Кюретаж и забременяване след това - тема 83

  • 24 792
  • 755
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 731
Здравейте! Бременна съм в 17г.с., но се налага да направя кюретаж , защото откриха синдром на Даун след амниоцентеза. В потрес съм и никога не съм мислила, че може да ми се случи нещо подобно. Чувствам се като убийца, но имаме дете на 1.5г и не искам и неговия живот да затормозя отглеждайки дете с увреждания. Решихме с мъжа ми, че най-разумно е да прекъсна бременността си макар и в този напреднал стадий. Проследяваща ми лекарка обаче се оказа, че не се занимава с аборти и сега се чудя къде и при кого да отида. Ужасно съм неориентирана и каквото и да чета, не успявам да синтезирам информация. Затова от сърце ви моля да ми препоръчате лекар и болница в София, където ще поемат кюретажа по здравна каса(знам, че щом е по медицински причини се поема). Също така лежи ли се в болница и колко време? Това ми е нужно да знам, за да организирам нещата с обгрижването на първото ми дете. Сигурна съм, че са коментирани тези неща, но наистина съм в ступор и дори не успявам да мисля нормално и ви моля за помощ.

# 391
  • Мнения: 2 523
icecube - Страшно много съжалявам за случващото се. Това е едно от най-ужасните неща които може да преживее човек. Пожелавам много кураж и се надявам да намерите начин да продължите в името на детенцето и бъдещите си дечица. И аз изживях нещо подобно през ноември и ми се иска да бях последната преминала през този ад Sad

Не знам дали сте искали повече мнения, но моят съвет е да потърсите ако не сте. Дано има шанс и всичко да е наред. Препоръчвам МЦ Фемина и най-вече доцент Димитрова. Тя завежда и отделението по проблемна бременност в МД. Може да поговорите с нея как биха процедирали при вас в МД.

Аз лежах 5 дни в отделението за рискова бременност. Акушерките бяха страшно мили и влязоха в положение. Бях във ВИП стая сама за да не стоя при другите бременни. Аз бях в 28гс и затова при мен беше раждане и кюретаж, но кюретажът беше изпълнен перфектно и не съм имала проблеми или болки след това.  Платих само за ВИП стаята и нищо повече.

Пожелавам успех и се надявам все пак да има положителен финал!

# 392
  • Мнения: 731
icecube - Страшно много съжалявам за случващото се. Това е едно от най-ужасните неща които може да преживее човек. Пожелавам много кураж и се надявам да намерите начин да продължите в името на детенцето и бъдещите си дечица. И аз изживях нещо подобно през ноември и ми се иска да бях последната преминала през този ад Sad

Не знам дали сте искали повече мнения, но моят съвет е да потърсите ако не сте. Дано има шанс и всичко да е наред. Препоръчвам МЦ Фемина и най-вече доцент Димитрова. Тя завежда и отделението по проблемна бременност в МД. Може да поговорите с нея как биха процедирали при вас в МД.

Аз лежах 5 дни в отделението за рискова бременност. Акушерките бяха страшно мили и влязоха в положение. Бях във ВИП стая сама за да не стоя при другите бременни. Аз бях в 28гс и затова при мен беше раждане и кюретаж, но кюретажът беше изпълнен перфектно и не съм имала проблеми или болки след това.  Платих само за ВИП стаята и нищо повече.

Пожелавам успех и се надявам все пак да има положителен финал!
Много благодаря за информацията и съжалявам, че сте преживели същото и то на късен етап. На никого не го пожелавам и никой не заслужава подобно нещо да му се случи. За друго мнение не съм търсила. Рискът ми при скрининга беше 1:4. Правих кръвен тест, пренатален, който също показа много висок риск за Даун. Накрая с амницентеза се установи на 100%, че бебето има Даун. Не знам къде и какво повече биха могли да ми кажат. От тук нататък лекарката ми каза, че изборът е наш какво да правим - дали да продължа или да прекъсна бременността.
Чувала съм за д-р Димитрова. Ще я потърся , за да разбера подробности. Благодаря!

