Частни училища - информативно-дискусионна тема 32

  • 24 756
  • 763
  •   1
Отговори
# 735
  • София
  • Мнения: 1 395
Извинявам се, но пак трябва да питам.. Кои училища са КО, Изи и СГ? Чичко Гугъл не помага с тези съкращения...

# 736
  • Пловдив/София
  • Мнения: 2 739
Извинявам се, но пак трябва да питам.. Кои училища са КО, Изи и СГ? Чичко Гугъл не помага с тези съкращения...
Климент Охридски, Izzi Science, Св Георги.
Като секта сме, значи :Д

# 737
  • Мнения: 89
Как се справяте с мръсния въздух тези дни? За училищата ми е въпросът... питам се дали има някакви нагласи да се купуват пречистватели за ученическите стаи ... Имаше подобен въпрос по-рано в темите.

Аз сериозно се замислям да взема И това под внимание в избора на училище и да запиша детето там, където нивата на замърсяване уж са по-ниски. Май би трябвало поне да не ги извеждат, иначе.

Друго питане относно избора имам, как избирате от няколко възможности? Особено, когато още не са минали изпитите при всички училища, а за някои трябва да дадеш отговор по-рано. При положение, че изборът е вече между предпочитани такива, не компромисни. Учудена съм че няма професионално ориентиране за първолаци още...или просто не съм разбрала:)))))

За ЕСПА в момента текат срещите с родители все още, имаше въпрос преди няколко страници. От Британика те почват от февруари, но вече звънят на кандидатиралите се. БШ до момента не са се включили или поне аз не съм разбрала.

# 738
  • Мнения: 5 425
Друго питане относно избора имам, как избирате от няколко възможности? Особено, когато още не са минали изпитите при всички училища, а за някои трябва да дадеш отговор по-рано.
Основно по резултатите на НВО и състезанията Simple Smile
Тук таме някой си е дал труд да помисли, какво иска детето му да получи от училището и да си изгради ясни лични критерии...

# 739
  • Мнения: 5 898
И да се довери на обещанията и реклама, че училището, което е избрал отговаря на тези ясни лични критерии и желания на детето.

# 740
  • Мнения: 5 425
И да се довери на обещанията и реклама, че училището, което е избрал отговаря на тези ясни лични критерии и желания на детето.
...ако мързела да отиде на място и да ползва сетивата си победи Simple Smile

# 741
  • Мнения: 5 898
И да се довери на обещанията и реклама, че училището, което е избрал отговаря на тези ясни лични критерии и желания на детето.
...ако мързела да отиде на място и да ползва сетивата си победи Simple Smile

Ама разбира се, че на място рекламата и обещанията са по-достоверни... Макар да не познавам родител, който е избрал училище без да го види лично.

# 742
  • София
  • Мнения: 18 049
Щото пък, като идеш, непременно като много сетивен ще усетиш от раз разминаванията с рекламата и обещанията. Точно там, на място, всичко ще е най-лустросано...Но да, забравихме, ти си Ежко, всичко умееш. Гарантирано има обаче  хора, които не са мързеливи, ходили са, гледали са, разпитвали са,  но въпреки това са попаднали в капана, в резултат на което после сменят училища. Явно не са и с достатъчно добре развити сетива, не им липсва само логиката, за която по-назад разбрахме..

Последна редакция: пт, 17 яну 2020, 11:51 от пенсионирана русалка

# 743
  • Мнения: 347
Не ги извеждат в такова време, разбира се. Едва ли някой чака нареждане отгоре. Simple Smile

# 744
  • Мнения: 6 302
Абе с ходене на място и със сетива нищо не се разбира, обсъждали сме го и преди. Дори може страшно да се подведеш. Оставаш с някакви впечатления, формираш си някакво мнение въз основа на малко прекарано време в един единствен ден, всъщност нищичко не знаеш и може създадената представа да се окаже напълно грешна. Докато не започне детето да ходи в училището и не минат поне няколко месеца, поне един срок, нищо всъщност не знае човек. Реално са необходими години, за да може да има реална представа как са нещата.
Виждам, че Русалката по-горе е написала същото като смисъл.

# 745
  • Мнения: 347
Относно мръсния въздух в КО имат пречистватели във всяка стая.
А това заслуга на родителите или училището ги е оборудвало?

# 746
  • Мнения: 5 898
Ох, дайте да се направи списък на училищата с пречистватели в стаите най- после...

# 747
  • Пловдив/София
  • Мнения: 2 739
Как се справяте с мръсния въздух тези дни? За училищата ми е въпросът... питам се дали има някакви нагласи да се купуват пречистватели за ученическите стаи ... Имаше подобен въпрос по-рано в темите.

Аз сериозно се замислям да взема И това под внимание в избора на училище и да запиша детето там, където нивата на замърсяване уж са по-ниски. Май би трябвало поне да не ги извеждат, иначе.



Ако трябва да взема предвид И този критерий, ще се гръмна вече. Достатъчно комплексни са и сега- локация, ниво на обучение, език, спорт, база, разчупени методи/излизания и учене навън, учители, отзиви, НВО, бррр.
Накрая наистина ще ми писне и ще избера кварталното, има доволни и от него.

А и с въздуха е сложно- следя едни и същи станции, преди 2 месеца бяха една идея по-чисти от среднуте, сега са по-мръсни, а де? Вчера бях в село Лозен, ама горе над БЧК- планина, няма коли, няма къщи. Мъглата беше много по-гъста от центъра на София. Природа...

За избора- интуиция и локация (време за път) бих включила аз при сходни други условия.

# 748
  • Мнения: 8 251


Аз сериозно се замислям да взема И това под внимание в избора на училище и да запиша детето там, където нивата на замърсяване уж са по-ниски. Май би трябвало поне да не ги извеждат, иначе.

Друго питане относно избора имам, как избирате от няколко възможности? Особено, когато още не са минали изпитите при всички училища, а за някои трябва да дадеш отговор по-рано. При положение, че изборът е вече между предпочитани такива, не компромисни. Учудена съм че няма професионално ориентиране за първолаци още...или просто не съм разбрала:)))))


И как разбирате къде нивата на замърсяване са по-ниски?
Когато беше в Бояна, комините бълваха през зимата. Сега в центъра е бъкано с коли.
За съжаление на село няма как да отидем Simple Smile

Свеждаш избора до 2-3 училища и рискуваш. Или губиш някоя и друга такса.

# 749
  • Мнения: 5 425
Ако трябва да взема предвид И този критерий, ще се гръмна вече. Достатъчно комплексни са и сега

Ако вземеш, че си приоритизираш критериите, досега да си си решила въпроса. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт