ССК започна в Стара Загора

  • 1 677
  • 34
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 6 243
Днес от 10:30 ч. беше първата акция от ССК 2006 год. - среща - разговор с бъдещи майки от Стара Загора.

Срещата се състоя в АГ Комплекс, като домакин беше шефът на родилно отделение - д-р Даков. Той откри разговора с емоционален разказ защо е нужно да се кърми, как се провеждат първите кърмения, какво трябва да се прави, за да е успешно кърменето и какво на практика се прави в болниците... След това всяка от нас разказа накратко това, което намира, че е важно бъдещите майки да знаят, за да протече безпроблемно кърменето на новороденото.

Дойдоха около 25 бременни, както и почти цялата СЗ кърмаческа общност. Някои мами показаха нагледно какво значи "дискретно кърмене" на бременните. Особено приятно беше участието на Ирина - нашата "спонсорка", която въпреки че е собственик на известен магазин за детски храни, не се колебае да отпрати клиент, който иска да купи сок за едномесечно и АМ за новородено - при това с подобаваща лекция за вредите от ранното захранване и ползите от изключителното кърмене. Ирина успя да внесе в разговора темата за кърменето като начин на общуване и на възпитание на бебето и детето и в тоя момент на бъдещите мами съвсем им се събраха очите.

Имаше такива, които скептично свиваха устни и клатеха глави, както и други, които ни питаха вярно ли е това, което са чели "в интернет", че не е хубаво да се дава вода на новороденото.

Накрая всяка бъдеща майка получи плик, в който имаше по една ламинирана табличка от пупонските, брошура на "Заедно за децата" и брошурата за ССК - 2006 год., с координати на форума и на ЛЛЛ - БГ.

Май казахме доста работи, какво са запомнили, какво са разбрали, на кое ще повярват - Божа работа Grinning Важното е, че им показахме алтернативата на това, което ще чуят в кабинетите на педиатрите и ще могат, ако желаят, да търсят още информация.



Снимков материал от срещата от Сеньор Еспресио.

Последна редакция: чт, 27 юли 2006, 14:54 от Сеньора Хапка

# 1
  • Мнения: 219
Браво на вас  newsm10 чакаме снимките.

Последна редакция: чт, 27 юли 2006, 17:15 от шошка

# 2
  • В центъра на Вселената...
  • Мнения: 382
Жалко, че не успях да дойда...

# 3
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 840
Радост за очите ми са такива теми и новини Grinning

# 4
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 922
Срещата наистина мина чудесно, точно както си я представяхме и предполагам всички останахме довлни.
Повечето мами изглеждаха наистина заинтересовани от това, което чуват и някои дори питаха кога ще е следващата.

Надявам се за Септември да успеем да организираме още една подобна среща, защото както каза Хапката ако не друго поне посяваме семето на съмнението, а когато човек знае, че има и друга алтернатива не би се доверил сляпо на всичко.

# 5
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 362
 Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 6
  • Мнения: 179
СТРАХОТНИ СТЕ!   bouquet

# 7
  • Мнения: 36 037
аз съм ви фенка на вас, старозагорките  breastfeeding
браво  supermama

# 8
  • Мнения: 8 470
Браво!Нали сте център на просветата! Wink


 smile3501 smile3501 smile3501

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 115
Браво! smile3501  bouquet

# 10
  • Мнения: 1 896
Браво, мацки!
Дай Боже и ние по вашите стъпки.

# 11
  • Мнения: 11 322
Не съм се и съмнявала!
Горда съм, че ви познавам!  Hug Hug Hug   bouquet

# 12
  • Мнения: 2 614
Браво!Нали сте център на просветата! Wink


 smile3501 smile3501 smile3501
Peace

# 13
  • София
  • Мнения: 6 743
Браво момичета!   bouquet

# 14
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
Браво на вас  newsm10 чакаме снимките.

Ето ги и снимките...




Жалко, че не успях да дойда...

Определено ни липсваше...





Радост за очите ми са такива теми и новини Grinning

Само за очите ли...?




аз съм ви фенка на вас, старозагорките  breastfeeding

Ииииииии, пък и тииии... Само на старозагорките ли...?





newsm12




Такаааааа, до тук с шеговитата част...
Сега сериозно... Само да добавя нещичко към казаното от Джейд и Хапката... Доктор Даков беше прехласнат от инициативата... През цялото време не спря да повтаря "Браво, много добре, страхотни сте, изключително много се радвам...!" Пожелавам на всички вас да срещнете по един такъв ентусиаст, който да ви подкрепя "от другата страна" в борбата за популяризиране на кърменето... Успех и във вашите последващи прояви...
Ние сложихме началото...!
newsm10



П.С. Даков към мен, на ухо: "А вие бъдещ татко ли сте...?" Напуши ме вътрешно здрав смях... Ако съм бъдещ татко, какво ли правя на среща на бъдещите кърмачки... Може би за да кърмя успешно в последствие... После ми хрумна, че той просто си е помислил, че моята мама е нейде сред присъстващите бременни в залата...

# 15
  • Мнения: 11 322
Експресе, следващият път пожелавам на такава среща и един педиатър да имате насреща и той да цъка с език, да пули очи и да се прехласва по "най-новите технологии".
Че един гинеколог пролет не прави.
Пък доктор, по доктор - фалит на млекопроизводителите

# 16
  • Мнения: 36 037
аз съм ви фенка на вас, старозагорките  breastfeeding

Ииииииии, пък и тииии... Само на старозагорките ли...?


