Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 12 ян. 2020, 12:08 ч.

МНОГОДЕТНИ МАМИ № 71

• 8 149
  • 234
  •   2
Отговори
# 225
Благодаря за отговорите.sweetkids_mama,в този сайт за сутиени ме изкара 90 D.Ох, трудно ще е явно докато се ориентирам.Но ще се пробвам 😁

# 226
  • София
Мария, честита ви принцеса и от мен! Да е победоносна в живота! Simple Smile

katya_pk, за колите ние сме с Рено Еспейс, 7 местен ван, 3+2 отделни седалки отзад, всяка с нормален самостоятелен колан, имат опция и за изофикс, могат да правят различни комбинации (т.к. го купихме с 6 седалки, могат отзад да са 2 реда по 2 или 1 ред 3, и 1 ред 1 най-отзад - така има повече място за багаж, но пък 2х2 има пътечка м/у седалките да се минава по-лесно). Ние сме много доволни от колата, определно френската возия и комфорт се усещат. Но и са електроника и по-пипкави за ремонт и не всеки майстор им разбира.
Наши познати имат Мерцедес вито и веднъж пътувахме с него, вярно вътре е много по-голяма и широка, но пък откъм возия и екстри е много изчистена и по-твърдо вози.

Близко приятелско семейство имаха Фолксваген 4х4, но вече като бус изглежда (не мога да се сетя сега модела), по едно време мъжът ми искаше да сменяме с такова, заради 4х4, а и мъжа ми и покрай него и момчетата са байкъри, по почивки сме със стойка с поне 3 колелета и обичат по планините да карат. Решили сме, живот и здраве, като дойде време за смяна на Еспейса, да вземем нещо 4х4, засега ще си го караме, докато можем. Simple Smile

# 227
Здравейте мили Мами, имам въпросче - кърмя си близнаците спокойно, вече саси направили някакъв режим през 2 часа и всичко е наред, НО мисля, че ми се пукат вените на гърдите. Моите са от малките, но доста наедряха покрай раждането, появяват се сини петна, а вчера по време на едно от кърменията, като ме заболя все едно игла ми забиха или нещо се скъса. Някоя мама имала ли е подобни състояния, гърдите оправят ли се?

# 228
Виж за блистер или запушен канал. Аз бях така много болки побрах. Някъде към третия месец спра да ме боли, но аз и кърма бол. А моята само кърма признаваше. Щото с батковците не ми се получи се заинатих. Вземи си лецитин.

# 229
  • София
И аз пиех редовно лецитин, от 1200мг, до 4-5 таблетки на ден при запушвания, профилактично по 1-2.

# 230
И аз пиех редовно лецитин, от 1200мг, до 4-5 таблетки на ден при запушвания, профилактично по 1-2.
Значи тази болка е от отпушване на канали за кърма. И това лекарство не вреди на бебоците?

# 231
  • София
При запишем канал болката е пронизва ща, може да има зачервено, подуто.
Не пречи лецитина на бебетата Simple Smile, той е добавка и го влагат в много храни, например шоколад, за да разбива мазнините да не са на бучици.
Понякога и само при сука ето бебето отпушва канала, аз си го пиех лецитина, защото с най-големия почти бях направила мастит тогава.
Браво за успешното кърмене на 2 бебета!

# 232
По скоро болката е от запушен канал. Но ти погледни зърното. Ако имаш бяла точка то пак е запушен канал но имаш и блистер - кожа прозрачна над изхода на канал.  Или видимо запушване. Боли аски. Ако няма значи е вътрешно и лецитин ударно. Аз страдах много и от двете. Следи за зачервяване загряване и температура. Можеш и компрес между кърменията. Имаше принцип на редуване на топли и студени, но съм забравила, ако някой помни да каже

Значи тази болка е от отпушване на канали за кърма. И това лекарство не вреди на бебоците?

# 233
Благодаря Wink Нямам други симптоми, но ще следя. Мисля си, че заради многото кърмене е голямо натоварването на съдовете. все пак  на 2 часа постоянно само на кърма, направо незнам дано дочакам 6 месец, че да почна да ги захранвам.
Единият наддава по-малко от другия, дали да се притеснявам, незнам.

# 234
  • София
За близнаци има доста информация в блога на Фата, вкл. за кърмене и захранване: https://zabliznacite.wordpress.com/

Общи условия

Активация на акаунт