За разликата в годините

  • 4 245
  • 74
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 20 028
Мен пък ми стана гадно за първият.
Колкото и да се залъгваме, ти си водиш паралелна връзка.
Толкоз от зор да не останеш на сухо, поддържаш отношения и с двамата.
Не, не ги обичаш. Удобно ти е така.
Ако обичаш 1 (един) човек, имаш най-малкото уважението да не го лъжеш. Изстинала си, изстинала, ами, кажи му го, поговорете как да продължите натам, така че за всеки от вас да е добре.
Много си го обичкам, но и с другият ми е добре.
Е, какво е това?
Избираш един от двамата и държиш на него.
Другото са някакви подлости и схеми, мрежи дребнави.

# 16
  • Перник
  • Мнения: 4 866
Обикновено не коментирам подобни теми, но в случая се изкушавам да споделя своята гледна точка.

Аз се омъжих за съпруга си на 11-тата година от връзката ни. Бяхме живели заедно само няколко месеца преди това. Все още сме заедно - женени 13 години, заедно от 24,5. Когато се запознахме бях на 16, той - на 25. През всичките тези години не сме си изневерявали (аз на него - със сигурност, той да го е правил - не ми е известно Simple Smile )

Дай шанс на онзи човек, но имай есно наум. На тия години за да е още ерген, има защо. Всъщност, питала ли си го каква е причината?

Черна тегоба е надвиснала над главата му.
Причината много хора родени между 73-та и 80-та да са сами не е, че им има нещо. А, че това е изгубеното поколение на България. Това важи и за двата пола.
Видно е и от десетгодишната връзка без развитие на авторката.

Според мен даже времевият период е още по-дълъг - от 70-та до към 85-та. По-скоро хората, родени в този период са в двете крайности - едните остават сами до късна възраст, защото се стремят към развитие, образование, кариера, материална сигурност, другите създават семейства без много да го мислят...

# 17
  • Мнения: 7 848
Няма какво да ви е жал за първият. 11! годинки на вятъра, защото к' во ше кажат нашите и вашите, и ... всички.
А на жената ѝ тик- така времето.
Като гледам и тя е прихванала от него: Какво ще кажат хората?
Да, знам така е в малките населени места...
Но животът си минава, а одобрение няма да намерите.
Виждам, че имаш чувства към по-възрастния мъж. Изживейте си любовта, а защо не и деца да имате.
Като кажете тук стар, та стар бил.
Вярно, че не четох много внимателно, но човекът е на 46? Някои на тази възраст тепърва се замислят за семейство, дом...

Последна редакция: ср, 08 яну 2020, 17:27 от Билян@

# 18
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 056
Както и преди мен е написано-намери си трети.
С първият за 11 години не сте стигнали до никъде.Аз това не го разбирам-ти у вас,той у тях.С ММ заживяхме заедно няма и седмица след като станахме гаджета,а пък гаджета станахме след само около 20 дни познанство.И двамата бяхме почти деца(аз на 21,той на 26),но знаехме какво искаме-дом, семейство и деца.В началото живеехме в една боксониера в близост до родителите ми(те още бяха живи), после ММ изтегли кредит и купи апартамент,в който живяхме 6-7 месеца и работата му ни доведе в София-тук сме под наем,но жилището си го изплатихме,а и неговите родители му купиха имот в неговия роден град.
Вторият мъж не е подходящ заради разликата в годините(знам,че звучи банално,но разликата между родителите ми беше 15 години и с течение на времето между тях се появи голяма пропаст,при все че татко толкова много обичаше мама,че почина буквално от нищо няма и три месеца след нея...).Та сега може да си добре с него,но когато той мине 50, което ще е скоро,нещата ще седят по съвсем друг начин.

# 19
  • Мнения: 7 848
И какво ще стане като стане на 50?
Особено ако има дете това ще му е стимул да се грижи за здравето си и да е във форма.
За Бога, защо на 50 си представяте грохнал старец.
И имате ли представа колко хора живеят в малките градчета, колко млади са останали. И как с всяка година изборът става съвсем невъзможен.
Къде да го търси този трети?

# 20
  • Мнения: 866
На тия години за да е още ерген, има защо. Всъщност, питала ли си го каква е причината?


 Благодаря за отзива, да питала съм го, имал е 2 дълги  връзки по около 5 6 г. всяка. Познавам бившите му по физиономии, лъган е , мамен е, нараняван е и когато започнахме да комуникарме, каза, че тези чувства любови и отношения ги е заровил дълбоко в себе си и, че не би си го причинил за пореден път и после да страда пак, но се случи, може би чувствата надделяват.
Мъжко мнение !

Интересен случай. Не случайно съм ти подчертал това по-горе в твоя коментар. Това е една от най-честите глупави и наивни грешки при жените !!! Винаги винаги винаги който и да е мъж, ще ти казва, че вината за предишни провалени връзки е на жените с които е бил !!!

Това е важно да го кажа, за да си активираш опцията "повишено внимание", дори и да е точно така както казва и той да е светец, а бившите му да са лошите кучки, ти няма как да знаеш истината, защото си чула само неговата история.

