Частни училища - информативно-дискусионна тема 32

  • 24 744
  • 763
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 206
Като ви чете човек никой никога не трябва нови училища да отваря... Ще си седим в един балон и това е... Аха да направиш нещо и веднага трябва да си спомниш, че си нов и не заслужаваш да те има. Ще трябва още едно да си сипя Simple Smile
Тук става дума, за нови училища  с 3 стаи и една маза, ама с претенции (реклама). И били творчески, ама за наука, но не били академични.... Ако искат да са творчески, да бяха направили музикално училище или художествено- в държавните такива се влиза толкова трудно, дори и да си талант,съответно ще има желаещи, ама за това си трябва инвестиции в база и преподаватели.
Що никой не "съди" Британика- направиха си хората сграда-луксозна, купиха си и старо , с традиции училище барабар с мениджмънта, учителите и учениците, е таксите им малко по-високи, ама пък базата 5*...

Последна редакция: ср, 08 яну 2020, 08:32 от mylen4e

# 61
  • Мнения: 5 425
"I want that star, I want it now, I want it all and I don't care how"
https://www.youtube.com/watch?v=6gSb2A4mXtg&t=3m55s

# 62
  • София
  • Мнения: 10 825
Тъй като темата отдавна не е само информативна, а е и арена за дискусии и обсъждания, по предложение на Фран я прекръстих на информативно-дискусионна, което ще ни даде повече свобода на разговорите и пак да сме си по темата, а ще облекчи и модераторите да не местят мнения между подфорумите.

Та, за втори път: Добре дошли в новата стара тема! Wink

# 63
  • София
  • Мнения: 7 277
Izzi са една торба с много реклама, изтъкана от стотици обещания. Някои от тях са реалистични, но много други ЧУ ги прилагат, без да го изтъкват и да се фукат, други са доста нереалистични на този етап.

Никола Каравасилев преподава ли физика на ПУК в Иззи?

И защо детска градина или начално училище се нарича "академия"? Това ми прилича на модата всяко курсче или семинарче напоследък да се етикетира като "лаборатория за нещо си".

# 64
  • Пловдив/София
  • Мнения: 2 739
Дъщеря ми е емоционална и творческа натура.
Търся ѝ училище за ПУК и нагоре и колкото повече гледам, толкова повече се колебая и обърквам.
Може ли отзиви за Дрита, Иззи академия, Азбуки и Д-р Мария Монтесори (с възможност да премине в Италианския лицей от 1-ви клас)?

Като цяло клонях към Италианския лицей - добра база, много рисуване, танци и т.н. Обаче часовете по език са малко за тази такса (за ПУК в "Д-р Мария Монтесори" са 5 часа) - 5550 евро и то без активностите като балет, пиано, логопед.
 
хм? Италианският лицей не беше ли със символична/ никаква такса? Какви 5000 евро?
Добре де, кажете кои са тия други училища без реклама горките, но със същоя фокус върху науките и STEAM програма като Изи? Постоянно казвате, че много били, но кои конкретно?
Изи има големи минуси, но не са точно тези, които посочвате. Да, рекламата им е дразнеща, но наистина доста залягат върху езика, програмата е добра. Базата също хваща окото, изключае мазето. Проблемът им е съвсем друг и той е смяната на концепцията през 5 минути. Първо бяха начално училище, приемаха с проекти буквално всички, изисквания 0. После намекнаха за основно и детск градина. Сега започват от 4 годишни. За 5г искт английски. Щеше да се приема с пробвн ден, сега чух за изпит. Имаше идея за клас, стартиращ януари месец. Критериите и концепцията търпят постоянни промени, сакън да не изпуснат някоя такса...

# 65
  • Мнения: 125
Не мога да говоря за качеството на рекламата на Изи, някои я харесват, други не. Аз по-скоро мисля, че може да е по-професионална и добра. Но едно ново училище няма как без реклама да се справи. Как да научат хората за него? Е никъде няма Кеймбридж сайънс програма в този вид.
Никола Каравасилев преподава на ПУК. За него явно има смисъл, както и за Желев, Стаменов и другите.

# 66
  • София
  • Мнения: 17 283
Това, за което реално се ядосвате на Иззи, е начина, по който училището се рекламира - а това не е нещо, което МОН може да регулира. Също и ценообразуването - слава богу, все още не подлежи на държавна регулация.
Така че разбирам всичко, което казвате, но то опира до тези две неща, две от петте (5 ли бяха?) P-та - Price и Promotion.
Няма как да искаме МОН да се намесва в цените, или в рекламирането на ЧУ (поне се надявам, че няма да искаме това от тях, нали така).
Иначе от странични хора, които имат досег с училището, аз лично съм чувала само положителни отзиви досега. Личен опит нямам.

