ДЕКЕМВРИйски мами са щастливи - гушкат бебета красиви!

  • 17 292
  • 731
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 936
Привет декемврийски мами! Чета ви още откакто бях бременна, но все не се навивах да пиша. Е, вече с бебе, реших, че е време да се присъединя. Терминът ми трябваше да е 31.12, но по ред причини и усложнения, младежът беше изваден в началото на ноември, със завидните 1280 гр. Засякохме се в МД с госпожиците на Сладурчето. Към днешна дата, бебе Макси тежи вече 3600 гр. Ще се радвам да обменяме опит, а като се постопли, да споделяме разходки със софийските мами.
Сладурче, как вървят при вас прегледите, наред ли е всичко? Ние отмятаме един по един, по график. Simple Smile
Фам, Фемме, Калиси и при нас тази вечер 2 пъти повърна Дарка, днес им смених и млякото, но ня вярвам да е от това. Много ного ми стана мъчно, че нищо не мога да направя. Бързо си изяде млякото, може и за това да е.
Вашите бебчета като повърнат, искат ли да ядат пак?
Супрема и мен така днес ме боля глава, времето много ми влияе.
VanyaBU браво за погачата, добре сте си изкарали. Калоянчо е добро дете. И на мен ми се иска, но не смея още, с тия вируси. Добре си и казала на свекървати.
Здравей Yana, браво на Макси💜🥰. Добре сме иначе, отмятаме прегледи, минахме на Невролог и Очен.

# 271
  • Мнения: 354
Здравейте Simple Smile
Мн трудно намирам време да пиша... малчо е все така кисел. Започнахме боуен дано има ефект.
Момичета, като сменяте млеката- внимавайте- рязката смяна може да ги разстрои , аз преди го правех 50/50 старо с ново поне на няколко яденета.
Повръшането щом не е на фонтан и постоянно не е притеснително. Калоян днес изяде 90 и повърна половината 🤷♀
Аз го слагам да спи при нас понякога , защото ръмжи с часове през нощта и за мен няма сън Sad ще пробвам с гнездото , както прави Калиси, не се бях сещала. Иначе не ми е удобно между нас- той се е разперил аз свита в единия край и не смея да мръдна да не го натисна.
Някоя има ли проблем с кърменето? Калоян отказва да цока трети ден, само ако е полузаспал цока, но трудно успявам да го докарам до това положение на всяко ядене. Започна да приема от шише , та поне не седи гладен, но защо така отказва Sad аз всеки път се цедя след като яде с шише и има горе - долу колкото  е изял. Въобще голяма драма с това ядене...

# 272
  • Мнения: 290
Рамзес, и ние имаме проблем с храненето. Катето яде до половината и почва да пищи, върти се, свива се. Не си дояжда млякото и в чудо съм се видяла. Някой пъти така се напъва, че повърне. Писах днес на педиатърката и тя каза да сменим капките за колики. Досега ползвах е БиоАмика, сега тя ни каза да вземем Еспумизан Л. Чувала съм, че капките със симетикон запичат. Някой ползвал ли е тези капки?

# 273
  • Мнения: 799
Рамзес, и ние имаме проблем с храненето. Катето яде до половината и почва да пищи, върти се, свива се. Не си дояжда млякото и в чудо съм се видяла. Някой пъти така се напъва, че повърне. Писах днес на педиатърката и тя каза да сменим капките за колики. Досега ползвах е БиоАмика, сега тя ни каза да вземем Еспумизан Л. Чувала съм, че капките със симетикон запичат. Някой ползвал ли е тези капки?
Аз давам Еспумизан Комфорт - 5 капки + Био Амика - според схемата (вече е на 9 капки, защото е на 3 м +++) на всяко хранене и Омнибиотик Панда всеки ден, откакто сме се прибрали от болницата.
Последните 2-3 седмици установих, че дори да са минали 3 часа и уж да й е време за яденез ако не е гладна се дърпа, извива, плаче и просто прекратявам храненето и пробвам след половин час.
Иначе Еспумизанът се дава за газове, а Био Амиката съдържа ензим, който разгражда лактозата в млякото, двете са различни.

# 274
  • Мнения: 11
Рамзес, и ние имаме проблем с храненето. Катето яде до половината и почва да пищи, върти се, свива се. Не си дояжда млякото и в чудо съм се видяла. Някой пъти така се напъва, че повърне. Писах днес на педиатърката и тя каза да сменим капките за колики. Досега ползвах е БиоАмика, сега тя ни каза да вземем Еспумизан Л. Чувала съм, че капките със симетикон запичат. Някой ползвал ли е тези капки?
Ние бяхме с Лефакс, които също са със симетикон и...да, запече се брутално, което му усили дискомфорта.
Иначе той спи при нас на спалнята, до мен, в гнездо. Удобно му е, спокоен е, на мен също ми е удобно, защото не се налага да ставам и да хвърча като линейка, като заплаче. А и от чисто психологическа гледна точка е добре за детето в първите месеци след раждането си да е близо до мама и тате (в нашия случай след 40-дневна раздяла, дори не коментирам колко е полезно). Не се притеснявам от привикване или "манипулиране" от негова страна, защото поведението му е изцяло инстинлтивно, за горните е нужно съзнание.
Чакам с нетърпение да се постопли, за да излизаме повече и по-често.

# 275
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287
Вчера следващите три хранения не е повръщал. Може би беше от неудобната поза.
Сутринта към 7 повърна и после на яденето в 10 не е. Ще видим сега в 13.

