ДЕКЕМВРИйски мами са щастливи - гушкат бебета красиви!

  • 17 312
  • 731
  •   1
Отговори
# 450
  • Мнения: 3 789
Носко имат и аспиратор за уста. Аз такъв взех, но малката не обича да й правя нещо на лицето като цяло  и не успявам засега да го ползвам. А според мъжа ми "само мъча детето" и той отказва да ми съдейства в борбата със сополите, та ги вадим с клечки за уши... 😐😐😐

# 451
  • Мнения: 354
Здравейте Simple Smile
И на Калоян нослето хърка мн често, особено нощем - ако са болни ще вдигнат температура. И моята педи каза, че било нормално...
вчера реших да не дам капки за колики и драмата беше доста голяма... та, ще продължа с абоколиленът- явно има положителен ефект. Давам го основно вечер. Това, което ме тревожи е, че вече втора седмица на дневните сукания е жестока драма- реве до посиняване и накрая супер уморен засуква- каква ли поза не смених Sad не ще и не ще. Нямам проблем с кърмата , защото ако дам Пт шише после се изцеждам и си има. А, днес направо си течеше и той пак се дра 15-20мин... на всичкото отгоре и в колкчката се дере- сложих му възглавница срещу рефлукс да го повдигна, смених космонавта( ползвах един текстилен с вата и реших , че го стиска), но ефект никакъв. Вчера един час се дра навън, а му се спеше много- гушкам , приспивам и слагам в количката и след 5мин пак се дере. Аз мн обичам навън, не искам да съм затворник вкъщи... с каката толкова мн обикаляхме- къде ли не.
Между другото в Борисовата е мн приятно лятото- има хубава тоалетна с място за повиване и е супер за разходки🤗

# 452
  • Мнения: 936
Няма нищо страшно, въпреки че се поставя на прахосмукачката,ние се справяме самички с почистването.

# 453
  • Мнения: 1 139
GeorgiaR, и аз така действам-физиологичен разтвор на всеки час, капки веднъж на ден и понякога с аспиратора.Но ние я водихме на лекар и тя изписа капките. Аз съм наплашенаби при най-малкото я водя. Моя е за уста, с баткото имах и за прахосмукачка не е въобще страшно, в последствие и него ползвах като изсмуквах с устата.
Алексче бързо оздравяване на Вики, дано бебка не се зарази 🤗
Сладурче честита ви месечинка 😘

# 454
  • Sofia
  • Мнения: 1 052
Джорджия, не е никак трудно! Не си представяй силната струя на прахосмукачката да е в нослето, много по-слаба е. Аз съм мн доволна. С баткото не бяха взела заради твоите притеснения и сега го отчитам като ненужен страх.

Сладурче, честита месечинка! Да са спокойни принцесите!

Алекс, бързо оздравяване на каката, а при теб да мине леко. Най-тегаво е и ние като сме болни...

Рамзес, може ли да е стачка? 🤔

# 455
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287

Между другото в Борисовата е мн приятно лятото- има хубава тоалетна с място за повиване и е супер за разходки🤗

Къде горе-долу се намира тази тоалетана?

# 456
  • Мнения: 5 346
Привер и от нас с Кая Hug
Чета ви малко по диагонал, че все не смогвам. Бебка като спи гледам да свърша нещо.
И на Кая нослето много хърка, слагам физиологичен, но тя го гълта. Понякога дърпаме с аспиратор, но имам чувството, че след това повече се запушва.
Някой се притесняваше, че бебчето му кашля - и Кая кашля. Понякога и се повдига, но явно не успява да повърне и се закашля като е легнала. Или от сополите. На всяка консултацкя и слушат гърдичките, та гледам да не истерясвам.

# 457
  • Мнения: 4 660
И аз имам аспиратора на Носко, но го използвам при силна хрема. Иначе изполвам този

# 458
  • Мнения: 499
За пореден път ме успокоихте.. Чух се с педито, тъй като трябва да ми пуска болничен и пак я питах за носа, но ми каза същото.. ФР и ако искам да дърпам с аспиратор.. И да го заведа на частно, ще ми вземат едни 50лв.и сигурно ще ми кажат същото....
Сложих влажна кърпа на радиатора,че четох сухият въздух също оказвал влияние на нослето,а ние сме на парно..още не сме купили овлажнител.. Вие как овлажнявате въздуха в стаята?

