Трансформиращи дневници - Хранене/Тренировки 6

  • 55 463
  • 739
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 1 543
И при мен готвенето е на ниво този уикенд. Яденето пък копае в небето Grinning
Вчера ядохме страхотни палачинки с моето домашно сладко с много малко захар. Снощи правих една селска манджа със спанак, зелен лук и чесън, сирене и яйца /за мен - само белтъци/. С препечен протеинов хляб - облизахме си пръстите.
Днес обядвахме домашни пици с брашно от лимец. Моята пица беше доста по-диетична от на момчетата - сложих си доматен сос с босилек, нискомазнинна шунка, чушка, червен лук, артишок, каперси, а пармезанът беше колкото да го помириша Blush Ама едно хубаво ми стана на душата!
За довечера - зелена салата, печено пиле, сладки картофи на фурна. За утре съм планирала леща на обяд и печена риба за вечеря. Ще направя и един ябълков сладкиш с рожкови, кокосово брашно и яйчен протеин.
Тренирах днес горна част плюс корем и направих 25 минути кардио. Утре е ред на крака.

# 301
  • София
  • Мнения: 431
Тедичка, 170 на 49 кг?!? Представям си те. Аз като бях 54 изглеждах като клечка! Успех с покачването на мускулна маса! За мен това е най-трудното! Ако искаш препоръки, мога да ти там, как се случват нещата при мен.
Ще се радвам да споделиш Simple Smile

# 302
  • Burgas,Bulgaria/Crawley, England
  • Мнения: 1 998
Ани, сподели рецепти за козунаци, аз не съм фен, но ММ е решен да прави за нашия Великден, да видим как ще се получат, до сега никога не сме правили опити

Пък аз вчера какво Мак енд чийз направих, направооо съквартирантите умряха прави. Обаче една порция е 797 калории Laughing  Ама то аз си знам, че като сложа 250гр гауда, 250 гр зрял чедър и 250гр ... свеж чедър май трябва да е + 1 пакет масло... няма как да е инак. Хем направих 9 порции в голяма тава, надявах се като разпределя количествата да паднат калориите, но уви...
Та вчерашният ден го завърших на 1711.
Но пък и вчера тренировката ми беше за крака, та се надявам да съм поизгорила малко повечко калории... абе квото е такова

Днес 1 час разходка в парка, при нас е 20 градуса, пече слънце, за плаж е! 8813 крачки. Много е хубаво в парка, днес се разходихме по голф игрището, така и така е затворено и едно зелено и едни катерички тичат напред-назад. Едно слънчице... уникално. Чак ММ щом каза "тая Англия започва да ми харесва"
Закуско - обяд - 1 филия пълнозърнест с филаделфия и кашкавал
Тренировка
1 чаша айран
сега чакам да станат едни телешки кебапчета, съквартиранта готви, обаче видях, че е изкарал и самоса, това е като пролетно рулце и се пържи, не става инак...
Ох, защо изобщо пиша тук не знам... с моето хранене трансформация едва ли Smile

# 303
  • Мнения: X
На мен пък нито ми се готви, нито ми се яде нещо особено и нещо хич не съм на кеф като цяло. Нищо не ми е вкусно пък и често чувствам тежест и ми е подуто.
Обядвах извара, варено яйце и печени сладки картофи и вечерях кисело мляко с боровинки, банан, ягоди, 8 гр ядки и 20 гр. Корнфлейкс.
Ако трябва да съм честна най ми се ядат солети Blush
Отчитам и тренировки две, лека и кратка сутринта за цяло тяло и после един час лежерен спининг.
Калории 1376, П 72 гр.
Ами не мога без протеин на пудра да ги стигна храмовете на протеина

# 304
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 450
ТДИ, това ми е любимата рецепта, каквото и да правя все на нея се връщам. И тази година пак ще е така Simple Smile http://antoaneta77.blogspot.com/2013/05/blog-post.html?m=1

Духче, без месо, извара, котидж и яйца /ама не едно/ не се прави протеин. 100г пилешко филе, 200г извара, 4 яйца, 100г котидж са към 80-90г и това са минимални количества храна. И като добавиш още 20тина грама от зеленчуците и млечните и се получават нещата. Като направиш 100-110 грама пудра няма да ти трябва. Това, което си го яла на вечеря ми отива повече подходящо за закуска 😘😍😘

# 305
  • Мнения: 1 290
Скрит текст:
Тедичка, 170 на 49 кг?!? Представям си те. Аз като бях 54 изглеждах като клечка! Успех с покачването на мускулна маса! За мен това е най-трудното! Ако искаш препоръки, мога да ти там, как се случват нещата при мен.
Ще се радвам да споделиш Simple Smile

