Какво се случва ПРЕДИ менопаузата? Да споделим и да обсъдим. Тема № 8

  • 29 831
  • 757
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 39 048
Кайсийке, моята щерка ако ме види с верижка на врата и очила ще се откаже от мен. Нищо лично, само споменавам как изглеждам в очите на пуберката ми. Днес ще избираме очила за нея и от сега съм на тръни как ще протече денят и на двете ни.
За космите- там, където ги щавя редовно са оредели. Но според мен се дължи на епилатора, а не на години.

# 616
  • Мнения: 7 917
И на годините може да се дължи оредяването по крака и ръцете (нито майка ми, нито сестра ми нито аз сме махали по ръце... моите и на майка са много оредели, на как са повече и си ги има...) Rolling Eyes
Но пък поява на ново окосмяване по лицето много ме тормози Head Band При на майка всички лели (7 на брой - руси та руси) се появи окосмяване по мустачки и брада... отделни косъмчета, но тъмни дебели... а по-късно и дебели бели косми. Гледам и майка беше грабнала пинсетата не за вежди Unamused
Ама к'вот е, т'ва е! Ще се гледам старателно в огледалото и то с очила Wink

# 617
  • Мнения: 2 819
Аз съм от късогледите, но с висок астигматизъм и с възрастта ми падна диоптъра до 0. Усещам обаче, че вече и с очилата с нулевия диоптър започнах да отдалечавам това, което чета и май ще трябва да правя вече очила с + диоптър.

А за окосмяването и при мен забелязвам оредяване с годините и даже си мислех да ви питам при вас как е. Явно всички сме на едно хоро.

# 618
  • Мнения: 39 048
Имам приятелка, която след спиране на цикъла качи килограми и почнаха да ѝ растат екстрите по брадата и мустаците. Сега ги бори с лазер и самочувствието ѝ се възвърна. Казваше че във всяка дреха с джоб държи пинсети.

Последна редакция: пт, 06 мар 2020, 14:55 от mariat

# 619
  • Пловдив
  • Мнения: 40 599
Аз ходих за Цистирен...не се търпи инак.

# 620
  • тук и там
  • Мнения: 11 395
А,нося си верижката и хич не ми пука.Ние сме в къща,като се кача и сляза 30 пъти по стълбите,щото не съм си взела очилата и това за ден,ела да видиш как бързичко се обазаведох с верижка. На общесвени места си нося очилата без  верижка(за сега),ама май  ще започна и там да си ги нося,защото като вляза в някой магазин и не мога да прочета нищо на опаковката и само рова в чантата си..Друг вариант е да си направя някакви комбинирани стъкла(ако има такива),и да си ги нося постоянно очилата.Трябва да питам в оптиката за такъв вариант..

# 621
  • Пловдив
  • Мнения: 1 219
Моите по краката са си там - много и дълги. По брадата имам няколко косъма 3 - 4 отдавна, скубя си ги периодично. Но с веждите + очила за четене беше забавно. Като съм с очила виждам излишните косъмчета, но не мога да ги скубя с очилата. Пък като махна очилата не ги виждам. Скоро си купих увеличително огледало и така вече стават нещата.

Последна редакция: пт, 06 мар 2020, 10:56 от Pesheck

# 622
  • Мнения: 22 521
Аз само с лещите се скубя и гримирам.Пинсета имам в чантата задължително!
Относно верижките- сега са много модерни и даже аксесоар, ето пример:


Напишеше в гугъл “верижка за очила”, има мн. готини варианти.

# 623
  • Sofia
  • Мнения: 26 188
Много са удобни верижките,а и сега са модни.През 90-те също се носеха.И аз ще потърся да си купя.

# 624
  • тук и там
  • Мнения: 11 395
Моите са обикновенни,някакви кожени-но  в оптиката имаше верижки за очила,които си изглеждаха като на смимките- като бижута.Моите очила са от две години и половина,миналата година виждах когато отдалеча предмета от очите си малко и се справях и без очила.Тази година обаче нищо не мога да прочета вече без очила(имам предвид най-вече указания по опаковки,четене на книга и  подобни). .ММ е с очила от доста време,но неговите са някакви комбинирани стъкла ,защото има и астигматизъм ,и той си ги носи постоянно.А пък аз си виждам ,само наблизо  не виждам.Ей сега си пиша на лаптопа без очила,ама ако с доближа до екрана и вече ми е мъгла.Blush.Като вляза в някой магазин и съм много смешна,защото там предимно ми се налага да вадя очила и да чета указания,съдържание,срок на годност и т.н.

