Отговори
# 15
  • Мнения: 3 164
преди 1м. точно си пуснах молбата в социалните, приета ми е за обработване , но още не съм одобрена. от Данъчното получих препоръчано писмо, 'е за тази година все още не е определена сумата, като излезне ще го публикуват в ДВ и ще ме уведомят писменно.
Условието за получаването на тази помощ е като при детските надбавки + въпросната бележка от училището(душите им извадих на кикиморите Mr. Green от даскалото на син ми за тази бележка Grinning)

# 16
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
преди 1м. точно си пуснах молбата в социалните, приета ми е за обработване , но още не съм одобрена. от Данъчното получих препоръчано писмо, 'е за тази година все още не е определена сумата, като излезне ще го публикуват в ДВ и ще ме уведомят писменно.
Условието за получаването на тази помощ е като при детските надбавки + въпросната бележка от училището(душите им извадих на кикиморите Mr. Green от даскалото на син ми за тази бележка Grinning)

До колкото знам след 15 септември, защото има първокласници, които са записани в няколко училища.

# 17
  • Мнения: 3 164
До колкото знам след 15 септември, защото има първокласници, които са записани в няколко училища.

  Rolling Eyesза кое

# 18
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
До колкото знам след 15 септември, защото има първокласници, които са записани в няколко училища.

  Rolling Eyesза кое

за помоща за първокласник

# 19
  • Мнения: 578
Целевите помощи за първокласници НЕ са нито целеви, нито помощи! Моето дете си има зимно яке, както и обувки, за сметка на това се чудя откъде да намеря пари за учебни помагала, без които няма как детето да ходи на училище! Имам ли право на избор - да получа паричната равностойност на предвидената помощ?

# 20
До колкото се сещам миналата година еднократната помощ за първолаците е била в размер на 80лева.Тази година са рещили да раздават раници,обувки,яке,анцунк.Мен лично ме осигоряват на минимална заплата но зависи и дохода на сапруга ви.Наистина защо не са го измислили да дават консумативи за първолаци.Адали имате право на избор обарнете се кам социалните грижи вав вашият град.

# 21
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Тук имеме близка в квартала събираме хубави дрешки за детето и и тя определено от дрехи няма нужда. Но от помагала от учебник по англ. определено има нужда. Но тя със заем вече ги е купила - защо да не се дадат пари не мога да разбера.

# 22
  • Мнения: 133
Подадох молба, макар че съм възмутена че е в натура - моята щерка си има дрехи и надали някога ще й облека тези от помощите, но за в къщи например или като отиде на гости на баба...
Трябва бележка от работодателя за доходите на семейството за послените 12 месеца, като този доход не трябва да надвишава 200 лв на месец на член от семейството. Трябва и бележка от училището. Попълва се една молба по образец ( дават ги в социалното) и... това е май. За справка искат  да се носи акта за раждане на детето и личната ви карта - казвам го за да не ви върнат за глупости.
И още нещо - искаха ми и още една бележка от училището, която се прилага към досието за детските, за да не ги спрат. Тя трябва да се занесе да края на септември. Така че - извадете си направо 2 бележки да не ви връщат

# 23
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Да и в училище за бележката искат вече и ЕГН на родителя и разбира се и на детето.

Като има нови форми

Общи условия

Активация на акаунт