ХУХК - имате ли представа за това?

  • 469 175
  • 2 180
  •   2
Отговори
# 870
  • Мнения: 5
Разбира се, че ще сме съпричастни -нали за това е този форум!
А ти нали знаеш, че Салофалк ти се полага по здравната каса с 50 % намаление с рецептурна книжка? Поне миналата година всички форми на Салофалк се покриваха с това намаление при диагноза Улцерозен хроничен проктит с код К 51.2.

# 871
  • Мнения: 60
Да, Салофалка се полага през Здравна каса. Свободно клизми- Салофалк са около 265лв. за месец, а през Здр.каса са 110лв.. Според мен разликата е огромна. Преди като вземах табл. Салофалк разликата не беше толкова драстична. Относно диетата, попитах дали трябва да спазвам специална диета, но ми казаха, че диетата в моя случай не е от значение. Аз сама си реших да си спазвам стриктната диета от преди. Ям само пилешко и телешко, основно съм на супа от пиле. Не консумирам никакви млечни продукти, защото в момента не се съвместяват с лекарствата които вземам. Иначе нямам проблем като ям кашкавал и сирене, а прясно и кисело мляко по принцип избягвам.
Изписаха ми Ципрофлоксацин Актавис - 5 дни, Флажил- 10 дни, Линекс и Салофалк - 1 месец, поне за сега до следващата ми консултация.
В момента се чувствам отлично. Изхожданията ми се сведоха до 2 на ден и вече без кръв. Нямам болки, почивам си повечко сега.

Последна редакция: пт, 15 апр 2011, 16:12 от skrejanka7777

# 872
  • в света на неограничените измерения
  • Мнения: 254
Да, Салофалка се полага през Здравна каса. Свободно свещичките- Салофалк са около 265лв. за месец, а през Здр.каса са 110лв..

Да нямаш в предвид Салофалк - клизми.  Мисля, че свещичките излизат по-евтино.
А, може и аз да бъркам нещо.  Аз съм на Салофалк таблетки.

Млечните е хубаво, че ги избягваш. Те са много слузообразуващи. Аз съм спряла даже и кашкавала , а пък това нашето не е сирене въобще, затова и него не ям.
Месото също го изключих, заради хормоните с които хранят животните. Карам предимно на леки зеленчукови супи и много авокадо.

Но нали знаеш при всеки е индивидуално.

# 873
  • Мнения: 60
Излезнаха ми резултатите от биопсиите и съм вече по- спокойна, защото са отрицателни. Сега продължавам с терапията си. В началото на май съм на контролен преглед, а колоноскопия след 6 месеца.
По Великден стават и чудеса! На всички желая весел и пъстър празник! Много положителни емоции!

# 874
  • Варна
  • Мнения: 90
Помагайте, моля ви, със съвети! Какво правите, когато ви хване по-сериозно разстройство? Пиете ли нещо специално? ... От 4 дни съм на антибиотик заради един ужасен вирус и не мога да го спра, защото много лошо кашлям и имам храчки, това пък от своя страна ми докара едно  разстройство и не знам как да се избавя. Ям предимно ориз и картофи, не си позволявам неша извън диетата, но уви... Ще съм ви благодарна ако споделите опит.

# 875
  • Мнения: 5
Снежанке, това е чудесна новина!  Hug
Аз като че ли бях разбрала, че докторите са казали, че задължително трябва да ти се направи операцията, и това много ме притесни, а то явно е било - че е възможно да се наложи такава операция, ако резултатите от биопсията са лоши.  Те обаче са добри и това е супер!

На всички желая хубав Великден и само такива новини!

# 876
  • Мнения: 914
Помагайте, моля ви, със съвети! Какво правите, когато ви хване по-сериозно разстройство? Пиете ли нещо специално? ... От 4 дни съм на антибиотик заради един ужасен вирус и не мога да го спра, защото много лошо кашлям и имам храчки, това пък от своя страна ми докара едно  разстройство и не знам как да се избавя. Ям предимно ориз и картофи, не си позволявам неша извън диетата, но уви... Ще съм ви благодарна ако споделите опит.
С разлика от 2-3ч. с антибиотика трябва да се приема и пробиотик,иначе знаеш резултата.Ако не ти помагат никакви лекарства за разтройството можеш да си разтвориш нишесте с малко лимонена киселина във малко вода.

