детето ми прави сериозни бели

  • 3 895
  • 72
  •   1
Отговори
# 15
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Според мен той изразява протест срещу прекалено закрилническото ти поведение...детето иска да се почувства самостоятелно...........така тълкувам аз нещата

# 16
  • Мнения: 1 425
Знаеш ли мила, до скоро и ние имахме доста сходен проблем,само че при нас беше и с бой над други деца.Пробвала съм най различни варианти на заплахи,наказания,лишавания,да ти кажа нищо не помогна.Нашия господин се мислеше за най-велик,че той е най умен ,най-силен ,първи във всяко отношение и всичко което беше около него беше нищожно тн.т.До момента в който се збиха с едно по-голямо от него дете и той разбра че има и по-големи.Но аз междувременно започнах да го водя на психолог и нейните препоръки бяха следните:Никога,ама никога не му казвай че е лош,че е невъзпитан и др.В момента в който направи беля аз казвах" Виж мамо, аз много добре знам, че ти си най- доброто дете което познавам и това което правиш не е хубава постъпка" и изобщо всеки път повтарях колко е добър,колко е умен ,и колко го обичам,като наблягам на постъпката,обяснения защо не бива да се прави,но ако е възможно със спокоен тон/за да види той че ти не излизаш от релси толкова лесно/.Никога директно към неговата личност с нападки не съм се обръщала.И след известно време нещата се оправиха.В момента имам най прекрасното дете /да не казвам голяма дума/,пак прави бели но не умишлени и най-вече ПРИКЛЮЧИХМЕ с боя.....Така ,че лапай по едно валерианче и много спокойствие,но мисля че ще е добре да се консултираш и с психолог.
Успех!  bouquet

# 17
  • Мнения: 3 457
Щом сте я докарали до там, съвсем умишлено да прави бели и то след много говорене, обяснения и наказания, може би малко пердах би помогнал... Лично аз бих напердашила моята, ако направи това. Защото явно с добро не става. А ако не се пресече бързо, може да стане и доста по зле. И разбира се много ще се ровя и разпитвам, за да разбера каква е причината. Противно на общото схващане, пердахът не изключва и сериозните разговори /т.е. сам по себе си е абсолютно недостатъчен/. може би и една по-сириозно изолация ще свърщи също работа, но лично аз не бих успяла да я наложа.
Моята също понякога се е мислила за "всевиша". Чудила съм се как, без да я стресирам, нагледно да й покажа, че всъщност е още много зависима и безпомощна. И да я убедя, че повечето неща в живота нито могат, нито някога ще й бъдат подвластни. Но не съм намерила начин до сега.
и според мен малко пердах  би помогнал

# 18
  • Мнения: 83
не знам как и защо се е стигнало дотук. предполагам е започнало постепенно с по-дребни неща...

ако габриела направи това с огледалото ще й се скарам сериозно, там на място. а ако се върне да го дочупи, ще отнесе такъв бой, че ще го помни - връщането ще бъде явно противопоставяне на това, което вече съм казала.

а ти с какво го заплашваш? и после изпълняваш ли си заканите? това мисля, че е важно.

и въпросът "ти да не си господ.." е неправилен според мен. на тази възраст риториката им е слаба страна. нямат нужда от много думи, а от кратки и ясни послания. аз бих казала "ти нямаш право да решаваш за неща, които не са твои".

трябва според мен да се действа много твърдо и последователно, но най-важното е да се открие причината за това поведение.

# 19
  • София
  • Мнения: 38 499
Какъв е тоя бой дето го препоръчват повечето, нещо не ми го побира главата. Явно проблема е някъде другаде и с детето трябва да се поговори внимателно и сериозно и да се разбере откъде идва всичко. Може би и със специалист, ако смяташ че сама не можеш да се оправиш.

# 20
  • Пловдив
  • Мнения: 23 674
Ами ако проблема не е сериозен, а просто детето е свикнало, че всичко може и остава безнаказано?

# 21
  • Мнения: 1 425
Ами аз не видях някой да казва"Майки бийте си децата ,че да ги възпитате" newsm78

# 22
  • Мнения: 17 407
..... просто детето е свикнало, че всичко може и остава безнаказано?

На мен повече на това ми прилича...

# 23
  • София
  • Мнения: 38 499
http://www.biberonbg.com/info/agresia.htm

Много хубава статия, в която естествено и дума не се споменава за пляскане на детето.

# 24
  • Мнения: 6 390
Остави го да си понесе последствията.........не го спасявай........щом не разбира.........нека мята камъни и после сам да се оправя със съседа...........най- малко ще се размине с удължено ухо
с това ама изобщо не мога да се съглася   Rolling Eyes
Ако някое 4.годишно дете започне да ми троши колата, едва ли ще се разправям чак толкова с него, ще го хвана, и ще водя при родителите му, и от тях ще търся отговорност , а не от него   Peace
Няма да го пребивам или да се разправям с 4.годишно хлапе   Shocked, ами ако нещо му направя в яростта си   ooooh!, нали родителите после могат да ме съдят за такова нещо   Shocked

Белите му са далеч от нормалните детски бели, направо малко ми приличат на  вандализъм   Rolling Eyes
Отговорноста за поведението на децата според мен е изцяло на родителите, а щом не се справяте, най добре да се обЪрнете за помощ към специалисти  Peace

Съгласна съм че като заплашваш с нещо детето, да не излиза, да не гледа тв, или там каквито са твойте заплахи, си дръж на думата... иначе няма файда Peace

# 25
  • Мнения: 6 390
http://www.biberonbg.com/info/agresia.htm

Много хубава статия, в която естествено и дума не се споменава за пляскане на детето.
Peace Peace Peace Peace

# 26
  • София
  • Мнения: 7 242
Какъв е тоя бой дето го препоръчват повечето, нещо не ми го побира главата. Явно проблема е някъде другаде и с детето трябва да се поговори внимателно и сериозно и да се разбере откъде идва всичко. Може би и със специалист, ако смяташ че сама не можеш да се оправиш.

