Какво се случва ПРЕДИ менопаузата? Да споделим и да обсъдим. Тема № 8

  • 30 165
  • 757
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 13 786
Дами, какво ще кажете за този тример. От лентичките получавам обрив, от депилаторите също. За сега по брадата махам с пинцета,  но някак почвам да имам по-видим мъх над горната устна. Мислех си за този уред. Виждам че цената му варира от 10 до 70 лв. Предполагам че едното е имитация а другото по-качествени вариант.
Някой има ли мнение, отзиви да е чел/чул?

# 661
  • Мнения: 10 256
Е то това не ги ли бръсне? Ще стане по-зле. Ако имаш излишни пари за даване, само електроепилация за горна устна. Но това съм го прочела, не говоря от собствен опит.

# 662
  • В градината...
  • Мнения: 15 929
https://www.ebay.com/itm/Painless-Face-Hair-Remover-Upper-Lip-Ch … 359520?nav=SEARCH  като започнеш от 11 лв..... Да, тримерът бръсне.

# 663
  • Мнения: 220
И на уролог отиди.Иначе има един антибиотик Монурал, но не знам дали е удачно сама да си го предписваш.
Монуралът е най-добрият ми приятел, мисля си даже любовник да го правя! Grinning
Аз съм с хроничен цистит от години и като се прибера в БГ, вляза в аптека и си поръчам "15-20 Монурала" аптекарките получават пристъпи на заекване Simple Smile))))))
Хаха..аз си го самопредписвам също като не мога да ида на лекар веднага.А и какво да ме гледат,всеки път едно и също, така към от 25 години, на приливи и отливи.
Лелее как толкова години го търпите 🤯🤯
Изследвания и причини търсят ли се? Има също доста билки които помагат, но искат по дълго и често пиене. Ама все си мисля, че за да има цистит то има и бактерии, а те с една доза монурал не измират, само се  покриват и чакат удобен момент...
Аз това не го търпя, но при мен  различни бактерии излизат и така, правя лечения. Изследват урина, ваг. Секрет и полово предавани болести. Уреа и микоплазми...

# 664
  • Мнения: 22 785
О, да, изследвания всякакви.
Четох статия,че повече от 50% от женската популация страда от хроничен цистит.Свързано е с анатомията ни.
В по-големия брой случаи няма обективна причина.
Аз стигам до кръв в урината и изхвърляне на лигавица от пикочния мехур, болката е ужасна.
Много рядко изолират бактерии, просто слабо място.
По едно време лекарите имаха съмнения за полип в пикочния мехур, но се оказа,че нямам...Това е положението!
При мен всичко започна след като премръзнах в един ресторант.На другия ден се озовах в спешното..И се започна..Макар и като дете да помня,че имах някакви оплаквания.
Сега лекувам с медикаменти и билки.Почвам с билки, но няма ли подобрение директно си искам антибиотик на лекарите.Иначе не се живее.

Последна редакция: сб, 07 мар 2020, 08:38 от ДХ3

# 665
  • Мнения: 220
О, да, изследвания всякакви.
Четох статия,че повече от 50% от женската популация страда от хроничен цистит.Свързано е с анатомията ни.
В по-големия брой случаи няма обективна причина.
Аз стигам до кръв в урината и изхвърляне на лигавица от пикочния мехур, болката е ужасна.
Много рядко изолират бактерии, просто слабо място.
По едно време лекарите имаха съмнения за полип в пикочния мехур, но се оказа,че нямам...Това е положението!
При мен всичко започна след като премръзнах в един ресторант.На другия ден се озовах в спешното..И се започна..Макар и като дете да помня,че имах някакви оплаквания.
Сега лекувам с медикаменти и билки.Почвам с билки, но няма ли подобрение директно си искам антибиотик на лекарите.Иначе не се живее.

Ох, съчуствам ти. Жестоко е меко казано Sad
Донесоха ми от Германия билкови таблетки Angocin. Вълшебни се оказаха още след първия ден болките и паренето спряха. Вероятно може и от интернет да се купи. Лекува цистити и настинка. Уникално!
Също този лекар препоръчва билки - котешки мустачки ( така си го преведох от руски) ето линка към видеото:
https://youtu.be/UXuOVlWOBPo
Не съм пробвала, но  мисля да си купя и за известно време да го пия, такива добри качества му приписват, че при чести бактерии и възпаления би трябвяло да действа.
За сега ангоцина е топ. Препоръчвам го на всички с хронични цистити.