Кикаир, пробвах с подобен аспиратор,но на Канпол.. или той е смотан или аз не правя нещата,както трябва,но нищо не се получи..

Другото,което забравих да ви питам.. от 2-3 дни наблюдавам,че леко му посинява зоната под носа и над устата, не постоянно, обикновено като реве и след баня... Той е с адски бяла кожа и около мен ми казват, че прозира и затова се вижда така ама е още един повод да истерясам.. Абе луда работа, 2 дена всичко окей и после все има какво да мисля.. Гледах крайниците, те са си добре.. Дали от надуване, нз..

# 459
  • Мнения: 196
Kikair, моят е същият, само че на Носко. Аз много не харесвам този за прахосмукачка, главно защото ако трябва да го ползвам през нощта ще събудя цялата къща. Моята прахосмукачка е за професионално почистване и доста шум вдига, отделно че трябва и да я сглабям. Тя се разглабя на 100 части. Този за уста за сега ме устройва. Доста сополи вади. Капки ползвам Виброцил. Педи ги изписа. Слагам само при нужда. Аз успявам сама да се справя с аспиратора. В началото все трябваше някой да държи бебето, но като си останахме сами вкъщи и неволята учи. Калоян вече само като го види и почва да реве, но с времето ставам все по-добра и успявам да го изненадам. Wink Simple Smile

# 460
  • Sofia
  • Мнения: 1 052
Джорджия, нормално е това посиняване. Моето също го прави. Четох някъде медицинското обяснение на какво се дължи, но не мога да се сетя хахаха. А Ники като се дере горкО, става червен като домат. Буквално! Много ме е страх да не се захласне някой ден така...

# 461
  • Мнения: 499
Джорджия, нормално е това посиняване. Моето също го прави. Четох някъде медицинското обяснение на какво се дължи, но не мога да се сетя хахаха. А Ники като се дере горкО, става червен като домат. Буквално! Много ме е страх да не се захласне някой ден така...

Моят рядко се дере, но когато го прави също става целият червен.. И аз все се страхувам да не се захласне, че на една приятелка така от дране и лиготия се захласваше, посиняваше и за момент спираше да диша.. най-често й изкарваше акъла..

# 462
  • Мнения: 489
Мами, обещах, че ако столчето против колики има ефект ще постна снимка. Еми вече 3 или 4 вечери го даваме и има колики само половин час, докато подейства. После е весел и щастлив. Питала съм педи, може са се дава съвместно с капки, съдържащи симетикон. Само не трябва да са на едно и също хранене. От Гърция ми го пращат, тъй че ако имате познати там може да пробвате. Simple Smile Може и тук да го има, но не съм го срещала.

Ваня, може ли да ми кажеш как го даваш?
Аз го имам, но не съм давала

# 463
  • Мнения: 354
Тоалетната е отстрани при слончетата( детската площадка), платена е- 1лв. Чиста е и съм супер доволна , защото това винаги ми е било проблем при разходките по парковете.
Може да е стачка, но продължава мн време вече и съм отчаяна.
Ако бебечето започне да се захласва- духа се силно в лицето, в краен случай се обръща надолу се пляска( не ми се е налагало да го правя), но този младеж почти всеки път се захласва. Предполагам, че повечето пъти сам ще си поеме въздух, но не искам да рискувам и духам...

# 464
  • Мнения: 270
Хремата и хъркането не са страшни, щом секрета е прозрачен и детето се храни добре, жизнено е... Аз ги дърпам с обикновен аспиратор на кампол , като преди това капвам ФР.
При нас по-често изсъхва нослето, особено сутрин. Пускам и овлажнителя за въздух, но през нощта ми шуми и само през деня и вечер  го включвам и с него е много по-добре.

Сладурче, честита месечинка на Дара и Бубси. Много да са здрави ❤❤🍀

В събота бяхме в Борисовата за 2 часа. Приятно беше. Иначе по принцип смяна на памперс по време на разходка го правя в количката.

Алекс, бързо оздравяване на Вики 🍀

Моето бебе много се лигави, ако не е лигавника става мокра до гърдите. С баткото не помня чак такова нещо. А за зъбки е рано още... Има ли и други с такова слюноотделяне?

Общи условия

Активация на акаунт