моля някои да ми каже нещо повече за операция при двустранна луксация

  • 2 838
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
Здравеите,
 Не че никой не го спазва а трябва някои да ти каже поне аз така мисля......
Заштото на нас като ни дойде до главата разбрахме че трябвало до 10 дена  да се прегледа на ехограф и от ортопед щом е родена със секцио и е седалищно и е момиче но.....никои не ни каза. А сега само си прехвърлят топката...но вече няма никакво значение станалото станало.
 Аз искам някои да ми каже нещо повече за операциятя...аз знам само че била много тежка и с голяма кръвозагуба и след нея детето ще е 1 месец във гипс  така и за другото краче  и ако не се оправи следват други....
 А за някои добьр лекар?
 Ние имахме дата за др. Денев но малката се разболя и сега изчакваме да се оправи и да се обадим за нова дата.

# 16
  • Мнения: 4 195
Денев оперира моята племенница - но с рушвети - през цялото време - много е арогантен но е....Бог в това което прави - ако някой може да ви помогне това е той, за съжаление срещу пари, винаги си ги иска, на брат ми до тук му е излязъл над 3 хиляди лева............

# 17
  • Мнения: 997
Здравейте,
 Не че никой не го спазва а трябва някои да ти каже поне аз така мисля......
Защотото на нас като ни дойде до главата разбрахме че трябвало до 10 дена  да се прегледа на ехо-граф и от ортопед щом е родена със секции и е седалищно и е момиче но.....никои не ни каза. А сега само си прехвърлят топката...но вече няма никакво значение станалото станало.

Според педиатрите, с които разговарях по този въпрос, независимо дали детенцето е рисково или не, за да има най-голяма полза от преглед при ортопед, трябва да се направи до 10 ден след раждането. Да, но няма да стане.....защото до десетия ден детето още няма ЕГН.....и съответно няма как, или по-точно е сложно, да се издаде направление...изобщо ужас. На вас ви предстоят много битки с този проблем - но важното е, че е решим. Надявам се, вярвам, че всички ще се оправи Praynig. Но не бива да казваш, че няма значение, станалото, станало......вие минавате през този ад, защото някой не си е свършил работата. Личната лекарка на детето ви е била ДЛЪЖНА да ви даде направление за ортопед на 30 дни.......явно не го е направила. Ако проблема беше хванат тогава......може би днес тревогите щяха да са зад гърба ви. Има значение, защото масово лекарите пропускат да кажат на родителите........и когато те разберат - вече е изпуснато ценно време. Има значение, защото става въпрос за вашето дете.....не тяхното....не можем всички да сме лекари. И не може JP - тата да си мият ръцете единствено с лимита на направленията.
  Извинявам се за отклонението.... Embarassed
 Сега, разбира се, най-важно е вашето момиченце да се оправи. На моята приятелка операцията е направена на 1,3 месеца. Не помни нищо и шевовете почти не личат. И е напълно добре. Операцията е правена отдавна....не съм сигурна дали сега е по същия начин.  Hug

# 18
  • Мнения: 4 195
елена акманова не е отклонение, всички трябва да знаят, ето ви и пример - кумата ми роди момиче - казах и на два месеца да го заведе на ортопед, казах и го пред моята свекърва, нейната и майка и - направиха ме на бъз и мушмули - как не ме било срам, така да я плаша, какви били тия ортопеди, да питала личната - личната също - кой и пълни главата с глупости -гънките и съвпадали #Crazyнищо и нямало - сърдиха ми се близо 2 месеца - как не ме било срам, ок замълчах си, стана детето на годинка - личната го загледала по крачетата - хъката мъката абе трябва да я види ортопед, съмнявам се за луксация - еееееее всичко живо се разтърча, обвиниха личната ( не че няма вина де) всички почнаха да дават умни съвет - аз си трая - е дойде кумата след всички преглед и - слава богу фалшива тревога - извини ми се - не че имах нужда де, но ако беше станала белята - нямам претенции да съм всезнаеща, ни има задължителни неща, през които едно бебе трябва да мине и ортопед в най ранна възраст е едно от тях, същото е положението и с очния лекар - никой не ебава да праща децата на очен лекар и големи бели стават, доста има да променяме в начина на отглеждане на децата си, все пак те заслужават да им се спести усложнението от такова нехайство и некомпетентност на повечето български лекари и в частност педиатри

# 19
  • Мнения: 997
 Точно в това е въпросът. Ако кажеш на една майка, чието дете не седи на 8 месеца, че е хубаво да го види физиотерапевт/например/, ще те изяде с парцалите....те видите ли, всички деца се развивали различно. Съгласна съм - но може ли един родител да направи разлика между "различно" и "патологично" - не може - те повечето лични лекари също не могат. И в това няма лошо - затова съществуват физиотерапевти, офталмолози, ортопеди, аудиолози, кардиолози. Затова искам, прегледите при горните специалисти да са задължителни за всички деца до определена възраст. Абсолютно задължителни. И ми се ще да не са обвързани с направления - иначе ще стане като с прегледа при ортопед - задължителен, ама не съвсем.
 

# 20
Здравей те.
 казах станалото станало защото не мога да варна времето назад за сажеление а трябва да  варвим напред.....искам да попитам за лекарите те сами ли си ги искат(парите) или ти трябва да им предложиш?Никога не сме лежали в болница и не сам наясно.И кога преди или след операцията?

# 21
  • Мнения: 997
 Чувала съм от други мами, че предварително лекарят ти казва сумата, която иска. Но някои казват, че са дали пари предварително /но не знам дали са били поискани, или просто така са си решили/, а други после. Аз лично не бих дала и стотинка преди да са свършили работата, но ти ше процениш на момента.....мисля, че така е най -добре.....В смисъл давала съм пари по свое желание на акушерка при раждането. Отидох при нея преди това и директно я попитах колко пари. Тя започна да увърта....явно и стана неудобно от директния въпрос. Тогава подчертах, че съм наясно, че се заплаща...просто искам да знам каква е сумата, за да не стане излагация......така си реших въпроса, поне в моя случай. И парите след работата.
Дано всичко мине бързо и безпроблемно. PraynigУспех!

# 22
е то на място ще преценя но да съм подготвен newsm78понеже не сме от София а и не зная кога,колко и т.н.

# 23
  • Мнения: 4 195
mladen_stoqnov  специялно Денев - преди операцията, на брат ми за взсяка му искаше около 500 лв ли - нещо такова. но вие директно на опрация ли влизате или само за преглед идвате сега, защото имам позната там - ако е само преглед, пусни ми на лични после повече инфо - ще се опитам да помогна малко, но нищо не обещавам Peace

# 24
# 25
moqt sin sa6to e operiran v gorna banq i s loksaciq na desniqt krak i be6e operiran ot d-r Aleksiev taka 4e ne mu mislete nikade drugade nqma da vi pomognat za6toto kade li ne sam go vodila tam 6te vi pomognat uverqvam vi 

Общи условия

Активация на акаунт