Аз започнах с тренировките преди година. След около 2-3 месеца бях свалила 8 кг. и бях 54 на 174 см. Не мога да кажа, че изглеждах зле, но определено бях кльощава. На мен ми харесва да се виждат мускулчета, а не просто да си слаб, пък дори и да си стегнат.
От там започна голямата мъка. Въпреки, че се хранех, не качвах килограми, продължавах да свалям. Искам да уточня, че аз тренирам с тежести и винаги се стремя да увеличавам работните килограми. Тренировките ми са основно силови със съвсем малко карио. След консултация с треньора, с който работя, ми изготви хранителен режим. Но и с него нещата ставаха трудно и пак не качвах. Смених и тренировките от такива с тежести, с такива с максимална тежест и до отказ. Стигнах до 2500 калории на ден и чак тогава почнах да покачвам. За съжаление за да сгитна тези калории трябваше да ям освен въглехидрати и доста мазнина, та освен мускули качих и малко мазнина.
Ако искаш повече подробности относто тренировки и хранене, мога да ти пратя, но по добре на лични, че на голяма част от момичета им е омръзнало да ме четат.

И за да не съм офтопик, днес направих за разнообразие осевени мъфини с банан. Мислех, че само аз ще си ги ям,  понеже са доста здравословни. Но станаха доста хубави и всички си хапнаха.

# 306
  • Мнения: X
Добро утро,  Blush

Тренировките са ми нискоинтензивни – йога, пилатес и подобни на този тип предимно със собствено тегло. Изпробвала съм и по-силови, но не ми допадат, изтощавах се, трудно се възстановявах и като цяло не бяха моите тренировки. Страшна мечта ми е да се науча да тичам, ако имате съвети как е най-добре да се започне, ще съм благодарна. Blush Относно храненето беше доста безразборно и предимно джънк допреди години, след което минах през доста диети, от които може би си взех от всяка по нещо. Последните години джънка значително го намалих, но все още преобладава в менюто ми, повече отколкото на мен би ми се искало. Към момента се храня с яйца, бобови, червени картофи, месо, овесени ядки, плодове, зеленчуци, ядки, семена..бялото брашно заменям с лимец или кокосово, но както споменах през деня имам някои отклонения под формата на нещо сладко, което една от целите ми е, да не хапвам всеки ден. Пробвах да се заричам да спра сладкото завинаги, но не доведе до нищо добро, дори имаше обратен ефект. Като пропорции и оформяне на тялото, сега също не е лошо положението. Grinning Но може да съм по-стегната и тонизирана. Най-основно като цел ми е „чистото“ хранене да преобладава, за да мога да съм в пълна кондиция и да се наслаждавам на живота. BlushHeart Eyes

# 307
  • София
  • Мнения: 431

Ако искаш повече подробности относто тренировки и хранене, мога да ти пратя, но по добре на лични, че на голяма част от момичета им е омръзнало да ме четат.

Супер, пиши ми. Благодаря Flowers Hibiscus

# 308
  • Мнения: 10 011
Добро утро,  Blush

Тренировките са ми нискоинтензивни – йога, пилатес и подобни на този тип предимно със собствено тегло. Изпробвала съм и по-силови, но не ми допадат, изтощавах се, трудно се възстановявах и като цяло не бяха моите тренировки. Страшна мечта ми е да се науча да тичам, ако имате съвети как е най-добре да се започне, ще съм благодарна. Blush

Добре дошла!
Снимах ти 12 седмична програма  на Франк Шортър за начинаещи, успех!
Тичай бавничко, да можеш да поддържаш разговор.
Скрит текст:

Последна редакция: вт, 07 апр 2020, 12:23 от Deziderata

# 309
  • Burgas,Bulgaria/Crawley, England
  • Мнения: 1 998
Благодаря, Ани!

Аз отчитам вчерашният ден:

салата с паста, микс зелении, домат, кашкавал и нещо като кренвирш, ама не точно
тренировка за крака и дупе
дроб по селски и бира
сладолед
1451 калории

Днес още нищо не съм яла още. В последната седмица ненарочно правя някакъв фаст, огладнявам към 2/3 следобед и последното ми ядене е към полунощ. Просто така се случва, не го правя нарочно.

# 310
  • Мнения: X
Ани, по принцип си права, но има някои специфични условия, които пречат. Има дни, в които не ми е проблем да хапвам изброените от теб неща, но и в други ... Simple Smile Та реших да купя нискомаслена извара, хубаво нискомаслено сирене (взимам ги от млекарницата на Добрев), овесени трици (които нещо не са това, което съм купувала до сега) и разни подобни продукти, с които да правя високопротеинови печива или поне зонови рецепти. За вчера направих баница с овесени трици, но не стана както друг път - смених в рецепатата и вместо 200 гр сирене сложих 100 сирене и 100 извара и то стана бая безсолно. Вместо 200 гр кисело мляко, сложих 100 гр кисело мляко и 100 скир Simple Smile И овесените трици не бяха финни и изобщо не стана вкусна като друг път, но определено е доста по-добре от нормална баница.
https://photos.app.goo.gl/f3gCYVy1Y54DZUaDA - баницата
Макросите: https://photos.app.goo.gl/MCkYjTNkqeUGMWCX9

Купих си и онзи нисковъглехидратен хляб, който в 100 гр има под 197 калории и не помня вече другите макроси, но бяха доста по-добре от нормалните хлябове. За днес ще си нося домати, сирене, шунка и малко от този хляб.
Вчера - силова тренировка по програмата за мен, всяка седмица повторенията се увеличават, днес чувствам добро натоварване в някои мускули.
Ще повървя пеша и се надявам довечера да повъртя малко спининг байка, но ще видим ще стане ли.