Ами още ти е малко детето. Белите му могат да са големи, но не са "на пук" и с "умисъл", нито ти се е налагало да използваш целия арсенал от увещания, наказания и т.н. Била съм сигурно 4 - 5 пъти и макар да ми е било много гадно, не съжалявам. Имало е ефект. Повечето от вас не могат да разберат, че има деца /по-големички/, които понякога зациклят - съзнават, че нещо което правят е лошо, но не могат да спрат. И струва ми се подсъзнателно "се сърдят" на възрастния, че не може да се справи с проблема. И нямат желание да бъдат разбирани е увещавани. Един тупаник по дупето /с извинение/ много бързо ги изкарва от това състояние и ги прави много по-склонни към разговори и анализи. И да уточня, че това важи за възрастов диапазон приблизително от 4 до 5 г. При по-малките си е жестоко, защото не осъзнават напълно, а при по-големите вече е унизително и обидно за самото дете и може да има неприятни последици.
Майките на малките дечица 1-2-3 г. категорично отричат боя, а на по-големинте са склонни да прибягват понякога до него. Аз също съм била противничка на пердаха.

# 27
  • Мнения: 4 965
Извинявай, не се заяждам, но ти показваш ли му, че подобно поведение има сериозни последиц?
В смисъл, не знам какво разбираш под "наказан за 3 дни".
Той е достатъчно голям, за да знае, че всяко действие има и морални, и физически последици.
Аз още при първото удряне на огледалото щях да се скарам и да го накарам да се върне да го намести. След счупването надали щях да ударя детето (пляскам децата ми само през ръцете и то, когато има опасност да се наранят, а аз съм повторила няколко пъти - примерно, опитват се да хванат врящата тенджера на котлона или нещо подобно). Но... бих го накарала да останем там и да изчакаме собственикът. Щях да му платя щетите (иначе, тръгвайки си, показваш, че подобно нещо е ненаказуемо). Щях да накарам детето да се извини, а после за същата сума, която дам за огледалото, щях да го лиша от играчки, дрешки, лакомства или други желани (но не необходими) за него неща.
За хвърлянето на камъни - същото. Първо ще го попитам как би се чувствало, ако някой нарочно счупи някоя негова любима играчка, а после отново ще му обясня колко е важно да уважава вещите на другите хора и как се чувстват те (т.е. ще го накарам да се постави на тяхното място).
И още нещо, при подобни действия ще го накарам да ми каже каква е причината да е толкова ядосан, на кого/какво се сърди, а не бих подходила с риторика или ирония.
Трябва в момента на действието да има противодействие, иначе няма да има резултат.
И поговори с психолог, защото често подобно поведение преминава в агресия или автоагресия, но първо разбери причината.
Не се страхумай да се скараш на детето си, но и не го прави за щяло и нещяло.
Баланс му е майката.
Успех.

# 28
  • София
  • Мнения: 38 499
Какъв е тоя бой дето го препоръчват повечето, нещо не ми го побира главата. Явно проблема е някъде другаде и с детето трябва да се поговори внимателно и сериозно и да се разбере откъде идва всичко. Може би и със специалист, ако смяташ че сама не можеш да се оправиш.

Ами още ти е малко детето. Белите му могат да са големи, но не са "на пук" и с "умисъл", нито ти се е налагало да използваш целия арсенал от увещания, наказания и т.н. Била съм сигурну 4 - 5 пъти и макар да ми е било много гадно, не съжалявам. Имало е ефект. Повечето от вас не могат да разберат, че има деца /по-големички/, които понякога зациклят - съзнават, че нещо което правят е лошо, но не могат да спрат. И струва ми се подсъзнателно "се сърдят" на възрастния, че не може да се справи с проблема. И нямат желание да бъдат разбирани е увещавани. Един тупаник по дупето /с извинение/ много бързо ги изкарва от това състояние и ги прави много по-склонни към разговори и анализи. И да уточня, че това важи за възрастов диапазон приблизително от 4 до 5 г. При по-малките си е жестоко, защото не осъзнават напълно, а при по-големите вече е унизително и обидно за самото дете и може да има неприятни последици.

Прави ми впечетлине, че майките на малките дечица 1-2-3 г. категорично отричат боя, а на по-големинте са склонни да прибягват понякога до него.

Да бе да сигурно ако питаш детски психолог за проблема ще ти препоръча "тупаник по дупето" за проблемите на агресията при 4-5 годишните! Mr. Green
По-скоро трябва да се постъпи както казва Азаф!

# 29
  • Пловдив
  • Мнения: 23 674
Психолога не живее по 24 часа с детето, нали така?

Общи условия

Активация на акаунт