"ДВИЖЕНИЕ НА БЪЛГАРСКИТЕ МАЙКИ" - тема 6

  • 22 974
  • 668
  •   1
Отговори
# 15
  • софия
  • Мнения: 4 985
Momicheta,sorry za latineca,no kompa se e skapal...
 
EFI, AKO NE STE NAMERILI PREVOZ ZA SHKAFA -GOLEMIA ZA BRANIMIRA,moje Yavor9muja mi0 da go zakara-mislia(pochti 100%) che shte vlezne v kolata.Kajete koga i dali izobshto e vuzmojno da bude po vecherno vreme sled 7....

# 16
  • Мнения: 1 493
Севде, питай го дали ще може да го пренесе, ако е сигурен ще се свържа с момичето, мисля, че няма да е проблем вечерта да го вземем.

# 17
  • Мнения: 3 248
Днес разказах за Движението пред г-жа Юлия Портарова, от списание Brava Casa ... материалът ще излезне през септември! Peace
Някой по-паметлив да запомни и да подсети да си го купим като му дойде времето! hahaha

Сега не ми се пише, но ще споделя нещо, което ми направи много силно впечатление - германци отказват да изпращат вече каквото ид а било за България, заради Червения кръст! Sick

# 18
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Днес разказах за Движението пред г-жа Юлия Портарова, от списание Brava Casa ... материалът ще излезне през септември! Peace
Някой по-паметлив да запомни и да подсети да си го купим като му дойде времето! hahaha

Сега не ми се пише, но ще споделя нещо, което ми направи много силно впечатление - германци отказват да изпращат вече каквото ид а било за България, заради Червения кръст! Sick


Bravo Vese,strashna si. Heart Eyes
a tova za dareniata ne me uchudva,normalna reaktzia na normalni hora Sad

i az imam novini ;-)Prez meila s nas se svarza bulgarin jiveesht v Atlanta.Chuhme se po telefona,choveka iska da pomaga na detzata chrez nas.Te sa niakolko bulgari v Atlanta,koito znaiat za nas ot izvestno vreme,iskat da pomagat i iskat da e na nas Hug

V momenta se opitvam da mu obiasnia kak stoiat neshtata v Bg s detzata i domovete.Nadiavam se dokato sam tuk da utochnim dosta neshta.Kakto i planuvame s niakoi bulgari ot Florida redovni kargo pratki v konteineri s koli ,ili nehsto podobno,koeto shte e absoliutno zakonno razbira se.Moje li samo niakoi da proveri ako ima poznati mitnichari stari drehi kak vlizat kato darenie v BG :pray:za NPO-ta kato nas.Iskame sas sister i drugite bulgari da se izpolzva vazmojnostta zaedno s kolite da se slagat i po malko drehi i obuvki  ;-)sabrani ot bulgarite tuk :love:NIama da e mnogo chesto,no vse pak Simple Smile

niamam telefon,skapa se neshto i amerinaksite aparati ne mi priemat kartata.Ne moga da puskam i sms-i.Ako ima nehsto-puskayte belejki :pray:tuk
Saotvetno ne sam se chula i s MIna v Tran za remonta.YANI,zvanni molia te na 07731/2106 i ia pitay ot moe ime kak stoiat neshtata.Ako ne-da go deystvame s horata ot Atlanta,ili pone kato nachalo da go mislim Thinking

Shte pomolia za benzina samo v kraini slichay da se sipva  zashtoto skoro shte triabva kartata na men,Marietka i drugite.Nikoga ne znaem kolko tochno ima vatre i ako se nali nehsto mnogo speshno shte go zakasame.Pretzeniavayte po vajnost neshtata :hug:Idva avgust i shte e zaredena s novi 50 l.de Praynig,no vse pak neka ne iztochvame vsichko ot vatre Praynig

oh,drugo ne se seshtam newsm78
 Heart Eyes

# 19
  • Мнения: 4 195
Роси аз ще питам и до довечера ще имашинфо от първа ръка - ще питам митничар за вноса митничар
за картата - вътре има доста пари за бензин и не съм сигурна застъпва ли се месец за месец, ти знаеш, тоест несипаното за месеца минава ли в следващия, мисля че е важно да се закарат нещата до Хелиана и Бранимира и ако имаме превоз а трябва гориво мисля че влиза в графа спешни. ако не мислите казвайте - няма да ползваме картата, ще видя свекър ми може ли да ми донесе нафта Confused, картата съм я ползвала само за двата пъти извън София в които съм ходила, разходките в София са за моя сметка разбира се, и мисля че такла е правилно
друго не се сещам newsm78 newsm78

# 20
  • София
  • Мнения: 2 210
Иска ли някой в понеделник да идем до ДОМ №7??? Ако има багаж за там кажете, за да ида утре или в неделя да го взема от Ефи? Дали там можем да поразпитаме за това да разхождаме по-големите деца- паркове, театър или друго??? (с някой от персонала разбира се)?

# 21
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Роси аз ще питам и до довечера ще имашинфо от първа ръка - ще питам митничар за вноса митничар
за картата - вътре има доста пари за бензин и не съм сигурна застъпва ли се месец за месец, ти знаеш, тоест несипаното за месеца минава ли в следващия, мисля че е важно да се закарат нещата до Хелиана и Бранимира и ако имаме превоз а трябва гориво мисля че влиза в графа спешни. ако не мислите казвайте - няма да ползваме картата, ще видя свекър ми може ли да ми донесе нафта Confused, картата съм я ползвала само за двата пъти извън София в които съм ходила, разходките в София са за моя сметка разбира се, и мисля че такла е правилно
друго не се сещам newsm78 newsm78

speshno e Krsika i rabotata e tam,che vsichko pri nas e speshno.
Natrupva se benzina v kartata,to i za tova ima oshte.No nikoga ne znaem kolko tochno ostava i se pritesniavam do kraia na july da ne svarshi :(No avgust skoro i se nadiavam da ia zarediat v nachaloto na mesetza.Prosto misalta mi beshe da se pretzeniava  za da ne uvisnem  Sad

Emi,moje da se pravi tova v dom 7,govorili sme s direktorkata,no triabva da i se napomni.