# 67
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 331
Толкова го хулите това Иззи, че ще мина да го видя. Не знам къде се рекламира толкова, но аз знам за него от този форум. Интересно ми е, че има едно друго ЧУ, което е супер зле, но не сте го погнали.

# 68
  • Мнения: 1 731
Онна, страхотна и навреме, както винаги Flowers Tulip

Пипи, имам позната с две деца в БШ в периода 4 - 7 клас (текуща, прясна информация), която не е особено впечатлена. Да не кажа направо - на мен ми звучи разочарована, но нейните изисквания са високи. Всичко това все пак е ЕЖК, а може реалността да е съвсем друга. Относно строгостта - коткат ги децата, бутат ги, хвалят ги, а знанията не са добри. Пак казвам, не е от първа ръка, само препредавам. Но може ти да търсиш точно такъв тип натоварване. Не мен просто БШ ми прилича на ДУ с много "екстри".

Ами не е държавно училище с много екстри. Поне не и в начален етап. За след 4 клас според мен има много малко доказали се училища (като СС, Питагор). Директорката показа амбиции за БШ и промяна. Тепърва ще видим. На мен ми се иска да залагат на състезателната математика от по-рано, но уви.

И дано никога не направят бусовете от 5 часа. Според мен на някои хора им е трудно да разберат, че това е училище, а не детска градина.

# 69
  • София
  • Мнения: 7 277
Скрит текст:
Дъщеря ми е емоционална и творческа натура.
Търся ѝ училище за ПУК и нагоре и колкото повече гледам, толкова повече се колебая и обърквам.
Може ли отзиви за Дрита, Иззи академия, Азбуки и Д-р Мария Монтесори (с възможност да премине в Италианския лицей от 1-ви клас)?

Като цяло клонях към Италианския лицей - добра база, много рисуване, танци и т.н. Обаче часовете по език са малко за тази такса (за ПУК в "Д-р Мария Монтесори" са 5 часа) - 5550 евро и то без активностите като балет, пиано, логопед.

"хм? Италианският лицей не беше ли със символична/ никаква такса? Какви 5000 евро?
Добре де, кажете кои са тия други училища без реклама горките, но със същоя фокус върху науките и STEAM програма като Изи?"

Ми не са горките, защото си имат изградена репутация и са интересни на много голяма аудитория година след година. Хич не са за ожалване, а освен това е благородно, че не се рекламират по начина, по който го прави Иззи. Говорим за образователни заведения, а не за курсчета за забавление на деца - трябва да се държи някакво ниво, все пак.

Онна, страхотна и навреме, както винаги Flowers Tulip

Пипи, имам позната с две деца в БШ в периода 4 - 7 клас (текуща, прясна информация), която не е особено впечатлена. Да не кажа направо - на мен ми звучи разочарована, но нейните изисквания са високи. Всичко това все пак е ЕЖК, а може реалността да е съвсем друга. Относно строгостта - коткат ги децата, бутат ги, хвалят ги, а знанията не са добри. Пак казвам, не е от първа ръка, само препредавам. Но може ти да търсиш точно такъв тип натоварване. Не мен просто БШ ми прилича на ДУ с много "екстри".

Ами не е държавно училище с много екстри.
Кое в програмата му на преподаване го прави по-различно?

# 70
  • София
  • Мнения: 17 283
И дано никога не направят бусовете от 5 часа. Според мен на някои хора им е трудно да разберат, че това е училище, а не детска градина.

Тръгването в 6 часа е всъщност по-скоро тип 'детска градина', а не училище. В училище би трябвало децата да си тръгват, когато свършат учебните занятия, а не когато родителите свършат работа (както е в ДГ).
Когато хората осъзнаят, че децата им са на училище, където учат до 4-4:30, ще започнат да си прибират децата в 4-4:30.
Когато третират училището като място, което отглежда децата им като детска градина, ще очакват гледане до 18.

# 71
  • София
  • Мнения: 10 825
Толкова го хулите това Иззи, че ще мина да го видя. Не знам къде се рекламира толкова, но аз знам за него от този форум. Интересно ми е, че има едно друго ЧУ, което е супер зле, но не сте го погнали.
Има много частни училища, които са супер зле, ама ти кажи кое имаш предвид и може и да го погнем.

