ЮЛИ 2020 - Тема №3

  • 22 607
  • 742
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 211
Звйнях на АГ за болките ниско долу и ми предписа но шпа 3×2
И каза ако не ме успокоява да й звъня отново.
Не ми предписа магнезий(поне засега),та се чудя дали да не взем да си купя(на своя глава) но знам ли.....
Има ли значение от кога се започва?

# 286
  • Мнения: 130
nikolova_03 аз като бях 14 г.с. моя АГ ми каза да спирам но-шпа понеже вече може да скъсява шайката на матката и е опасно. Предписа ми магнезий и да ти кажа май се чувствам по-добре,но дали е от магнезия или от това,че вече приключих първия триместър-не знам. И все пак всеки организъм и бруменонст са индивидуални и АГ трябва да прецени кое как да се приема.

# 287
  • Мнения: 107
За момичетата от София, вижте на какво попаднах:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfJFUUr62uk2CDc6FmLQIJH … dBRbDo6A/viewform

Но не виждам от колко часа е. Много ми се иска да отида на Училище за бъдещи родители и се чудя дали да не го посетя и това.
Мисля, че беше от 10.00ч. аз се записах и ще ходя с една приятелка. Трябва да проверя и ще редактирам поста ако намеря линка.

Редактирам се: https://facebook.com/events/s/%D0%B1%D0%B5%D0%B7%D0%BF%D0%BB%D0% … 1080810414/?ti=cl

Последна редакция: ср, 22 яну 2020, 12:57 от cwetelina17

# 288
  • Мнения: 1 131
Здравейте, дами  Simple Smile
Виждам обсъждате почивка - аз много искам да отскочим до Гърция. Любима ни е и ще се радвам да си откраднем малко време насаме преди бебо да дойде.

А за количка - аз нямам идея от къде да започна. Имам близки с малки деца, посъветваха ме за лятна на Чиполино и директно ще я поръчвам. Но за основната ни количка мисля да отскочим до някой голям магазин- поне да придобия представа. Много ми хареса тази със зеленият сенник Simple Smile
Вие как ги подбирате? Някои колички са ужасно скъпи 😲

Как са момичетата с повръщането? Аз тези дни пак си повръщам, ама чувствително има подобрение, да не казвам голяма дума.

Манди, ти си много смела жена! Чак до Индия ще отидеш! Желая ти да си изкарате страхотно. Както и на всички дами, дано всяка има възможност за мечтаната почивка ❤

Janetm, изпуснала съм! Защо ще ти правят серклаж?

За болките- аз онзи ден имах менструални и пратих ММ до аптеката за магнезиев диаспорал, обаче после преминаха. Надявам се да не се налага да пия, защото дори фолиевата трудно преглъщам. Направо фобия имам от това повръщане 😅

# 289
  • Мнения: 2 534
Peoney, доколкото си помням основните критерии за количка бяха да е лека (относително), с големи гуми, маневрена, да се сгъва и разгъва лесно, да има голям сенник и багажник, хубаво легнало положение, да е мека от незапарваща материя, да се пере лесно

Има колички, които изглеждат много добре на външен вид, но са ужасно трудни за маневриране, примерно съм чела ужасни неща за Кам, Чиполино, полските "танкове". Тротоарите и улиците са адски разбити, водила съм я на планина, на море тая количка и всеки лев си заслужаваше. Толкова ми беше удобна, че така и не ползвах "лятна"

# 290
  • Мнения: 271
Здравейте! Някоя от Вас случайно има ли проблеми с ниско кръвно? И знаете ли какво може да се пие в такава ситуация?

# 291
  • Мнения: 367
За магнезия и аз да кажа, че от миналата седмица ми изписа Магнерот 2×1. Бебето по ехограф сега е в 16+4. Откакто го пия намаляха болките, но пак се появяват понякога. Още пия и Но шпа 2×1 и Дуфастон. Аз мисля, че временни неразположения са нормални и не се вторачвам в тях.
Моето кръвно е адски ниско. Под 90/65 е сега. По принцип течностите вдигат кръвното - вода, айрян. АГ-тата харесват повече ниските кръвни, отколкото високите Grinning

# 292
  • Мнения: 193
И моето кръвно е ниско 100/70 или 90/60 пия айрян соленичък и хапвам шоколад.

# 293
  • Мнения: 271
Танче, и моят АГ много се зарадва, като му казах, че съм с ниско кръвно 😂 Аз го поддържам около 80/60 в момента.

# 294
  • Мнения: 312
Моето кръвно е 110 на 70, но пулсът ми е винаги около 100. При вас как е пулсът?

# 295
  • Мнения: 955
Impresita, a преди да забременееш как ти беше пулса? Аз също съм с ниско кръвно, 90 на 60 в най-добрия случай. Пулс 70-75,но от известно време ми е по-висок, особено вечер. Четох, че е нормално при бременност. Иначе 100 е в рамките на нормалното, но ако ти е така по принцип. Всеки си има норма за себе си. Аз при пулс 100 си "усещам" сърцето и се чувствам ужасно. Взимам чат пат валидол.

# 296
  • Мнения: 193
Моят пулс под 90 не пада.Преди за забременея пулса си ми е така както и кръвното.Кръвното ниско ,пулсът висок 😁 АГ-тата се радват на ниско кръвно,високото си е опасно. 😊

# 297
  • Мнения: 312
Kaylinnn преди да забременея вървеше около 80, след като забременях се върти около 100. Вчера казах на ендокринолога, но не обърна внимание. Уж, нямам проблеми със щитовидната жлеза, като изключим леко завишеното TSH. Все забравям да питам АГто. То толкова чакам там и после прегледът минава бързо и забравям да питам за някои неща.

# 298
  • Мнения: 4 941
Доста сте изписали. Аз съм с нормално кръвно, но понякога пулсът ми е бърз. Снощи пак си го усещах, но не го измерих. Не искам и затова да се тревожа. Confused

Иначе количката я избрах много лесно. Heart Eyes Сестра ми има същата, но в друг цвят, много е удобна и маневрена, също така е добра за високи мамчета. Yum

Резултатите от скрининг теста са ми готови. Рискът бил нисък. Изпратиха ми ги по пощата и сега видях, че са на английски език и нищо не разбирам. Thinking

# 299
  • Мнения: 4
Здравейте момичета, чета ви от известно време и най-после и аз реших да се включа.
Терминът ми е 01.07., от Варна съм на 35 години и ми е първа бременност. На последните два прегледа уж се видя пола на бебчо, но първо беше момче, а после момиче. За нас няма значение, живо и здраво да е и за двата пола сме измислили име.
До сега карам изключително лека бременност, дано да продължи така.
И аз от няколко дена имам леки неразположения ниско долу отпред. АГ-то ми каза да пия Магнерот и Но шпа (както и при вас).

Общи условия

Активация на акаунт