# 877
  • Мнения: 60
Честито Возкресение Христово! Много здраве, щастие и късмет на всички!
Операцията е неизбежна. Важно е да успея да я удължа във времето. Не мога да се настроя още за операция. Сега внимавам много, пазя се да не вдигам тежко, да не правя резки движения. При мен вече липсва вътрешната лигавица, така че процеса е необратим. Но в момента се опитвам да опазя поне тези 10-15 см. до ректума, които все още имат лигавица и затова съм на клизми. Лекаря иска чести прегледи и изследвания, за да се следи състоянието и своевременно да се вземе мерки ако се наложи. Ще опитам да отдалеча във времето операцията. Сега се чувствам отново добре.
Лек и спорен ден на всички!

# 878
  • Мнения: 17
Честито и на теб! Бъди здрава, това е най-важното в живота. Ние които сме изгубили здравето най-добре оценяваме това пожелание. Развам се, че с биопсията всичко е наред, защото това беше едно от много важните неща. Дано и с клизмите нещата отшумят и тази операция не те притисне във времето. Аз съм отново с кървене благодарение на грипен вирус. Тази година го карам за втори път, но този път се поусложниха нещата и минах отново на Преднизолон, антибиотик, ноацид и така до вторник, а тогава може и да се наложи да погостувам в болнична обстановка. Няма как волю - неволю все до там опираме. А тъкмо се записах да влизам август месец за контролна колоноскопия и ето, че може и по-рано да се уредя. Ужас.

# 879
  • Варна
  • Мнения: 90
Да, Скрежанка, и аз се радвам за последните ти резултати!
Дарел, чревен ли е вирусът или друг?

# 880
  • Мнения: 60
Дарел, бързо възстановяване. Задължително се консултирай с лекар, не предприемай самолечение. Не е страшна колоноскопията, след като вече се прави с упойка. Аз бях много стресирана преди изследването, защото първия път за мен беше много болезнена и стресираща, а и след това два дни се чувствах зле. Сега не усетих тези неразположения. От личен опит мога да ти кажа, че това е начина да се установи състоянието ти в момента. Смело напред, ние сме с теб!

# 881
  • Мнения: 17
Вируса ми е грипен. С температура, болки в гърлото, запушен нос и кашлица. А относно колоноскопията аз нямам проблем. Правили са ми вече около 5 пъти и никога с упойка. Просто търпя на болка, а и така имам възможност да наблюдавам на екрана това, което и доктора вижда, особено на по-новите апарати с голям и цветен монитор. Благодаря за подкрепата и утре, ако не остана за лечение в болницата ще пиша.

# 882
  • Варна
  • Мнения: 90
И моят вирус ми разбута колита - не съм имала такива болки никога до сега - газове, разстрйоство, колики ... Но днес спирам антибиотика и се надявам да се нормализират нещата. Започнах много строга диета + оризова вода, нишесте и вода с лимон ... Вдигнах си дозата на Салофалка и сега ... ще чакам.
Дарел, дано да отървеш болницата, че въобще не е приятно ... Пиши как си

# 883
  • Мнения: 17
Днес посетих лекуващата си лекарка. Правихме изследване на кръвна картина, като показателите са всички на долната граница. Изписа ми 2 антибиотика Тинидазол и Ципрофлоксацин, линекс форте, ноацид, преднизолон, муконазал + и естествено продължавам с креона и салофалка. Надявам се до седмица вече да съм добре иначе ще трябва да влизам в болница.

# 884
  • Мнения: 20
И АЗ БЯХ НА КОЛОНОСКОПИЯ В РУСЕ, ПРАВИ МИ Я Д-Р НОВАКОВ. РЕЗУЛТАТИТЕ ОТ ИЗСЛЕДВАНЕТО И БИОПСИЯТА СА ДОБРИ. ОТ 20 ГОД СЪМ С ХУХК -ПРОДЪЛЖАВАМ СЪС САЛОФАЛК ТАБЛЕТКИ И СУПОЗИТОРИИ И РУТАСКОРБИН .НЯКОЙ, АКО Е ПИЛ РУТАСКОРБИН ДА СПОДЕЛИ КОЛКО ВРЕМЕ ГО Е ПИЛ? ДАЛИ МОГА ЕДНОВРЕМЕННО ДА ПИЯ РУТАСКОРБИН И ЛАКТОФЛОР    , АКО НЯКОЙ СПОДЕЛИ ЩЕ СЕ РАДВАМ! ЖЕЛАЯ ЗДРАВЕ НА ВСИЧКИ!

Общи условия

Активация на акаунт