# 625
  • Мнения: 1 429
За горна устна някой с отзиви ?
Аз никога не съм се обезкосмявала там, съвсем леко мъхче имам, което от 2 г. реших да третирам/ от форума научих/ с Lycia обезцветяващ крем 8 дози,  но напоследък имам чувството, че са го развалили, или пък е с изтекъл срок, макар че в превода пише друго.  В началото след 5 минути престой с кремчето, нищо видимо не се виждаше над устната - перфектно изтъняване и обезцветяване, сега стоя по 8-10 мин., но сякаш не действа. По краката от време навреме епилатор ползвам, почти нищо нямам - едничини някакви косъмчета.
Колежките в старата фирма масово ходеха на обезкосмяване с конец при козметик,  казваха оредявали косъмчетата, но тези които пониквали били доста твърди. Не смея да пробвам.
Иначе за пигментацията да похваля едно турско кремче Експигмент, за което пак от форума научих, и си поръчах по обява. Много съм доволна, още не съм изхабила и 1/3 от тубичката 30 мл., а ефект се забелязва, който досега с българска козметика не съм постигала.

# 626
  • Мнения: 22 521
Аз без “цацките” не мога да напазарувам 😱

# 627
  • В градината...
  • Мнения: 15 928
Аз бях спряла да скубя вежди, понеже възложих тази работа на фризьорката. Но тя много ми оскубва, а не искам така /с пинсета, а иначе тук масово с конец махат вежди, но много боли/.
Напоследък пак започнах сама, ама както казвате с очилата е трудна работа. Вчера си купих увеличително огледалце, изплаших се, добре че съм кьорава и не се виждам без него.
Мистик, спокойно, тук сме отбор юначки.
На мен МЦ пак не ми дойде. Обаче аз отслабнах малко. Та, който както иска си възприема този период. За мен беше стряскащо и ме мотивира да се взема в ръце да си покажа, че в яденето не е решението.
Увеличих анти ейдж козметиката, купих си машинка за домашно хайфу, обух високите токове и започнах да се контя пак. Като на 25, е, почти.

# 628
  • София
  • Мнения: 13 200
Тъй като се събрахме доста очиларки в темата, да питам и нешо друго. Преди 10 години лекарят е измерил едно разстояние между очите, а сега- друго. Т.е. има разлика от 3мм. И това ли е нормално. Преди е било 65, сега- 68. А в рецептата за очила за четене- разстоянието е 66. Направо ме е страх да отида и да си поръчам нови.
От поне 25 години съм с очила (за далеко) и никога не са ми измервали различно междуочното разстояние (1mm си е нормално, не е робот). 3mm разлика си е значително... Я прочети пак Smiling Imp да не е написал лекаря рецептата с "левия заден крак" 8 като 5! Помоли и в оптиката да ти го измерят и им кажи за това разминаване...

ОО, на мен разстоянието между очите за близо и далече е различно. Късогледа съм от 10 клас. Преди 2 г. взеха да ми окъсяват ръцете Wink а и всичко ръкоделно ме затрудняваше. Изписаха ми очила за близо, ама тия късогледите си останаха. Да знаете, че е отврат това. Минуса си седи и ще си седи цял живот, а започва да се появява проблема с наблизо. Все още и там съм в минус, но ще премине в плюс някога. Хората първоначално слагат очила за четене и си виждат надалече без очила. Аз трябва да ги сменям. Направих си прогресив, но за офиса само. Не ми се иска все още да слагам пълния, защото са и без това безумно скъпи. Та... имам рецепта за двата вида очила и там разстоянието е различно за различните видове. Когато гледаш надалеч напред зениците са в едно положение, когато се наведеш да четеш, те се приближават една към друга. Особено важно е за прогресива това.
Ето готини верижки в Zennioptical. Аз там съм поръчвала очила преди време, много готини има. Сега съм на път отново да поръчам, понеже за мен са като аксесоар, нося непрекъснато.
И аз да кажа, че ми дойде цикъла, като ми прескочи един. Само дано да няма пак кисти, че ми писна.

Последна редакция: пт, 06 мар 2020, 11:19 от Vache

# 629
  • Мнения: 20 090
Аз ходих за Цистирен...не се търпи инак.
Пари ли?
Абе направо иди на гинеколог ако е на зор работата, и без изследвания.
Само да кажа, че стерилна урина се пуска няколко дена след като ги свърши цикъла, ако междувременно ти дойде.

Общи условия

Активация на акаунт