# 393
  • Мнения: 1 333
icecube съжалявам за това, през което преминаваш и напълно те разбирам подкрепям! Аз също имам детенце на 1.5г и бих постъпила по същия начин.. колкото и да е трудно това решение.
Моят аборт беше в края на 15г.с. в Шейново - минава по здравна каса, но аз имах избор на екип (държах моят АГ да направи процедурата). Имах болничен престой 3 дни - заради по-напредналата седмица ми сложиха Дилапан за леко разширяване на шийката и ми дадоха хапчета за подготвяне за предизвикване на раждане, когато получих контракции и кървене ме приспаха и след 30 минути всико беше приключило безболезнено.
Желая ти всико да мине добре и следващия път да бъде успешен и да гушкаш здраво детенце Flowers Four Leaf Clover

# 394
  • Варна
  • Мнения: 2 704
icecube, има тема, специално за абортите поради тежки малформации на плода, ако искаш погледни и там. Искрено съжалявам за това, което ти се случва, аз преминах през същото, но в 13 г.с. + 2 дни и синдомът не беше Даун, но това няма значение ... Щом и амниоцентезата потвърждава, значи това е резултатът Sad Ще те посъветвам да не пестиш средства, а да намериш лекар, който ще мисли за теб, на когото ще имаш пълно доверие и знаеш, че няма да те осакати. Един съвет, ако ти предложат директен кюретаж, не се съгласявай. Нека 1-во да те подготвят с медикаменти, които предизвикват контракции и разкритие, така ще е по-щадящо за теб физически. В София имаш голям избор, събери се, чети и направи най-доброто за себе си. После като свърши всичко си дай време да страдаш, но сега се погрижи за себе си.

# 395
  • Мнения: 651
Здравейте! Бременна съм в 17г.с., но се налага да направя кюретаж , защото откриха синдром на Даун след амниоцентеза. В потрес съм и никога не съм мислила, че може да ми се случи нещо подобно. Чувствам се като убийца, но имаме дете на 1.5г и не искам и неговия живот да затормозя отглеждайки дете с увреждания. Решихме с мъжа ми, че най-разумно е да прекъсна бременността си макар и в този напреднал стадий. Проследяваща ми лекарка обаче се оказа, че не се занимава с аборти и сега се чудя къде и при кого да отида. Ужасно съм неориентирана и каквото и да чета, не успявам да синтезирам информация. Затова от сърце ви моля да ми препоръчате лекар и болница в София, където ще поемат кюретажа по здравна каса(знам, че щом е по медицински причини се поема). Също така лежи ли се в болница и колко време? Това ми е нужно да знам, за да организирам нещата с обгрижването на първото ми дете. Сигурна съм, че са коментирани тези неща, но наистина съм в ступор и дори не успявам да мисля нормално и ви моля за помощ.


Минах по този път, преди месец. Наложи се да направя аборт по медицински причини в 15 г.с. в клиника Щерев.
Не се плаши, не боли, поискай венозна упойка, нищо не се усеща, запиваш и когато се събудиш всичко е приключило. Аз останах два дни в болницата и след това бях веднага на работа - по мое желание.
Иначе, моята история... Разбрах съвсем случайно че съм бременна - в 8 г.с., всъщност колежка ми каза че, симпомите ми са за бременност и така се оказа. В началото бях шокирана, една година преди това правих изследвания и мислех че, не мога да имам деца. Забремяняването беше спонтанно. Когато приех идеята че, ще си имам бебенце, се оказа че има аномалия и буквално за три дни - след  биохимичния скрининг трябваше да направя аборт, тъй като бебенцето беше голямо а бременността напреднала. Кошмар, преживях истински кошмар и аз и съпруга ми. Радост, страх, шок, уплах и болка / психическа / се смениха за много кратко време. Сега, един месец след аборта се чудя дали би могло отново да забременея, толкова много го искам, но съм на 41 години. Упреквам се, също така, защото без да знам че съм бременна, вземах хранителни добавки - геритамин, хиалуронова киселина, и се чудя дали скелетните аномалии не се дължат на това.
Психическата болка е тежка. За физическата, не се тревожи. Аз съм много плашлива и прагът ми на поносимост е нисък, въпреки това мога да ти кажа - не боли, ако е с упойка венозна.
Бях при много добър лекар - в Щерев, там си направих и БХС и добре че се реших. Много познати ме съветваха да не го правя.
Успех ти, желая!

