Ремикейд и колко време ще я държат в болницата. Тя е там вече 3 седмици.

# 452
Дарел, искам те питам ти като си пила Сумамед - пише че е по едно хапче за 3 дни.
Само 3 дни ли го пиеш или правиш два курса т.е 6 дни!Смятам от днес да го почвам и да пия и биогайа дано всичко е ок и да няма последици, че от хремата стана фарингит и пак възпалих ушите!! При теб всичко беше наред с този антибиотик нали???

# 453
  • Мнения: 17
Да права си купих си две опаковки и го пих 6 дни и нямах проблем.

# 454
Здравейте,
страдам от УК и приемам всеки ден Салофалк 500 (по 3 грама на ден). Имам Салофалк лечебни клизми, които не са ми необходими и бих искала да ги продам. 6 броя са. Ако някои се интересува, моля да ми пише на tanyag1331@gmail.com

Пожелавам здраве на всички!!!

# 455
  • Мнения: 19
Здравейте! Отдавна не съм се включвала, тъй като почувствах малко подобрение. Но все пак следя темата. Вече няколко месеца се старая да навляза в ремисия. Обаче, проблемът ми е, че страдам мот запек и това усложнява нещата. Веднъж даже зададох въпроса, но явно няма друг с такива оплаквания и не получих отговор. Много моля, ако някой има същия проблем, да сподели какво приема. Докторът ми предписа Дуфалак, но не бих казала, че има особена полза от него. Благодаря предварително! Praynig И бързо оздравяване на всички! Hug

# 456
  • Мнения: 96
Недей приема никакви разхлабващи лекарства!По-скоро промени нещо в храната си-опитай с накиснати сини сливи,яж поне по 5-6 сутрин,обед и вечер преди храна.Ако не помогне на първия ден опитай и на следващия отново.Друго за което се сещам да увеличиш повече течностите/водата/ ,също яж повече супички.Използваш ли мазнина като готвиш?Ако си я ограничила поради заболяването си опитай да увеличиш олиото в храната,която готвиш.Не казвам да прекаляваш ,а малко да увеличиш мазнините временно.Аз също имах такъв период като теб но не предприемах нищо и си чаках по4-5 дни  а и повече без да ходя до тоалетната.Като влезеш в по-стабилна ремисия сигурно ще забравиш за този проблем.

# 457
  • Мнения: 17
Причината за запека може да е и това, че не ядеш достатъчно. Аз съм забелязала, че когато хапвам повече ходя редовно и нормално. Но те съветвам да хапваш повече супи и вечер да ядеш кисело мляко от 0.1% масленост.

# 458
  • Мнения: 19
Благодаря за съветите. Относно храненето не съм го намалила, а напротив. Мазнината си я ползвам както преди, не съм я намалявала, но и не готвя мазно. Утре ще се консултирам с лекуващия ми лекар отново. Чух добри отзиви за овесените трици, но си мисля, че те не са подходящи за нашето заболяване... Също така опитвам и с компоти, които мисля, че ми помагат.

# 459
  • Мнения: 20
ТРИЦИТЕ СЪДЪРЖАТ ЦЕЛУЛОЗА,КОЯТО Е АБСОЛЮТНО ЗАБРАНЕНА ЗА НАС . ОВЕСЕНИТЕ ТРИЦИ СА ЗА ЗДРАВИ ХОРА.

# 460
  • Варна
  • Мнения: 90
Помощ, глупостите при мен продължават Sad Ще откача! Някой от вас лекувал ли е е-coli?

# 461
  • Мнения: 96
Тони и на мен ми откриха е-коли преди два месеца, но не съм се лекувала,защото нямам разтройство или пък някакви сериозни оплаквания.Тези дни ще повторя изследването и ако има пак гадни е-коли ще се лекувам задължително вече.Доколкото знам трябва да се пие антибиотик.Ти имаш ли някакви оплаквания и кое те накара да се изследваш?
Мен пък отскоро ме притесняват едни остри болки в корема и сякаш всеки момент ще ми се наложи да посетя тоалетната ,но не се налага поне за сега.Някой от вас имал ли е подобни болки и какво правите  в такива случаи?

# 462
Здравей skrejanka777!
Обръщам се към теб тъй като изчетох форума от началото и разбрах че ти си с диагноза Панколит. Такава е диагнозата на сестрами. Прочетох също така че успяваш да постигнеш достъ дълга ремисия. Моля те пиши какви лекарства ти изписаха за пиене от болницата? Само салофалк ли пиеш? На сестрами и виваха Ремикейд но незнам какво лечение ще и назначат след като я изпишат от болницата. Ако искаш ми пиши на mmarinova1984@abv.bg Благодаря.

# 463
  • Варна
  • Мнения: 90
Здравей, Рошавата гарга! Щях да влизам да ми правят колоноскопия и от болницата искаха да отида с няколко готови изследвания, между които за колите. И така съвсем случайно ги откриха. Аз досега не съм се интересувала от проблема, но четох, че може да боли корем от тях. Аз наистина преди две седмици имах остри болки в корема, две-три нощи се събуждах от тях. Но понеже всичко свързано със стомаха и червата отдавам на колита, не обърнах особено внимание. Нямам никаква друга симптоматика. При теб кой щам откриха? При мен е 078, каквото и да значи това.
Като за начало ще изчакам в сряда да излезе резултата на детето ми, което веднага трябваше да спра от градина - от ХЕИ се обадили веднага на джипито, голяма паника, не можах да вляза в болница, разбира се. После ще видим дали ще пия антибиотик или ще правя ново изследване. Имаче имам и антибиограма, но хич не ми се пие антибиотик, понеже декември пих 2 Sad

# 464
  • Мнения: 96
Не си спомням точно какъв вид бяха,май съм забутала някъде изследването и не мога да го открия.Аз също посред нощ се събуждам от остри болки и вече започвам да се притеснявам.Мислех, че като нямам разтройство всичко е наред ама не е съвсем така.
За съжаление без антибиотик тези гадини няма да изчезнат.Аз също миналия месец пих антибиотик за гнойна ангина и го понесох добре.Дано и сега да е така.Още тези дни ще се изследвам и започвам да се лекувам ,че се стреснах наистина.Пожелавам ти бързо оздравяване и добри резултати от колоноскопията.

Общи условия

Активация на акаунт