Иначе, аз мисля след като се наяде да го изведа в близкия парк за ок. 30-40 мин. Днес поне пече слънце. Ако има мами от Младост 2 или 3, може да пишете, да се разхождаме заедно. Relaxed

Току-що чух, че в някои общини в страната са обявили грипна епидемия. За Сф не чух.
Ние утре сме на консултация. Чудя се дали да звъня на педиатърката после да я питам дали да ходим. Макар че, ако има промяна, е редно тя да ме потърси.
Нещо хич не я харесвам нашата педиатърка, но много трудно намерих. Първо, явно, че има недостиг на педиатри, второ, все пак, търсих да е близо до вкъщи, за да мога да се придвижвам. Първите 2-3 пъти ще ходим с таткото, но по-натам - сама. А аз не съм и шофьор.

Направо ви се чудя на нервите, които имате да събирате по 15 жени вкъщи Grin Аз изобщо не обичам такъв калабалък. Много се напрягам.

# 276
  • Мнения: 5 338
Привет, Яна. Браво на героя! В кой квартал си?
Моята Катлея много повръща, аз съм казвала. Преди лато имаше криза с коликите, от зор и фонтани правеше. Слава Богу, скоро не се е случвало. Педиатърката каза, че щом качва, няма проблем и ще го израсте. Преобличаме се по н пъти на ден и така.

# 277
  • Мнения: 4 660
Малката има гурелчета още от болницата. Уж там я лекуваха вкъщи слагахме капки, но ефекта изчезва със спирането на капките. Много упорито нещо каката имаше гурели до 5-6 месец.
Има ли друго гурелясало бебе как се справяте и с какво лекувате.
Утре сме на консултация при педиатъра в града и най- вероятно ще и пускат секрет. Сега  чакам при личния за направление.

# 278
  • Мнения: 489
Аз идвам да се оплача-пт снощи съм с повръщане и разтройство. Чувствам се като парцал-не мога да стана от леглото. Сестра ми гледа малкия и ми го носи само да го накърмя. Не знам дали да му давам нещо превантивно на него. Страх ме е да не го заразя. Изобщо не знам дали е вирус всищност.

# 279
  • Мнения: 197
Моята повръща основно когато съм я прехранила или не успея да я оригна.
Неда, говори ли с лекар? С тези грипове, които са плъзнали е хубаво бързо да го пресечеш.
Фам, тези дни няма да мога да се класира за разходки, но от другата седмица може да се уговорим 🤗 Коя е вашата педиатърка? Аз записах София при моята лична лекарка в 27 поликлиника, която всъщност е педиатър.

# 280
  • Мнения: 632
Момичета, тук в нашия край днес се празнува бабинден. Ето ни и нас с Дани и свеки 🍀

# 281
  • Мнения: 882
Лукреция супер сте . И аз мисля, че повръщат заради преяждане или не са се оригнали.  Ние минахме прегледа при Ефремов.  Центъра  в горна баня  си работи.  Нз аз защо не успях да се свържа.  Иначе вс ни е наред.  Малко му пука едното  коляно на малкия но каза да не се притеснявам че е нормално . И каза ме следващия ни  преглед ще е чак на 4 години 🤔 защо толкова дълъг срок . Каза  че е хубаво ако съм решила за слинг. Проходилките  ги отричат по добре е било от тези дето да си го бута той самичък забравих как се казват . Как Го гушка да го носи аз изтръпнах . Мисля , че е време да се стегна и да не му треперя толкова на малкия . Една моя приятелка кинезетерапефт  като го гушна и почна  да ми размята бебето на погачата лошо ми стана . А тя работи с деца с някакви заболявания май изоставени.  Ние снощи голяма криза ни хвана с коликите и решението беше при мама на спалнята с гърдата и . Колко  време цока зърното ме боли.  А сега той е толкова изморен, че от 5 сутринта имаме само 2 хранения и то нз колко стабилни са . Сега като се приберем ще му дам да папа .

# 282
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287

Фам, тези дни няма да мога да се класира за разходки, но от другата седмица може да се уговорим 🤗 Коя е вашата педиатърка? Аз записах София при моята лична лекарка в 27 поликлиника, която всъщност е педиатър.

Д-р Цокова в един мед.център до м-н Зора. Просто аз я избрах от зор, защото тези, при които ходих нямаха капацитет за нови пациенти. Малко е тросната и не обяснява добре. Като ти отговаря на някой въпрос, все едно ''какви са тия глупости дето питаш''. Като че ли съм отгледала 5 деца.

Иначе за разходки, ок. Ще се радвам на компания. Стига да е хубаво времето др.седмица. Аз днес излязох, но беше за 20-на мин. Пече слънце, но доста студеничко си е.

# 283
  • Мнения: 444
Малката има гурелчета още от болницата. Уж там я лекуваха вкъщи слагахме капки, но ефекта изчезва със спирането на капките. Много упорито нещо каката имаше гурели до 5-6 месец.
Има ли друго гурелясало бебе как се справяте и с какво лекувате.
Утре сме на консултация при педиатъра в града и най- вероятно ще и пускат секрет. Сега  чакам при личния за направление.

Предполагам, че детето няма гурели, а запушени каналчета. Нещо, което се случва доста често на бебета. И моята дама я изписаха със запушени каналчета и давах капки, но ефектът беше ден за ден. Чистих с физиологичен разтвор и памук, но пак нямаше ефект. Четох, че мога да слагам физиологичен разтвор на капки и това помогна. За 2-3 дни нямаше и помен от секрета на очите. Слагах по 2 капки на око.
Може да пробваш.

# 284
  • Мнения: 803
И ние днес бяхме на разходка за около час и половина, направо ме умори тази количка Sweat Smile
Мони ние бяхме на ортопед миналата седмица, гледаха с ехограф двете ябълки и ни викат пак на 5 месеца, до тогава а трябва да се е образувало нещо си, не запомни точно какво Rolling Eyes, което да проверят.

Общи условия

Активация на акаунт