Борбата с рака - духовното оцеляване и физическото преодоляване - 62

  • 34 957
  • 766
  •   1
Отговори
# 435
  • София
  • Мнения: 2 661
Здравейте, някой има ли представа как стои въпроса с плановите операции по време на грипна епидемия? От понеделник обявяват такава в София, а майка има насрочена дата за операция за началото на февруари. Изобщо не ни се иска да отлагаме:( Дай боже и всички да са здрави тогава.

# 436
  • Мнения: X
Предполагам, че ще преценяват според спешността на състоянието. Но, със сигурност ще спрат свижданията...ако вече не са го направили.
Тинти, гуш.....чета те от вчера и се чудя какво да ти напиша...Искрено се надявам да е просто реакция от новото за организма ти лекарство. Както химиите- първата е неочаквана, втората- вече осъзнаваш какво ти се слува и защо......и нататък почва да става по- леко, някак си.... За работата- все пак мисля е добре да ги предупредиш, че провеждаш ново за теб лечение и може да се наложи да отсъстваш. Ако има възможност да се разберете за някакво плаващо работно време .....или от вкъщи, ще е чудесно. Но, добре обмисли възможностите, ако трябва търси и второ, трето мнение.....но, е важно да си спокойна и убедена в това което правиш и че е  най- доброто за теб и състоянието ти.
Тони, почваш да ми харесваш.
За каската дето " уж" спасявала косите- и тук вече има. Не съм видяла и аз ефект. Даже ,колкото и грубо да прозвучи( но на базата на личен опит), по-добре без коса и после гъста и буйна, отколокото да е там, ама рехава  и измъчена.

# 437
  • Мнения: 503
Тинтири, голяма гадост ще е ако се чувстваш така всеки път в продължение на година. Sad Ралник, моята операция беше преди повече от 3 месеца, частична, с махнати лимфни възли. Болеше ме жилата, по която предполагам вървят ЛВ чак до китката. Не можех да си опъвам ръката, сега вече мога почти нормално. Все още ме наболява областта на подмишницата и е малко опънато там.  Тони, може би си имала консултация с онколог преди започване на лечението. Аз директно си подадох документите без среща с лекар и платих такава такса.

# 438
  • София
  • Мнения: 1 276
Ей, тук съм. Малко съм уморена, но приятно. Започнахме тази седмица бачата, голям кеф. И на групата за психологична помомощ започнаха срещите, но е много далеч като локация и не знам дали ще продължа да ходя.
Имах приятна изненада. Одобрили са ми молбата за карта за паркиране, Лейди отивай пак да подадеш, може да са променили нещо, или в Люлин са по готини служителите.
Тинти ще се справиш, но пак си помисли дали трябва да ходиш на работа. Защо настояваш да ходиш? Разбирам че не ти се стои в къщи, но децата имат нужда от теб, майчето и тя.

# 439
  • Мнения: 2 359
Какво каза, Лагерта, бачата? Танца? Обожавам го.
И картата за паркиране ме впечали, не съм очаквала, и аз ще подам, че стана страшно  с това парткиране, дори пред блока е ад.

# 440
  • София
  • Мнения: 1 276
Какво каза, Лагерта, бачата? Танца? Обожавам го.
И картата за паркиране ме впечали, не съм очаквала, и аз ще подам, че стана страшно  с това парткиране, дори пред блока е ад.
Поздравче https://www.vbox7.com/play:212dc00477
едва ли ще стигнем такова съвуршенство, но важното е да се забвляваме. За картата и аз не очаквах.

# 441
  • Мнения: 2 369
Аз пък съм на Херцептин в момента. Ще ми слагат и Золадекса. Аз не го следя вече него и не знаех, че му е време. До мен е една жена на първа червена химия.

# 442
  • София
  • Мнения: 2 686
Лагерта, напротив, стои ми се в къщи още известно време. Но вече няма как да ме чакат в работата. Аз започнах нова работа три месеца преди да се разболея, и пак излезнаха човечни, можеха да ме ритнат като едното нищо.