# 22
  • Мнения: 4 195
въх сетих се какво забравих, значи говорихме с Лихарска, по повод на това, че много мами работят и немогат да ходят в други дни освен събота и неделя, тя помоли за списък с имена, който да даде на персонала, на тези от нас, които имат желание да ходят събота и неделя.
аз ще го направя, желаещите - на лични трите имена, ЕГН и това е май

# 23
  • София
  • Мнения: 6 743
Ефи, пиша тук, защото примата  ми както винаги е на червено и не мога да ти звънна  Close
Ходих до Бранимира.Тя самата не може да ми обясни какво му е на бебето, било неспокойно, повръщало, според педката и имало нещо като "гърч"  Shocked .Дала и е направление предполагам за невролог и й е казала да отиде в Пирогов  #Crazy
За беля пък тази вечер Владо още го няма от бач.
Обадих се по спешност на Еми и се разбрахме утре тя да дойде и да я закара с бебето в Пирогов.Да я вкара в кабинета, а насетне да и дадем пари да се прибере с такси, защото Еми е на работа, а аз с детенце.
Много ме е яд, че нямаме връзка с нея  #Cussing out.
Заръчах и ако нощес нещо я притесни да намери от къде и да ми звъни или директно в бърза помощ Sad (да чукам на дърво да не се налага  Rolling Eyes )
Мислите ли, че ако и осигурим апарат с прима ще и го откраднат там в дома  newsm78

# 24
  • Мнения: 2 584
Ефи на 5,6 от колко часа ще бъдат акциите в Южния и Борисовата, кажи ми в колко часа, ден и къде, за да мога утре да сложа една бележка в читалището ни, интересуват се  хора точно в колко часа, да дойдат и да донасат разни неща, само утре мога да мина от там, понеделник, вторник и сряда съм на работа

# 25
  • Мнения: 4 195
довечера ще обявя акциите за памперси
Дамаянти ама неразбрах - Ицко не е добре така ли. какво му е, как е, как така гърч, боже изпопретесних се Praynig Sad

# 26
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Момичета, искате ли някоя от нашите майки да се срещне с Бранимира- да и даде краж и да и обясни как да се грижи за бебето и какво да очаква. Често се случва децата с проблеми да правят гърчове и тя трябва да реагира много адекватно и без паника. Повръщането може да е свързано и с увреждането на бебето, може да е от млякото, може да е рефлукс може да е всичко, затова трябва да се започне цялостна диагностика на бебето и невролога е добро начало. Като тръгне да го води на невролог, моля, кажете ми за да потърсим верния човек.

# 27
  • Мнения: 1 493
На мен Бранимира ми каза, че нещо с крачето му не е наред и лекарката е казала да го заведат в Пирогов на ортопед !!! Какъв гърч ??? Ти видя ли бебето ? Нещо не разбирам !!! Еми, към колко часа ще караш Бранимира ? Ще взема да се изсипа с децата в Пирогов, че нещо не ми харесват тези РАЗМИНАВАНИЯ в думите й !!!

# 28
  • sofia
  • Мнения: 7 477
На мен Бранимира ми каза, че нещо с крачето му не е наред и лекарката е казала да го заведат в Пирогов на ортопед !!! Какъв гърч ??? Ти видя ли бебето ? Нещо не разбирам !!! Еми, към колко часа ще караш Бранимира ? Ще взема да се изсипа с децата в Пирогов, че нещо не ми харесват тези РАЗМИНАВАНИЯ в думите й !!!

normalno e da ima razminavania :(Tia milata oshte ne osaznava tolkova neshta i ne moje da hvane kakvo tichno se sluchva.Ivette i e obiasnila dosta neshta,no tezi momicheta sa takava panika i tolkova sramejlivi,che vinagi se chudia kak uspiavat da se spraviat :(Vinagi ima po neshto pri tiah,mnogo sa oshteteni milite :(I mnogo e tejak jivota im.

# 29
  • Мнения: 2 257
Nadiavam se dokato sam tuk da utochnim dosta neshta.Kakto i planuvame s niakoi bulgari ot Florida redovni kargo pratki v konteineri s koli ,ili nehsto podobno,koeto shte e absoliutno zakonno razbira se.Moje li samo niakoi da proveri ako ima poznati mitnichari stari drehi kak vlizat kato darenie v BG :pray:za NPO-ta kato nas.Iskame sas sister i drugite bulgari da se izpolzva vazmojnostta zaedno s kolite da se slagat i po malko drehi i obuvki  ;-)sabrani ot bulgarite tuk :love:NIama da e mnogo chesto,no vse pak Simple Smile

Aз още не съм си пратила колета, че не бях във форма Crazy, но скоро вече ще го пратя, той ще пристигне с теб май Embarassed... Много ми хареса това за прекарването покрай контейнерите с коли от Флорида и съм заинтересована - ако искаш и те интересува, дай ми на бележки телефона на сестра ти или направо с теб да се чуем, докато си тук? Тук сме няколко девойки в близък радиус и можем да събираме неща и да ги пращаме накуп...си мисля newsm78  Трябва да говоря и с тях, но и за двете знам, че са готови да помагат.

Общи условия

Активация на акаунт