# 396
  • Мнения: 174
Мила,много съжалявам за това което ти се случва.На 100% ли е сигурно,че е с Даун?Имах случай с една приятелка на която също показа този синдром,но въпреки всичко тя не го махна и пое риска да си го гледа,да обаче то си се роди напълно здраво и сега е на 2 г.Моя аборт(кюретаж)беше в 17 г.с.,но причината беше мъртав плод.Аз лежах 3 дни в болница,тъй като беше напреднала бременност и ми вливаха антибиотик.Мисля,че в София където и да отидеш ще ти направят каретаж.Силно се надявам да не е това,но всичко си е риск.

# 397
  • Sofia
  • Мнения: 3 485
Мила,много съжалявам за това което ти се случва.На 100% ли е сигурно,че е с Даун?Имах случай с една приятелка на която също показа този синдром,но въпреки всичко тя не го махна и пое риска да си го гледа,да обаче то си се роди напълно здраво и сега е на 2 г.Моя аборт(кюретаж)беше в 17 г.с.,но причината беше мъртав плод.Аз лежах 3 дни в болница,тъй като беше напреднала бременност и ми вливаха антибиотик.Мисля,че в София където и да отидеш ще ти направят каретаж.Силно се надявам да не е това,но всичко си е риск.
След амниоцентеза е 100 процента сигурно.

# 398
  • София
  • Мнения: 333
Здравейте! Бременна съм в 17г.с., но се налага да направя кюретаж , защото откриха синдром на Даун след амниоцентеза. В потрес съм и никога не съм мислила, че може да ми се случи нещо подобно. Чувствам се като убийца, но имаме дете на 1.5г и не искам и неговия живот да затормозя отглеждайки дете с увреждания. Решихме с мъжа ми, че най-разумно е да прекъсна бременността си макар и в този напреднал стадий. Проследяваща ми лекарка обаче се оказа, че не се занимава с аборти и сега се чудя къде и при кого да отида. Ужасно съм неориентирана и каквото и да чета, не успявам да синтезирам информация. Затова от сърце ви моля да ми препоръчате лекар и болница в София, където ще поемат кюретажа по здравна каса(знам, че щом е по медицински причини се поема). Също така лежи ли се в болница и колко време? Това ми е нужно да знам, за да организирам нещата с обгрижването на първото ми дете. Сигурна съм, че са коментирани тези неща, но наистина съм в ступор и дори не успявам да мисля нормално и ви моля за помощ.

В Тина Киркова, доктор Косовски. Миналата седмица изчисти мен и една моя приятелка-смачкани сакчета в 5г.с. Доктора е перфектен и много разбран, само не знам дали поемат по ЗК аборта.

Последна редакция: ср, 19 фев 2020, 21:28 от Sia_go

# 399
  • Мнения: 2 466
Здравейте! Бременна съм в 17г.с., но се налага да направя кюретаж , защото откриха синдром на Даун след амниоцентеза. В потрес съм и никога не съм мислила, че може да ми се случи нещо подобно. Чувствам се като убийца, но имаме дете на 1.5г и не искам и неговия живот да затормозя отглеждайки дете с увреждания. Решихме с мъжа ми, че най-разумно е да прекъсна бременността си макар и в този напреднал стадий. Проследяваща ми лекарка обаче се оказа, че не се занимава с аборти и сега се чудя къде и при кого да отида. Ужасно съм неориентирана и каквото и да чета, не успявам да синтезирам информация. Затова от сърце ви моля да ми препоръчате лекар и болница в София, където ще поемат кюретажа по здравна каса(знам, че щом е по медицински причини се поема). Също така лежи ли се в болница и колко време? Това ми е нужно да знам, за да организирам нещата с обгрижването на първото ми дете. Сигурна съм, че са коментирани тези неща, но наистина съм в ступор и дори не успявам да мисля нормално и ви моля за помощ.