# 72
  • Мнения: 5 898
e_to напълно сме наясно, че един факт може да бъде представен както като отрицателен, така и като положителен. В зависимост от нагласата на възприемащия го. Но едно в поста ти не е вярно. Учителите, които официално презентираха и после се оказаха, че не преподават са поне трима. Има ги някъде назад в мои постове. Не ми се рови, а и съм забравила имената им, защото не са ми важни. И школата по Бел и Мат Е на ИЗИ, не на учителките. Учителките преподават и докарват допълнителен доход. Има разлика...

Ами Пипи, при нас има час по научни експерименти. Децата в часовете по ЧП имат занимания в лаборатория. В часовете по ЧО имат практически занимания по география.
И при нас от ПУК клас децата имат и други учители, не само основния. И всъщност не говорехме за това, а за факта, че кабинетната система я представят като нещо иновативно. А всъщност са принудени класовете да нямат персонални класни стаи поне за часовете по Бел, Мат и език, които не изискват специални съоръжения), защото просто нямат толкова стаи, колкото са приетите паралелки. И това е така именно защото се бяха полакомили да приемат още поне два класа от първоначално планираните. Защото, ако се бяха ограничили в първоначално планираните, стаичките в посолството им стигаха. И e-to, дали ще е вечно така с тази сграда е божа работа. И ТЕ вече доста години обещават нова сграда, но за трета година децата учат в строителни фургони. Говорим си, именно за този тип непочтеност. И за Бритиш... Първо Бритиш не са особено известни с успеваемост на детските им курсове. Те си имат тяхна система. В Изи се прилага друга. Плащат на един учител от Бритиш да им води езика, но се рекламират като двуезично училище. Това сериозно ли е? За мен лично НЕ. Напредък по език се измерва с определена атестация - изпит, сертификат. Всичко друго са субективни преценки на родители. И не на последно място отрицателното ми отношение се формира и от друг тип информация за собствениците. Аз с тях договор не бих сключила.

Бърди, всъщност единственото, което искам е да има ясни критерии за отваряне на ново училище. Като например еди колко си кв. м. на ученик. Наличие задължително на закрит салон с минимална квадратура, открити игрища, ако децата ще се хранят - изисквания за столова. За персонала - изисквания за минимално наличен персонал по видове предмети според това дали е основно, начално или гимназия, със задължителни изисквания за ценз. Защото сега имаме учители по ИИ без грам педагогически опит. Дори треньорката по тенис на дъщеря ми е завършила специални курсове за преподаване на тенис на деца(не само на възрастни). За ей такива неща говоря аз. То е ясно, че само пазарът формира цените. За рекламите съм раздвоена - защото във финансовия сектор рекламите се контролират за достоверност и истинност...

Тръгването в 6 часа е всъщност по-скоро тип 'детска градина', а не училище. В училище би трябвало децата да си тръгват, когато свършат учебните занятия, а не когато родителите свършат работа (както е в ДГ).
Когато хората осъзнаят, че децата им са на училище, където учат до 4-4:30, ще започнат да си прибират децата в 4-4:30.
Когато третират училището като място, което отглежда децата им като детска градина, ще очакват гледане до 18.

Абсолютно съгласна. Това тръгване в 18 часа е точно за удобство на родителите, а не в полза на децата. Пак да питам, че предния път зададох 100 пъти въпроса и никой не отговори. Допълнителните заниманията след редовните часове в БШ до 18 часа платени ли са или безплатни? Това е много важно.

Последна редакция: ср, 08 яну 2020, 10:03 от Fancy

# 73
  • София
  • Мнения: 17 283
2 деца от Меридиан 22 се преместиха ей сега в нашето училище, трети клас, по средата на годината, защото ставало все по-зле обучението там. Предполагам, че то минава за едно от 'много зле' училищата също.

# 74
  • Пловдив/София
  • Мнения: 2 739
За БШ- А не е ли всяко училище по МОН като “държавно с много екстри”? Не разбирам идеята тук. Ако екстрите са повече английски, бел, мат, интересни часове, включен спорт и разнообразна програма, добра храна, целодневно обучение- то аз търся точно ДУ с много екстри. Не знам какво друго може да бъде?
Не разбрах и аз за ДГ- баш взимане в 18 е ДГ. И да давам по 20лв/ден за допълнително занимание насила заради буса е нагло. Или детето ми да виси над час в атриума. Тук не ме кефи БШ твърдо.

Общи условия

Активация на акаунт