виноват  Embarassed
и на старозагорците, като ти водиш редицата  Heart Eyes

# 17
  • Стара Загора/Бургас
  • Мнения: 77
Не знам дали Стара Загора е център на просветата, но като една бъдеща мама присъствала на тази среща днес ,не мога да не изкажа възхищение към организаторките на това прекрасно мероприятие.

Благодаря ви момичета и се надявам това да е първато от многобройните последващи срещи!
Дори и да съм имала някакви задръжки относно кърменето, то този разговор ми помогна да взема окончателно решение , което е в негова полза. Момичетата успяха да ме убедят /надявам се не само мен/, че няма нищо по-естествено, нищо по-нормално и нищо така засилващо връзката между майката и бебето, както акта на кърмене.


Радвам се , че ви познавам!!!  bouquet

# 18
  • Мнения: 816
 smile3501 newsm51
Наистина Брависимо  bouquet

# 19
  • Мнения: 385
Поздравления за ветеранките от Стара Загора   bouquetи от мен.

# 20
  • София
  • Мнения: 4 381
  bouquet Страхотни сте!

# 21
  • Варна
  • Мнения: 632
БРАВО Стара Загора!  newsm10 
Едно изказване като на doni осмесля усилията   bouquet

# 22
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 922
БРАВО Стара Загора!  newsm10 
Едно изказване като на doni осмесля усилията   bouquet

Да, какви хвалби само  Hug
Щом поне една бременна е останала толкова доволна и се е амбицирала, значи услията са си заслужавали.

# 23
  • Мнения: 667
"А вие бъдещ татко ли сте...?"

...ти що не му каза: "Дълго съм кърмен. Майка ми ме е учила как стават нещата." Wink Peace

# 24
  • Мнения: 980
Да се включи още един ваш фен!  Simple Smile Купона не спира, а просветата набира сила! Дори жегите ли не ви спират?!    bouquet


Офф: интересно ми е когато "малките" се отбият ще продължите ли в този дух? Има ли тежест думата на една "екс" кърмачка пред бъдещите мами? 

Последна редакция: пт, 28 юли 2006, 12:58 от mama monik

# 25
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 922
Monik, много сложни и дълбоки въпроси задаваш  Mr. Green Wink

# 26
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
Интересно ми е когато "малките" се отбият ще продължите ли в този дух? Има ли тежест думата на една "екс" кърмачка пред бъдещите мами?

Е, иска ли питане... Естествено, че ще има...
Щотооооо... Ако няма... Ще има пата-кюта...
Както се казва... Со кротце, со благо и со малко кьотек...

# 27
  • Стара Загора/Бургас
  • Мнения: 77
интересно ми е когато "малките" се отбият ще продължите ли в този дух? Има ли тежест думата на една "екс" кърмачка пред бъдещите мами? 

Нали идеята е  чрез  популизиране на кърменето да се открият съмишленици сред бъдещите мами , на които сегашните мами да предадат щафетата  и които да им помагат в това начинание???

Така , че екс, настояща или бъдеща кърмачка-важно е да сме наясно кое е добро за децата ни Laughing

# 28
  • Мнения: 980
Monik, много сложни и дълбоки въпроси задаваш  Mr. Green Wink

Да... Rolling Eyes Не ми се искаше да пускам нова тема, но се чувствам принудена, като не става с "офф" и "Со кротце, со благо"  Mr. Green Laughing

Споко,  важното е керванът да върви (да има много бебоци) и кучето да си лае  (добре-обучено!)....  Mr. Green

# 29
Не знам дали Стара Загора е център на просветата, но като една бъдеща мама присъствала на тази среща днес ,не мога да не изкажа възхищение към организаторките на това прекрасно мероприятие.

Благодаря ви момичета и се надявам това да е първато от многобройните последващи срещи!
Дори и да съм имала някакви задръжки относно кърменето, то този разговор ми помогна да взема окончателно решение , което е в негова полза. Момичетата успяха да ме убедят /надявам се не само мен/, че няма нищо по-естествено, нищо по-нормално и нищо така засилващо връзката между майката и бебето, както акта на кърмене.


Радвам се , че ви познавам!!!  bouquet


Ето това доказва, че усилията не са напразни!!! Чудесно се получи срещата!!! Ако в бъдеще тези срещи станат периодични, би било още по-добре! Браво още веднъж на организаторите!!! За мен беше удоволстие да бъда сред вас   bouquet

# 30
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Сега изчетох темата и поднасям поздрави и аз  bouquet
Страхотни сте, момичета Hug Heart Eyes
Аз също съм заклет фен на старозагорската агитка вкупом (майки И татковци Laughing) Hug

# 31
# 32
  • Мнения: 667
Прекрасен материал. Добре балансиран както като обем, така и като информация.
Поздравления за старозагорци!

# 33
  • Сливен
  • Мнения: 382
БРАВО!!!

Само мога да съжалявам, че не съм с вас. Продължавам да се надявам догодина да намеря и други съмишленици тук.

# 34
  • Мнения: 980
Все това да се чува, браво!

Общи условия

Активация на акаунт