ДЕКЕМВРИйски мами са щастливи - гушкат бебета красиви!

  • 17 306
  • 731
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 936
Марти само на Дарка,да, защото се роди 1020кг,Бубси беше по-голяма.
Еделвайс,Синагис е ваксина за респираторни вируси за този сезон,слава богу само един сезон ще слагаме, включително и март месец.
Аз също ползвам термоси,2броя и ми е много удобно, като излизаме ги взимам и мляко в едни пластмасови кутии,разделени на брой дози мляко.
Не мога да повярвам как минава времето,след 2 дни,ще направят 3 месеца.

Последна редакция: пн, 27 яну 2020, 12:53 от sladur4e7

# 406
  • Мнения: 4 660
Здравейте
Днес за първи път излязохме с количката. Все ми се иска ,но няма как с две породени. Първоначално каката ревна за количката си, но после я сложихме на лятната и се успокои. Обясних и че едната количка е на бебето другото нейното. Та нямаше как да бутам двете наведнъж и се разходихме със свекървата. Каката навършва две години през Април след това ще я пусна на ясла.
За сега ги гледам сама, ако се налага оставям ги на свекървата.

# 407
  • Мнения: 367
Моя и той незнам скок ли е какво е, но понякога през деня и нощта почти не спи. Тая вечер като заспа в 21 събуди се в 12 и до сутринта през 2 часа суче. Към 3 се беше наакал и трябваше да го сменя, разсъни се и там 1 час будува. Мислех си даже, че нещо кърмата не го нахранва и единия път реших да пробвам с АМ дали ще слпи повече. Еми не.... същата работа😁

# 408
  • Мнения: 183
Момичета, дали сте извадили здравни книжки на децата? Не ми е ясно в синята здравна книжка освен вписване на лекуващите личен и дентален лекар за друго ползва ли се? И има ли друга книжка, в която се вписват имунизациите на децата?

# 409
  • Мнения: 803
На мен ми казаха да купя Амбулаторна карта и да я дам на личния, те я попълват друго не знам да трябва Thinking

# 410
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287
Момичета, дали сте извадили здравни книжки на децата? Не ми е ясно в синята здравна книжка освен вписване на лекуващите личен и дентален лекар за друго ползва ли се? И има ли друга книжка, в която се вписват имунизациите на децата?

Купила съм амбулаторна карта, която на всяка консултация се носи.
Иначе за здр.книжка педиатърката ми каза март да отида до Здр.каса с един документ, който тя ми даде плюс моята лк и да го регистрирам. Предполагам от там ще я дадат тая карта.

# 411
  • Мнения: 270
Ние днес ставаме на 3 месеца ❤🎂🐣
Черпим виртуално с ягодови мъфини 🧁
Времето наистина лети...


D.k, нека всички хубави пожелания на орисниците се сбъднат! И аз не съм спазвала поверието да не се изнася нищо в този ден...

Марти, честита ви месечина! Катлея да расте здраво и добро бебче 😍

И аз мисля да увеличавам млякото на 150 мл, изяжда всичко до последна капка. На кутията с мляко освен седмици има и приблизително тегло, което мисля че е по-определящо.

# 412
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287
Ние днес ставаме на 3 месеца ❤🎂🐣


И аз мисля да увеличавам млякото на 150 мл, изяжда всичко до последна капка. На кутията с мляко освен седмици има и приблизително тегло, което мисля че е по-определящо.

Да е здраво бебчето.

На кутията на Хип няма тегло. Иначе да, аз вдигнах на 150. Не го изяде сега цялото.

# 413
  • Мнения: 1 139
Моя и той незнам скок ли е какво е, но понякога през деня и нощта почти не спи. Тая вечер като заспа в 21 събуди се в 12 и до сутринта през 2 часа суче. Към 3 се беше наакал и трябваше да го сменя, разсъни се и там 1 час будува. Мислех си даже, че нещо кърмата не го нахранва и единия път реших да пробвам с АМ дали ще слпи повече. Еми не.... същата работа😁
Viji моята пък вчера цял ден беше неспокойна, не можеше да се отпусне да спи, само на вън. Изведахме я доста време 2 часа сигурно и аз взех да си мисля, че кърмата ми нещо намалява и аз незнам при положение, че суче доста често, а нали уж колкото повече сучи, повече се произвежда. Вечерта и се запуши носа, надявам се от дългата разходка на по-студено,дано не е някой вирус пак 😥През ноща беше мн неспокойна едвам дишаше и пак се будеше често да суче, но за кратко. Незнам вече и аз дали и стига. Мисля да си взема една везна да я теглим.
Сега ще я води до педиатъра да я прегледат, че аз мн се наплаших от престоя ни в болницата. Всичко пак започна така със запушен нос. Баткото тъкмо го закрепихме, сега пак малката😓
Честита месечинка на Катлея и на бебето на Ирмир. 🤗Да са здрави 😘
Д. К. страхотна погача сте имали, много красиви сладки изкушения.

# 414
  • Мнения: 5 340
Мерси, момичета Heart Eyes
Ирмир, честита месечинка и на твоето момиче! Да е много здрава и щастлива Kissing Heart
Алексчето ми се губи.. Алекс, всичко наред ли е? Надявам се. Драсни 2 реда Kissing Heart

# 415
  • Мнения: 4 660
И моето през нощта се наака после се разсъни доста време мрънка плюе бибата. Накрая я пових сложих и шапка та заспа. Имаме такива нощи и дни нищо не я успокоява доста пръцка понякога.

И аз днес и вдигнах леко дозата на АМ е изпи го но повърна значи и в много. За сега пие около 100 мл. Вече преви 4-5 часови паузи през нощта и след обяд.
Заглежда се вече по лицето ми усмихва се, даже днес и потърсих бебешките играчки. Трябва да поискам и активната гимнастика от приятелката ми.

# 416
  • Мнения: 872
И моя снощи цяла нощ се пъна и пръцка. Много не спокойно спа и в 6 окончателно стана. От тогава до сега яде през 2 часа дремва макс 15-29 минути и се буди с рев, направо цирика. В чудо се видях днес.

# 417
  • Мнения: 3 789
Ели снощи рева известно време, успивахме се 2 часа, не искаше да заспи, а и се спеше, накрая я разходих из вкъщи, дадох й да си хапне и заспа за 1 минута, та откара до 7 сутринта (заспа може би към 22.30). И цял ден днес хапва, спи 2.5 часа, пак хапва и пак спи. Явно е в някакъв такъв период, не я мисля много, че иначе почвам да се филмирам яко. Иначе поне снощи се понаспах.

Купих и аспиратор за сополките, има лек секрет, особено сутрин и след баня, обаче тя почва да пищи и да вика "не не не" 😂 и не мога да го ползвам, та чистя с клечки за уши...

# 418
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287
та откара до 7 сутринта (заспа може би към 22.30).

Ехаа, това не ми се е случвало откак се е родил. Всъщност това ми беше седмичния режим, като ходих на работа Grin

# 419
  • Мнения: 489
Явно повечето бебета са на някаква вълна. И моя от два дни мрънка,иска само на ръце,яде на 2-2,5 часа-ден и нощ. Днес почти не е спал- 20 мин сутринта и 40 следобяда. През нощта само ръмжи и пъшка. Дано да период,че съм скапана вече. Не съм спала повече от час от два дни. Заспива само на ръце и като го сложа в леглото край.

Общи условия

Активация на акаунт