Относно избора ти, ясно е, че той си е изцяло твой, но мога да кажа за възрастта, че не е такъв проблем, НО на този и малко по-късен етап. Разбира се в късна старост най-вероятно ще останеш вдовица за доста години, освен ако мъжа не се окаже някой столетник. От друга страна връзката може да е доста стабилна с един по възрастен мъж, ако беше някой с 15г по млад със сигурност не е по-добре.

По описанието което си дала, очевидно изглежда, че любовника ти има повече качества от официалният ти приятел. В сложни схеми си се вкарала с тези паралелни връзки и то за толкова дълго време, аз направо се изумих как си успявала да го правиш толкова дълго време и да се криеш. То това си е малко и измъчена работа с цялото това криене и внимаване.

Явно, за да го правиш този по възрастен мъж ти харесва доста повече от официалният ти приятел (просто не знам каква дума да използвам) и го бие по точки. Очевидно е, че с него ти е и по-добре. Твоите притеснения са най-вече за разликата в годините, както е и заглавието на темата.

Ако ти го обичаш истински, а не е просто интерес, не трябва да те притеснява това, че той ще остарее и това ще започне да му личи. Както виждаш Катрин Зита Джоунс е като слънце, а мъжа е като дядо и изглеждат като баща и дъщеря, но те са много щастливи. Не трябва да ти пука и какво ще говорят хората.

Последна редакция: ср, 08 яну 2020, 17:11 от Stallion001

# 21
  • Варна
  • Мнения: 838
Първо, не знам кой ти е казал, че тази разлика е нещо фрапантно. Особено във вашия случай. Не си осемнайсет годишна, че да те притеснява - той колко стар щял да бъде след нам-колко си време. Или да го криеш - като старчок някакъв.

Ще ти разкрия една тайна: след някоя-друга година И ТИ няма да си се подмладила! (Знам, в шок си)

И да знаеш, че 46-годишен ерген е много вероятно да си умре такъв.
Ти дори не си живяла с него, а говорите глупости за общи деца (големият проблем, как ще води Нероден Петко на училище).
Такива са свикнали сами и никога няма да си причини, да му разваля някой "мъжкото спокойствие". (Най-много - мама)

Много объркано пишеш и не разбирам - защо, все пак, си с приятеля си? Ни деца, ни чувства (защото, да го лъжеш с години - изобщо не е доказателство за любов. Да знаеш само, не че нещо).
И някакви хора (роднини негови?) намеси, които те обикнали много, ама много болка ти причинили... Пълен хаос.

Абе, егоист си. И то, голям.
 Ти си губи времето, ама той с какво ти е насолил, не ми стана ясно.

(В последните теми ми прави впечатление, че хората масово се мислят за безсмъртни. Или се заблуждават, че животът им е всъщност репетиция и ей сега ще започне истинският такъв - с Голямата льобов, с бебенцата от Любимия (дето тепърва ще се правят) и всички други хубавини и благини.
Да, ама не. Сорей!)

# 22
  • Мнения: 20 028
То в губенето на време участват двама. Тя де е спала през това време? На кривата ракета, космосът ѝ пречи.

# 23
  • Мнения: 6 622
Не, че на 50 е грохнал, просто не е много ок за една 33 годишна. Аз съм с година по-млада от авторката и не си се представям с някой наближаващ 50. В един момент просто ще са на различни вълни.

# 24
  • Варна
  • Мнения: 838
То в губенето на време участват двама. Тя де е спала през това време? На кривата ракета, космосът ѝ пречи.
Казах, че тя губи времето на приятеля си. Или не?
Но, да, по-вероятно е той да знае, ама стои с нея. Поради някакви негови причини.
Тогава, да - сам си е виновен.

# 25
  • Мнения: 18 333
Разликата във възрастта не е проблем (личен опит), ако другото ви е наред. Първият някак ме дразни, описваш го като мекотело и сигурно е. Всеки партньор има задължението да осигури свястно отношение от роднините си към другия или да прекрати комуникацията, ако те са непоправими.

# 26
  • София
  • Мнения: 35 224
Той прави секс с главата й в момента. Когато престане, тя ще се отрезви.
Мама му и тате му как няма да се радват, нали и те внуци чакат. Сигурно са на по 70 и кусур хората.

# 27
  • Мнения: 20 028
Trill, отговорът ми не е към теб, а към предишните постове, че първият ѝ бил губел времето. Все едно синджир и е сложил и тя не участва. Докато съм писала, е постнато и твоето мнение. Wink

# 28
  • София
  • Мнения: 23 109
За мъж на такава възраст хич не е лесно да си намери жена във фертилна възраст, която да е склонна да му роди дете. Така че този вторият доста практично подхожда. Аз не бих заложила на нито един от двамата.

# 29
  • Мнения: 162
И кво речии? Два паралелни живота си живуркаш 😃
Твоята цел каква е ? Искаш ли мъж, семейство и деца или ще почакаш още 10 годинки? 🤦🏻♀
Много мъка има на този свят, божее, божее 😫

Общи условия

Активация на акаунт