Какво се случва ПРЕДИ менопаузата? Да споделим и да обсъдим. Тема № 8

  • 30 290
  • 757
  •   1
Отговори
# 600
  • Мнения: 1 675
Между другото, сега има всякакви страшно готини рамки, и много хора придобиват по-интересен и фешън😸 вид с очила.
Точно по тази причина имам 2 модела рамки за очилата ми за компютър - да се метаморфизирам както си искам. Сега към едните стъкла добавихме лек диоптър, че възрастта взе да праща разни сигнали 😒

# 601
  • Пловдив
  • Мнения: 40 776
Здравейте!
До сега се чудих кво се случва, ама след последния МЦ, който не беше всъщност никакъв, се светнах, че съм за тая тема...

# 602
  • София
  • Мнения: 6 182
Някой да има наблюдения около окосмяването? Ама искам да чуя нещо хубаво, че да се зарадвам. Например, че много са му оредели космите по краката. Моите наистина оредяха значително. Сестра ми, ми споделя същото. Ама ако може съвсем да изчезнат ха-ха. Например баща ми, който си беше сериозно космат на младини, като стана дядо, подбедриците му бяха като бебешко дупе гладки. Гледам и разни приятелки на майка ми лятото, като се пуснат по рокли нямат едно косъмче, ама се чудя дали сядат да се епилират на 80+ или такава си е тенденцията и това е бонус ако доживееш?

# 603
  • В градината...
  • Мнения: 15 930
Моите отдавна окапаха. Имам 2-3 косъма на краката, които и с пинсета могат да се махат. Аз не че и преди съм била много космата де, пък и руси косми...

# 604
  • Мнения: 7 920
Майка ми никога не е обезкосмявала крака и ръце. Като млада е имала незначителен мъх, който след пубертета още е изтънял и след менопаузата няма и помен от косъмче. Краката ѝ са гладки като длани. Аз скубя краката с епилатор от 15 години и наблюдавам сериозно намаляване на броя косми. Освен това са толкова крехки, че от търкане в панталоните през зимата явно падат сами. Мога и над месец да не се епилирам и косми няма, тук-там някой самотен мохикан, който мога да махна само с пръсти. На ръцете нямам нищо.
За сметка на това пораснаха по три дълги косъма отзад на бедрата Joy

# 605
  • Sofia
  • Мнения: 26 381
Да,космите опадат.
Аз ги нямам от много години,ако има те са много светли и не се забелязват.Може и да е от щж.Но започнаха да се появяват няколко по брадичката Grinning
Важно е косата да си ми е на главата Blush

# 606
  • Пловдив
  • Мнения: 40 776
Има ли значение деня в който да ида на преглед при АГ...? Или просто на който и да е ден, а да си пусна хормони на 3-ти от МЦ, ако ми дойде въобще следващият път...?

п.п.С това постоянно чувство, че ми се пишка направоооо...
И ми е едно такова все едно ще ми дойде всеки момент Head Band

# 607
  • Мнения: 20 172
Дали да не пуснеш някоя урина, евентуално за цистит.

# 608
  • Пловдив
  • Мнения: 40 776
Уф, незнам...освен в понеделник сутрин.
От вчера много ми потънаха гимиите...Disappointed Relieved Знам, че светът не свърва, ама...

# 609
  • Мнения: 20 172
Споко бе, много сме така, сдухани и депресе, включително и аз.
Пусни обикновена и стерилна.

# 610
  • Пловдив
  • Мнения: 40 776
Споко бе, много сме така сдухани и депресе, включително и аз. Пусни обикновена и стерилна.
с една проба или как...?

# 611
  • Мнения: 20 172
Ами не, две проби са, купи си контейнерче за стерилна урина от аптеката. Даже си купих две, за двете проби. Сутринта тоалет много хубав, пускаш малко урина отстрани и след това в контейнерчетата, като внимаваш специално това за стерилната урина, да не го пипаш отгоре по ръбовете и отвътре по капачката.

# 612
  • Пловдив
  • Мнения: 40 776
Благодаря ти!

# 613
  • Мнения: 22 905
При мен има увеличение на окосмяването, забелязах го още около 36-36г. и ходих на ендокринилог.
Аз съм от тези, които с времето космясват повече!😈

# 614
  • тук и там
  • Мнения: 11 533
Това са влошаване на зрението след 40 си е вярно.И при мен ,и при повечето ми приятелки точно това стана-вече всички сме със очила за четене.И продължава да се влошава малко по малко при мен поне.Тъй като никога не съм носила очила,и не съм имала проблеми със зрението до съвсем скоро-нямам и навика да са ми под ръка очилата,но в последно време нищо не мога да прочета без тях..Та си купих една верижка и вече ми висят на врата,иначе все съм ги забравила,или ровя из  шкафове и чанти да си ги търся когато ми потрябват..

Общи условия

Активация на акаунт