# 666
  • Пловдив
  • Мнения: 40 699
Ходих аз да дам урина и двата вида...ще споделя като са готови. Исках и за Е коли.
Снощи мисля излезе мъъъъничко камъче и сега съм по-добре. Бъбреците наболяват, ама поне не съм все във wc- то Simple Smile

Аз мустачките ги скубя с пинсета след като козметик ми ги дръпне с кола.

# 667
  • Мнения: 20 144
То ако има някаква бактерия в стерилната, те ще напишат.

# 668
  • Пловдив
  • Мнения: 40 699
М да...момичето каза, че пуска и антибиограма, ако се изолира нещо. Дано няма, че тия коли съм им сърбала попарата Confused

# 669
  • Мнения: X
Здравейте момичета! И аз явно вече съм за тази тема. На 43г. съм, като последните 3-4 години цикълът ми беше нормален, но на кратки интервали- 22/23 дни, но много болезнен и с обилно кръвотечение. От декември обаче имах само веднъж леко кръвотечение в началото на февруари без болки  нито напрежение и от тогава - нищо😟. И сега съм в чуденка може ли така изведнъж да цопна в менопауза?? Има ли други като мен?

# 670
  • Пловдив
  • Мнения: 40 699
Аз да ви кажа, че си помислих, че пак ми дойде...кафяво, после червено, сега пак кафяво течение...ужас. Ама явно вече ще е така. Ту има, ту няма.

# 671
  • София
  • Мнения: 13 204
VACHE, какво представлява цитонамазката тогава? Не се заяждам, никога не съм се замисляла как се правят изследванията, колко време отнемат. Това, което чета в нета, е същото, което направиха при мен - вземане на материала и изследване под микроскоп.
Цитонамазката от шийката е взимане на материал с малка четчица, остъргване на шийката и цервикалния канал. След това резултата се класифицира като степени по Папаниколау. Има много информация в нета. Изследването се прави от патоанатом. Сигурно е възможно твоят лекар да е АГ и патоанатом едновременно и да гледа на момента цитонамазката. Моите винаги са ги пращали на друго място. Освен това не знам какво е технологичното време за изследването, защото понякога нещата изискват обработка някава. Просто за първи път чувам някой да гледа цитонамазки на момента. А колпоскопията е директно изследване на самата шийка под микроскоп (колпоскоп). Като я намазват с разни неща се вижда дали има ненормални клетки. По принцип двете изследвания се комбинират и така е най-добре да се прави.

Да кажа и аз за цистита.. Снощи пих монурал и аз. Преди нямах такива неща, но за 2 г, това ми е втори цистит. аз имам голямо смъкване от ражданията. Смятам, че това създава проблема. Предния път изолираха бактерия. Тогава пих монурал и после се оказа при антибиограмата, че е подходящ. Сега да ви кажа нямах нерви да седя 2 дни и тогава да давам урина за изследване. Направо го пийнах и се приключи. Смятам да пия уринал и чайове с боровинка и ще видим...

Последна редакция: сб, 07 мар 2020, 11:40 от Vache

# 672
  • Мнения: 20 144
Витамин, иди на гинеколог да видиш той какво ще каже.

# 673
  • Бостън
  • Мнения: 13 470
Ох, съчуствам ти. Жестоко е меко казано Sad
Донесоха ми от Германия билкови таблетки Angocin. Вълшебни се оказаха още след първия ден болките и паренето спряха. Вероятно може и от интернет да се купи. Лекува цистити и настинка. Уникално!
За сега ангоцина е топ. Препоръчвам го на всички с хронични цистити.
Има го в нашия Амазон на безобразна цена! Безкрайно благодаря за препоръката!
https://www.amazon.com/Angocin-Anti-Infek-N-50-Tablets/dp/B07MYNYJCT

# 674
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 370
A aз понеже съм силно късогледа -6, за сега все още само си вдигам очилата на главата и забивам нос в ситноте букви. Преди бях с лещи, ама там няма ка да ги махна за секунди и трайно минах на цайси. ММ виждаше като орел, то и сега вижда надалеч, ама я да се опита да прочете надписите на някой сапун или батерия, без очила.
Обичам да бродирам, но ми е трудно, защото за да виждам бодовете трябва да съм без очила, а за да гледам схемата, трябва да сложа очилата...мъка


Има мултифокални лещи, които са за случаи на миопия / късогледство / и далекогледството от възрастта.
Аз все още виждам на близо съвсем дребни букви, но и на мен ми трябва повече светлина. На 45 съм почти на 46 г.

Общи условия

Активация на акаунт