В момента чета ... 63

  • 46 533
  • 746
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 10 725
Прочетох "Съседката" (Джак Кетчъм).
Това е книга, на която няма да поставя оценка. Книга, която няма да препоръчам на никого. И същевременно книга, която е хубаво да бъде прочетена от тийнейджъри.
Сюжетът е потресаващ. От спокойно и привидно лежерно начало , отвеждащо те в провинциална Америка на 50-те години, попадаш неусетно в един извратен, кошмарен, сюрреалистичен свят, изгубил всякаква представа за нормалност.
Най-потресаващото в цялата история е, че книгата е написана по действителни събития.
Не мисля, че някога бих могла да я забравя.

# 136
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 792
Миж, с това ревю много ми привлече вниманието!

# 137
  • Мнения: 118
Миж позволих си да се включа в Goodreads, ще го направя и тук. Сюжетът е наистина потресаващ, даже мисля че това е меко казано. Аз незнам дали бих се насилила да я довърша и също не бих поставила оценка.

Довърших "Призраци в моята глава" на Трембли. Поставих 4 звезди. Въпреки, че ми вървеше мудно до към средата, края ме срази. Препоръчвам книгата на всички почитатели на хорър, психологически трилър, писания за обсебване/шизофрения, книги с неочакван край или такива с отворен. Сега мисля да се върна отново в юношеските си години и да си припомня магията на Хогуортс. Започвам любимия Хари 🙂

Последна редакция: пт, 17 яну 2020, 17:04 от katerinkka

# 138
  • Мнения: 10 725
Да, разбирам те , Катеринка! Аз последните 50% ги изчетох ударно този следобед. Исках всичко да свърши... някак (т.е. знаех как ще свърши), но да свърши.
Някой се беше възмутил тези дни как изобщо разрешават издаването на такива книги? Според мен не само , че трябва да се издават, но и да се четат , и да се обсъждат в училищата! Достатъчно зачестиха жестоките убийствата от страна на малолетни, за да си затваряме очите и да въздишаме "как може" да ни развалят комфорта с подобни четива.

# 139
  • Мнения: 13 894
Прочетох "Съседката" (Джак Кетчъм).
Това е книга, на която няма да поставя оценка. Книга, която няма да препоръчам на никого. И същевременно книга, която е хубаво да бъде прочетена от тийнейджъри.
Сюжетът е потресаващ. От спокойно и привидно лежерно начало , отвеждащо те в провинциална Америка на 50-те години, попадаш неусетно в един извратен, кошмарен, сюрреалистичен свят, изгубил всякаква представа за нормалност.
Най-потресаващото в цялата история е, че книгата е написана по действителни събития.
Не мисля, че някога бих могла да я забравя.
Миж , аз четох няколко документални материала за реалния случай. Мисля че там нещата са глобално сбъркани, започвайки от едни абсолютно неспособни да бъдат родители хора, преминавайки към общество което удобно си затваря очите за случващите се нередности понеже не го касаят ( пряко)  и стигайки до деца които на тази възраст не могат да различат добро от зло , правилно от неправилно. Защо децата са такива - отново се завъртам  спиралата и стигам до родителите. А защо родителите са такива ... Ето как неусетно се стигна до въпроса за общество , което след себе си влачи  цялата уродливост на родителите и абсолютно изкривеното възпитание на децата. За мен това целия абсурд на ситуацията че са са замесени огромно количество хора без да бъде съзнавано че се случва/ върши се нещо нередно.

# 140
  • Мнения: 10 725
За мен това целия абсурд на ситуацията че са са замесени огромно количество хора без да бъде съзнавано че се случва/ върши се нещо нередно.

Точно! Това пълно неведение кое и добро, кое зло, редно, нередно, нормално, ненормално... Ужас! Чувствах се като във филм на Пазолини. От началото до края всичко беше сбъркано.
И аз четох за убийството на Силвия Лайкънс, реалното момиче. Потресаващо...

# 141
  • Мнения: 74
Заинтригувахте ме с тая Съседка! Къде я има?
"Джейкъб" си заслужава много. Една от книгите, които ще помня винаги. Без никакви брутални сцени, но ти настръхват косите и преглъщаш трудно дни наред.

# 142
  • Варна
  • Мнения: 1 207
И аз я прочетох тази "съседка". Ужасна история. На няколко пъти затварях книгата и не смеех да продължа. Прескачах страници. Много графични, детайлни описания. Крис Картър ми е като Луис Карол, в сравнение с този писател.

# 143
  • Мнения: 6 346
Ще я проуча и аз тази съседка.

# 144
  • Мнения: 8 253
И аз прочетох за истинското убийство. Наистина най-покъртително е колко хора са си затваряли очите и "не са виждали", че става нещо нередно.
Не знам дали ще прочета книгата.

# 145
  • UK
  • Мнения: 204
Възнамерявам да започвам "Малкото кафене в Копенхаген". Имах нужда от нещо разтоварващо и се надявам да ми хареса.

# 146
  • Мнения: 1 146
Здравейте, надявам се, че приемате нови хора в темата Simple Smile
В момента чета Малкият приятел на Дона Тарт. Малко тегава книга, но пък ми е интересна до някъде. Типично в стилът на Щиглецът е.
Иначе преди това прочетох  Колекционерът на желания на Мия Шеридън. Доста непретенциозна история. Малко любов, малко мистерия, идеална е за разпускане.

# 147
  • В един копнеж!
  • Мнения: 2 407
Хич не посягайте към "Съседката".
На път съм да завърша трилогията на Симон Елкелес, , Перфектна химия". Много тийнейджърска, много приятна. С лекота се четат. Точно това ми трябваше след напрегнатите трилъри и хоръри, четени напоследък

# 148
  • SA
  • Мнения: 3 196
Преди доста години гледах филм "The Girl Next Door" - https://www.imdb.com/title/tt0830558/
който отразява реални събития, а сега разбирам, че има издадена и книга със същото заглавие - "Съседката".
Ще прочета и книгата, а за филма мога да кажа, че е също толкова потресаващ. Помня, че дълго време след това изпитвах тягостно усещане и тъга.
Много обичам книги и филми по действителни събития.

# 149
  • Мнения: 10 725
Аз съм си свалила An American Crime - https://m.imdb.com/title/tt0802948/
истинската история на Гъртруд Банишевски. Ще го гледам по-натам обаче. Сега не бих могла.
Уф, не знам...отдавна не бях чела нещо, което толкова дълбоко да ме потресе. А не е като да не чета ужасии...

Общи условия

Активация на акаунт