Мери, в под форума има специално тема за бегачи, има доста добри идеи Simple Smile Ако си от София мога да ти кажа, когато пак започнат едни състезания - едните са 5 км в парка и хората са много подкрепящи и изобщо усещаш голямо вдъхновение - има ги в западния и южния парк. И още едни, които са в планините около София, пак има по 5 км трасета.

# 311
  • Мнения: 1 543
Не знам как сте с трансформациите, момичета, аз тези седмици се боря за задържане на положението, а и съм доволна от него, затова не планирам някакви съществени промени.
В момента съм 53 кг, които стоят добре на моите 164 см - не изглеждам толкова изчистена, както бях лятото на 50-51 кг, нито пухкава. Май така, както съм сега, най-много се харесвам.
Тази седмица съм на 1500 kCal, 40% въглехидрати и по 30% мазнини и протеини.

Последната ми придобивка за офисния фитнес са дълги ластици с меки ръкохватки. Днес ги включих в тренировката за крака и много съм доволна. Утре ще ги ползвам в трен за горна част.
Тренирам си както обикновено - 5 тренировки в седмицата, всяка е с ок. 40-45 минути силова част и 20 минути кардио. Днес положението с кардиото беше "искам, но нямам желание", затова пък откарах 75 мин. в упражнения за крака, дупе и корем. После разтегнах доволно.

Менюто днес:
След тренировката - протеин.
Закуска - кисело мляко с протеиново мюсли и 20 г сушени сини сливи.
Междинно - около 150 г ябълка "Златна превъзходна"
Обяд - печен лаврак (180 г чисто), салата от зеле и моркови (200 г) и две бисквитки дайджестив.
С кафето след обяд - 15 г черен Линдт и 10 г сурови бадеми.
Вечеря - пилешко бонфиле на грил тиган (100 г), тиквички на грил тиган (200 г), доматен сос с босилек и чесън, филийка черен хляб

Ако прегладнея до вечеря - половин протеиново барче Diet на Active Choice. С него калориите ще ми се заформят точно.

# 312
  • Мнения: X
Deziderata, благодаря за споделената програма, ще я прегледам. Blush
Дух, в момента не съм в София, но често пътувам до там. Като напредна, ще се радвам да споделяш за състезанията. Blush

Смятах, че карантината ще ми се отрази зле, но не е така. Имам повече време да си приготвям храната, а и съм по-спокойна при изпълнение на тренировката. Единственото, което ми липсва е, че не мога да ходя в залата за йога. Също така ми е и седми ден без сладко, което за мен си е постижение и много се радвам, а и се чувствам много добре. Blush

Храна и раздвижване от вчера:
Закуска: Бананова палачинка, намазана с лешников тахан и поръсена с орехи..Two Hearts; кафе с мляко
Обяд: Пилешко месо с броколи и сметанов сос
Следобедна закуска: Банан, намазан с тахан; разрязвам си банан и го мажа с тахан, създава ми усещане, че ям филийки, намазани с нещо Grinning
Вечеря: Тас кебап с ориз и чаша червено вино..Wine Glass

Сутринта правех леки упражнения с blogilates.

Хубав уикенд! Heart

# 313
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 450
Привет и от мен. Малко се позагубих, но ми се случват малкж промени и не ми остава време за нищо. Дори 3 дни не бях тренирала. Яденето е горе долу в норма, но не следя нито калориите, нито макросите. Кг-те са ми добре, дори отчитам минус 2, но при мен липсата на силови тренировки винаги водят до спад в теглото.

Днес: четири филийки хляб с квас с 1 яйце и 1 белтък, изпържени в кокосово масло
Тренировка - протеин /не бях пила поне 10дни/
Обяд: печена пъстърва с огромна зелена салата с краставици и репички
Следобяд: ягоди с шоколадов крем /аз си го направих равни количества течна сметана и черен шоколад се стоплят заедно и после се оставят да се охладят/
Вечера: 2 яйца, 100г извара, 1 домат и 10тина маслини + 3 оризовки
Вечеря:

# 314
  • Мнения: 953
Момичета, обмислям да си поръчам хранителен + тренировъчен режим. Знам, че някои от вас ползват или са ползвали такава услуга, та бихте ли споменали имена и от какво сте доволни/недоволни.
Идеята ми е да си поръчам хранителен режим и тренировките да са в домашни условия. А целта ми е сваляне на кг и изчистване?

Общи условия

Активация на акаунт