Кюретаж и забременяване след това - тема 83

  • 24 722
  • 755
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 135
Здравейте момичета,
Знаете ли дали за имунологичните изследвания (НК клетки, ТЛА, Крос Мач тест) трябва да се ходи на гладно? Или няма значение?
Благодаря ви!
Няма значение
А деня от цикъла има ли значение?
За това се сетих да питам - казаха ми, че няма от болница Малинов.

# 61
  • София
  • Мнения: 10 642
Здравейте момичета,
Знаете ли дали за имунологичните изследвания (НК клетки, ТЛА, Крос Мач тест) трябва да се ходи на гладно? Или няма значение?
Благодаря ви!
Няма значение
А деня от цикъла има ли значение?
Не, няма

# 62
  • Мнения: 174
Момичета може ли да ми помогнете с разчитането на резултатите,докато посетя доктора?[/img][/img]

# 63
  • Мнения: 266
Момичета може ли да ми помогнете с разчитането на резултатите,докато посетя доктора?[/img][/img]

На мен нищо не ми излиза качено...

# 64
  • Мнения: 174
       Дано се отворят.

# 65
  • Sofia
  • Мнения: 5 940
Така като гледам имаш дефицит на вит. Б12 и вит. Д.
За д-димера нищо не мога да кажа.

# 66
  • София
  • Мнения: 10 642
Д-димера е ок, ама витамините са голяяяям дефицит

# 67
  • Мнения: 174
Д-димера е ок, ама витамините са голяяяям дефицит
             Да,благодаря и аз така го разбрах.Това проблем ли е при забременяване?

# 68
  • Sofia
  • Мнения: 5 940
Хубаво е да запълниш дефицитите преди забременяване.

# 69
  • Мнения: 339
Д-димера е ок, ама витамините са голяяяям дефицит
             Да,благодаря и аз така го разбрах.Това проблем ли е при забременяване?
Проблем е, тъй като бебето ще се нуждае от тези два витамина и дефицитът им може да доведе до увреждания.
Добре е преди забременяване вит. Б12 да е към горна граница. На мен при стойности на вит. Б12 - 180 и вит. Д - 18.5, доц. Русев ми предписа метилирана форма на Б12 от 1000 гами по 1 таблетка на ден и вит. Д по 5000 IU дневно, и контролен тест на двата витамина след един месец прием.
При сериозен дефицит на Б12 се изписват инжекции, затова е добре да направиш консултация, тъй като може да са необходими и при теб.

# 70
  • Мнения: 226
Здравейте правят ли се изследваня за тромбофилия по време на бременност и хормон на щитовидната жлеза?

# 71
  • Мнения: 441
Здравейте правят ли се изследваня за тромбофилия по време на бременност и хормон на щитовидната жлеза?

За ЩЗ си се пускат, дори по време на бременност ТСХ и ФТ4 се следят всеки месец.  За тромобофилия не съм запозната.

# 72
  • Мнения: 339
Здравейте правят ли се изследваня за тромбофилия по време на бременност и хормон на щитовидната жлеза?

За ЩЗ си се пускат, дори по време на бременност ТСХ и ФТ4 се следят всеки месец.  За тромобофилия не съм запозната.
За генетична тромбофилия могат да се пуснат изследвания по време на бременност.

# 73
  • Мнения: 170
Здравейте!
Искрено се надявам и аз темата да спре бързо да се пълни с новодошли и лоши новини. Нека всичко лошо е вече зад гарба на всички ни, заровено дълбоко в старата лоша година и новата 2020-та сбъдне мечтата на всяка от нас да гушне дългочаканата си рожба и сълзите й този път да са от неизмеримо щастие.
Моят аборт беше на 14.11.2019г и вече имах своя първи цикъл след него, в очакване съм на втория и преди дни пуснах контролна микробиология. Резултатът беше, че няма изолирана бактерия, но пък лактобацилите били повече. Докторът ми го нямаше и акушерката ми каза, че били нормални резултатите , но ако съм искала да си правя промивки със сода(това впоследствие го намерих същото в интернет докато ровех за повишени лактобацили).
Нямаме установена причина за аборта, а беше късно може би час след абразиото, като се осъзнах след шока и попитах акушерката няма ли плода да бъде изследван, за да разберем причините за случилото се и ми беше отговорено, че това няма как да се случи там. Когато бебчето излезе от мен, акушерката направи ужасена гримаса и ме попита дали съм прекарала вирусна инфекция, защото плацентата изглеждала като след прекарана такава.
Щом микробиологията е чиста, възможно ли е другите да ми излязат позитивни?? Изследванията за микоплазма, уреаплазма, хламидии.
Те пак ли с цервикален секрет се взимат проби за изследването?

Последна редакция: сб, 18 яну 2020, 14:26 от CherryCherry_Passion

# 74
  • София
  • Мнения: 7 484
Да, възможно е МБ да е чиста и да излезе проблем в изследването на хламидия, уреаплазма и микоплазма. Изследват се от секрет.

Общи условия

Активация на акаунт