САЩ vs Иран. Какво се случва и какво ще се случи?

  • 8 182
  • 215
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 6 947
Абсолютно вярно! 
Природата не търпи вакуум.
Но предполагам, освен фанатизираните ислямисти, никой не иска Америка да изчезва, а просто да се ограничи от безогледното си мешане във вътрешните дела на други държави, в облеклото на световния носител на демокрационното ДНК. Но просто нещата при тях са стигнали до такова състояние, че за да отвлекат вниманието от вътрешните си проблеми, изкуствено създават външни такива.
На всички велики империи все някога е идвал края. И на тях ще дойде и други ще има след тях. Това си е кръговрата на историята.

Нещо го ударих много философско тази вечер ... Grinning

Аз съм на Радлер, вие какво пиете?
Аз казах хипотетично да изчезне. Ако се отдръпне САЩ от някъде веднага друга сила заема мястото им и започва да се бърка във вътрешните работи на съответната страна. И като гледам предимно се бъркат във вътрешните работи на разни диктатори.
Аз рядко пия и то само в компания. Когато съм сам в нас нямам желание.

# 166
  • Мнения: 2 857
...
Аз казах хипотетично да изчезне. Ако се отдръпне САЩ от някъде веднага друга сила заема мястото им и започва да се бърка във вътрешните работи на съответната страна. И като гледам предимно се бъркат във вътрешните работи на разни диктатори.
Аз рядко пия и то само в компания. Когато съм сам в нас нямам желание.

А САЩ според теб не се бъркат или казваш по-добре те , отколкото .... , защото .... ?
А ако Америка не се е навряла някъде, няма да има нужда и да се отдръпва, нали?

Може пък и да си прав - все пак говорим за най-големия износител на демокрация и най-голям вносител на ... пари.

Е, виж каква голяма компания сме, как ще си сам!

# 167
  • Мнения: 9 855
+100 за последното изречение.
Аз, признавам си, в пряк смисъл рядко съм сама, в преносен - никога Wink

# 168
  • Мнения: 18 739
Да ви кааж , мразя сегашните управници, уляха се  и ненаситни, и  отвратителни ,но ме  е страх от следавщите, че още по гладни ще са и има една  система, да се навират еднакви типови характеристики във врастта, и все по негодници идват. Та и със големите в световната игра  е така.Навираха ни се  едни  или други, все в тяхна полза, и не само при нас. Та като слязат тези от сцената кои ще да са, това Китай пък са на преден план сила, ептен не са като нас , на не вземат да секат глави публично пък те и да бесят. Няма добри, сигурна съм.

# 169
  • Мнения: 13 455
Американския износ на демокрация е пари, създават безредици, възниква нужда от чужди сили, хоп отиват да спасяват уж, за което им се плаща, плащат им и държави, в които няма безредици, но там мотива е - осигуряваме сигурност. Тези дни Саудитска Арабия им плати половин милиард за американската база там.

# 170
  • Мнения: 6 947
А САЩ според теб не се бъркат или казваш по-добре те , отколкото .... , защото .... ?
А ако Америка не се е навряла някъде, няма да има нужда и да се отдръпва, нали?
Може пък и да си прав - все пак говорим за най-големия износител на демокрация и най-голям вносител на ... пари.
Аз лично предпочитам демокрацията пред авторитарните режими. Както виждаш дори и диктаторите се опитват да имитират демокрация. Отделен въпрос е, че има общества, които не са дозрели за демокрация, но каква е вината на САЩ за това?

# 171
  • Мнения: 728
Като не са дозрели за демокрация, САЩ защо им я натрапват?

# 172
  • Мнения: 36 790
И с какво право? Правото на окупатори?

# 173
  • В планината / На морето
  • Мнения: 1 011

Както вече писахте по-горе, американските интереси са разнообразни и широкообхватни.


Но в крайна сметка се свеждат до грабежа на чужди пари.
Било то петрол , дрога , продажби на въоръжение  или "наеми за охранителна дейност" .

# 174
  • Мнения: 6 947
Като не са дозрели за демокрация, САЩ защо им я натрапват?
А как им я натрапват? Има ли хора, които да предпочитат диктатурата пред демокрацията?

# 175
  • Мнения: 728
Въпросът не е какво предпочитат, а какво е възможно. Чудна демокрация настъпи в Арабските страни, спор няма.

# 176
  • Мнения: 2 015
Збигнев Бжежински е политолог, социолог и съветник на Джими Картър по сигурността. Известен с агресивното си отношение към Русия и източния блок. Има много политически статии на тема морал  и право. Не мога да открия в момента това му изказване, но буквално помня думите, с които отговаря на въпрос има ли морал в едни военни действия и той не се ли е превърнал вече в широко понятие.
*Когато говорим за война и от позиция на силата, моралът може да бъде даже множествен.*
Това е.

# 177
  • Мнения: 2 857
Един, според мен, изключително точен анализ  от онзи ден на проф. Иво Христов, когото много уважавам, за коментираната от нас ситуация. Препоръчвам!

https://www.youtube.com/watch?v=aXKZufyYrrA

п.п. На този, който може да пренебрегне политическата принадлежност на телевизията, разбира се

Последна редакция: нд, 19 яну 2020, 14:15 от Doppel T

# 178
  • Мнения: 15 960
Като не са дозрели за демокрация, САЩ защо им я натрапват?
А как им я натрапват? Има ли хора, които да предпочитат диктатурата пред демокрацията?
САЩ като какви решават кой какво предпочита и кое е добре за него? И кога ще натрапят демокрация в Северна Корея, Китай, Саудитска Арабия, нали само това ги интересува, да свалят лошите диктатори?

# 179
  • Мнения: 9 855
Doppel, интересно интервю. Благодаря за линка.

Общи условия

Активация на акаунт