Ох, много се надявам да одобрят картата за паркиране. Аз днес подадох за карта за градски транспорт, на 6.02 ще мога да си я взема.

Силно съм притеснена с тая грипна епидемия, заради операцията на майка ми. Дано не я отложат пак. Точно по същото време и миналата година обявиха, и се притеснявах за моята операция. Но ме приеха и мина. Уж бяха спрели плановите. Дано и сега пак е така.

# 443
  • Варна
  • Мнения: 373
Все си мисля, че на мен ми помогна шампоана nioxin, за който съм говорила тук. Обилния косопад спираше за 5-6 дни при всяко вливане.


unabell , тутакси си го поръчах.  Дори поръчах цял комплект Система 6, с балсами за скалпа. Не, че ще ми спасят косата, но поне е някакво успокоение. Не спирам да рева тези дни. Довечера съм на премедикация, утре вливат Авастин. Кофти са му страничните ефекти, предизвиква кръвоизливи и разбутва кръвното налягане, но освен да се моля да са слабо изразени при мен, нищо друго не ми остава.

Тинти, чета те и не знам какво е уместно да се каже в твоя случай. Вслушай се в себе си. Аз също не виждам как ще съвместяваш лечението и работата, но решението е твое. Ти го знаеш.

# 444
  • Мнения: 2 359
Ех, Тита, мила, дръж се. Шампоана ми помогна, но аз нямах косопад на кичури, при мен беше само оредяване, което се овладя. Дори лекарката ми каза преди това, че очаква да не падне изцяло, но да оредее косата и да се подстирижа късо, докато при някои видове химии като почне да пада на кичури, не зная дали този шампоан би я спрял, но определено е добър, има ефект и ти го препоръчвам. Прегръщам те.

# 445
  • София
  • Мнения: 2 661
Силно съм притеснена с тая грипна епидемия, заради операцията на майка ми. Дано не я отложат пак. Точно по същото време и миналата година обявиха, и се притеснявах за моята операция. Но ме приеха и мина. Уж бяха спрели плановите. Дано и сега пак е така.
Аз имам същите притеснения. Днес майка се е чула с доктора и той и е казал, че за Онкологията тази забрана не важи. Дано всички са здрави за операцията--и мама, и хирургът.

Последна редакция: пт, 24 яну 2020, 19:34 от BettyBoop

# 446
  • Мнения: 1 416
Тинти, мила, консултирай се в Токуда! Почти на всяка вливка бях с жени на имунотерапия за меланом. На 21 дни, като химиото. Супер леко я понасяха, по-младите даже работеха. Една ветеранка беше на 36-та вливка! Но в Токуда се лежи 2 нощи, та тази жена идваше в петък, и я изписваха неделя. Hug
Бела, Hug
Момичета, на моменти много ми се пише, но никакво време нямам. Аз не съм спирала да работя по време на химиото, сега на лъчето вече не се спирам, по 8-10 часа дневно на работа! Stuck Out Tongue Winking Eye
Ако не ми беше опадало оперението щях да помисля, че плацебо са ми вливали! Пожелавам на всички като мен да карат лечението, на крак и с висок дух! Heart
Много прегръдки на всички! Hug

# 447
  • София
  • Мнения: 3 123
Лагерта, къде е тази група за психологическа помощ и по кое време се провеждат сбирките?
  За тези талони за паркиране ,къде се подава и какви документи искат?

# 448
  • Другата България
  • Мнения: 37 758
Лагерта, къде е тази група за психологическа помощ и по кое време се провеждат сбирките?
За тези талони за паркиране ,къде се подава и какви документи искат?
Аз нали скоро питах тук. ММ подаде в Общината, попълва се заявление с копие от ТЕЛК решението, ЛК и една снимка. Ще стане след 14 дни.

# 449
  • София
  • Мнения: 2 686
Аз в социалните подадох за талона за паркиране.

Момичета, ако имате застраховка Живот, вижте си условията. Принципно трябва да плащат за болнични и за ТЕЛК.

Общи условия

Активация на акаунт