Съжалявам за всичко, през което се налага да преминете. Моят аборт по медицински причини беше в края на 16г.с. На преглед бях при доктор Стратиева е Щерев, тя обаче ме изпрати в Света София за процедурата. Правиха ми предварително хорионбиопсия (тя ми в направи), която потвърди проблема. Не беше Даун, а друго. Предизвикаха контракции с хапчета, после ме приспаха и всичко мина.  Беше си като раждане с контракции, изтичане на води и т.н.
Процедурата минава по ЗК и бях в болницата 3 дни. Физически мина по възможно лек начин, но на психиката й трябва време да се възстанови. И аз имам детенце на 3,7г. Двамата със съпруга ми ме крепяха психически. И за мен тежко беше да съм далеч от детето, защото не се бяхме разделяли никога, даже и за ден. За две седмици три пъти лежах в болницата.
 И сега, почти 4 месеца след аборта има дни, в които ми е много тежко и плача, но няма как с лека ръка да забравиш нещо такова. Често се сещам сега в коя седмица щях да бъда, колко време оставаше до раждането, но в същото време се опитвам да вярвам, че Господ все пак ни е спестил много мъки, макар че се наложи да преживеем всичко това. Аз един месец ходех като болна и не знаех точно какво ще се случи и когато ми казаха, че за бременността ми няма шанс ме заболя ужасно много. Не се обвинявайте дали постъпвате правилно. Много хора биха взели такова решение. Дано да намерите добри доктори и всичко да мине възможно най-леко.

# 400
  • Мнения: 142
Здравейте. Писала съм преди (имам един мисед и едно кухо яйце), реших да пусна Фемофлор плюс - излезе уреаплазма и кандида като положителен резултат. Всички микробилоии са били чисти през годините, включително съм пускала и плазмите - там също не излизаше нищо до този момент. Според вас резултатът верен ли е? Ще се радвам, ако има момичета с подобен опит, да споделят. Тези инфекции пречат ли на зачеването и износването или по-скоро са опасни в напреднала бременност? Много се притесних.

# 401
  • Мнения: 56
Здравейте дами,
 Имам въпрос
С два кюретажа съм-единия е на 03.10 другия е повторен на 27.11.
На 10.01.20 ми дойде Мц
Но сега нещо закъснява с 9дни!?!?
Бях на контролен в началото на февруари изписаха ми иногинол, защото имах доста образувани кисти и витД , че имам дефицит,останалите резултати са ми ок,но Мц ми го няма..., а все още се пазим доста с мм..по принцип съм си с нередовен и пкс

# 402
  • София
  • Мнения: 7 497
Първите 2-3 цикъла след кюртаж е нормално да не са обичайни.
Ако се притесняваш, отиди на лекар.

# 403
  • Мнения: 731
Благодаря на всички за подкрепата, споделения опит и съветите! В крайна сметка ще се заема лекарката, която изражда първото ми дете, но ще ме наблюдава моята си лекарка. Просто явно тя няма много опит в това и се е доверила на много опитен специалист. И двете са професионаисти и също съм на мнение, че средства не бива да се пестят. Дадоха ми три хапчета(Мифогин), които да изпия в понеделник сутрин като лекарката ми ще ми изпрати по каква схрма, че я викнаха по спешност. След това в сряда сутринта ще постъпя в болница(в Токуда конкретно-казвам, ако след време някой има въпроси за там), където ще ми дават други хапчета през два часа и ако се наложи, ще ми пуснат системи. Каза, че след това пак ще минат с кюрета, няма как, но няма да е толкова грубо след като съм се изчистила от хапчетата. Надявам се всичко да мине добре и да няма усложнения. Само да попитам, че пропуснах днес при срещата с лекарката, с пълна или със спинална упойка правят кюретажа?

# 404
  • Мнения: 1 333
icecube при мен процедурата беше същата, изпих трите Мифегина по схема и дори не се стигна до приема на следващите хапчета. Упойката беше венозна пълна.

Общи условия

Активация на акаунт