Бъдеща мама, моля за съвети

  • 2 990
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 441
Здравейте, може въпросът ми да е малко тъп, но не съм запозната и ще съм благодарна да ми отговорите. Предстои ми раждане в скоро време и започнах с подготовката с изпирането на бебешките дрешки. Обаче заради пустия ми бебешки мозък нямам спомен дали сложих от течния периолен препарат за бебета или от обикновения, с който пера нащите дрехи. Пуснах ги след това на допълнително изплакване и центрофуга, но пак се притеснявам да не развие някаква алергия. Да ги изпирам ли наново, макар че това наслагване на препарат също не е добре или като ги мина и през ютията и нищо няма да им има?

Щом са още веднъж изплакнати и след като минат през гладене, не мисля, че ще има проблем. Случавало ми се е при нужда да пера и с обикновен сапун, гладя обличам и не съм имала проблем. Но всяко бебе е различно, реално може да развие алергия и от бебешки прах за пране. Ако ще се чувстваш по - спокойна пусни ги пак с бебешки прах, вместо да го мислиш и да се тревожиш. Понякога някои неща дори и излишни ни спедтяват излишни тревоги и мислене. Успех и леко раждане! 🍀

# 16
  • Мнения: 12
Здравейте! Искам да ви попитам относно майчинството как стоят нещата. Та имам общо 2год и 8 мес общ стаж, от март тази година не се водя на работа бях и 4 мес на борсата, като през това време за мое щастие забременях и мъжът ми не ми позволява да почна работа след като ми изтече борсата. Мисълта ми е след като няма да се водя на работа в следващите месеци (7-8мес.)ще ми повлияе ли на парите ми за майчинството. Доколкото знам връщат 2 години. Благодаря предварително 😊

# 17
  • Мнения: 12
Здравейте! Имам въпрос относно майчинството. Имам 1г и 4 месеца стаж в Бг, но през цялата си бременност не съм назначавана на договор, ще трябва ли да се пусна някъде за месец понеже термина ми е на 6 ноември? Благодаря ви предварително.

# 18
  • Мнения: 358
За да се възползвате от 45 дневния болничен преди раждане и след това от майчинството, трябва да имате сключен трудов договор.

Общи условия

Активация на акаунт